22 Ağustos 2009, Cumartesi 12:10:40

KTHY'DE GREV VAR!

Kıbrıs Türk Hava Yolları pilotlarının örgütlü olduğu Kıbrıs Türk Havacılık Çalışanları Sendikası (UÇSEN) bu sabah saat 01:00’den itibaren uyarı grevi başlattı.
  • Pilotlar haklıdır. Olay Uçuş İşletme Başkanından kaynaklanmaktadır. Öncelikle çalışanlarına sahip çıkması gerekirken şirket idaresini ele geçirmeye çalışmaktadır. Pilotlara bir söz verildiyse yapılması gerekir. Böyle şirket yönetilmez. Paramız var maaş al, paramız yok maaş almayın. Arabistan mı burası..
  • Pilot veya baska bir meslek farketmez eger bir yerde calisiyorsaniz ve size soylenen tarihte yaptiginiz isin karsiligini alamiyorsaniz ve herseferinde bu tarih cocuk kandirir gibi erteleniyorsa ve sizin haklarinizi korumasi gereken isletme ve mudur nolcak bunuda bu seferlik almayiverseniz bisey olmaz diyorsa acaba arabaya benzin koymadan yolda kaldiginizda arabayada gidiver nolcak derseniz gidermi diye düsünün?
  • Bölgenin en iyi hv yollarından biridir AMMA 1996 da yine aynı durum oldu biz şirketin kurucu olduğu pilotlar olarak hiç acımadan 5 sene çalıştıktan sonra işimize son verildi çocuklarımız okulda ev problemi neymiş yaşlı imişiz dava kıbrıslı Türkiyeli davasıdır uyanık olmak lazım birilerine peşkeş çekilmek üzere o zaman Türkiye bilmem kaç milyon yolladı ve sözde kurtardı galiba kişileri şimdiki gnl md alt yapısını inceleyin md olduktan soraki gelişmesini incelerseniz acı gerçekleri görürsünüz
  • Kendi gendize adama savaş açtınız linç etmek için ondan sonrada barış diyorsunuz ne savaşı ne barışı adam görevini yapıyor siz sürü psikolojisi ile hareket ediyorsunuz. Sizin bu yaptıklarınız şirkete yönetime diğer pilot arkadaşlarınıza zarar veriyor, derdinizin 13. maaş olmadığı belliydi zaten, işinize bakın birdahada böyle işlere kalkışmayın size birkaç beden büyük gelir. Dua edin yinede hüsnüniyetli yönetim var bunu size dünyada başka hiçbir şirket yaptırmazdı. Yinede zararın neresinden dönerseniz kardır.

KTHY’de görevli pilotlara ve uçuş harekât uzmanları, 13’üncü maaşların ödenmemesi üzerine saat 01.00’dan itibaren uyarı grev başlattı.

Kıbrıs Türk Sivil Havacılık Çalışanları Sendikası (UÇSEN) KTHY pilot ve harekat uzmanlarının Haziran ayında ödenmesi gereken 13’üncü maaşlarının ödenmemesi gerekçesiyle 01.00 itibariyle bir günlük uyarı grevi başlattı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve KTHY yöneticilerinin katılımıyla Ercan Havalimanı'nda 15 Ağustos'ta gerçekleştirilen toplantı sonrası anlaşmaya varan UÇSEN grev kararından vazgeçmişti .

Bakan Taçoy, Uç-Sen'den bir haftalık süre istemişti. Akşam geç saatlerde yönetim ile sendika üyelerinin tekrardan görüşmesi bekleniyordu.

KTHY'DE GREV VAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Misafir ~ 9 yıl önce
Pilotlar haklıdır. Olay Uçuş İşletme Başkanından kaynaklanmaktadır. Öncelikle çalışanlarına sahip çıkması gerekirken şirket idaresini ele geçirmeye çalışmaktadır. Pilotlara bir söz verildiyse yapılması gerekir. Böyle şirket yönetilmez. Paramız var maaş al, paramız yok maaş almayın. Arabistan mı burası..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Pilot veya baska bir meslek farketmez eger bir yerde calisiyorsaniz ve size soylenen tarihte yaptiginiz isin karsiligini alamiyorsaniz ve herseferinde bu tarih cocuk kandirir gibi erteleniyorsa ve sizin haklarinizi korumasi gereken isletme ve mudur nolcak bunuda bu seferlik almayiverseniz bisey olmaz diyorsa acaba arabaya benzin koymadan yolda kaldiginizda arabayada gidiver nolcak derseniz gidermi diye düsünün?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bölgenin en iyi hv yollarından biridir AMMA 1996 da yine aynı durum oldu biz şirketin kurucu olduğu pilotlar olarak hiç acımadan 5 sene çalıştıktan sonra işimize son verildi çocuklarımız okulda ev problemi neymiş yaşlı imişiz dava kıbrıslı Türkiyeli davasıdır uyanık olmak lazım birilerine peşkeş çekilmek üzere o zaman Türkiye bilmem kaç milyon yolladı ve sözde kurtardı galiba kişileri şimdiki gnl md alt yapısını inceleyin md olduktan soraki gelişmesini incelerseniz acı gerçekleri görürsünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Kendi gendize adama savaş açtınız linç etmek için ondan sonrada barış diyorsunuz ne savaşı ne barışı adam görevini yapıyor siz sürü psikolojisi ile hareket ediyorsunuz. Sizin bu yaptıklarınız şirkete yönetime diğer pilot arkadaşlarınıza zarar veriyor, derdinizin 13. maaş olmadığı belliydi zaten, işinize bakın birdahada böyle işlere kalkışmayın size birkaç beden büyük gelir. Dua edin yinede hüsnüniyetli yönetim var bunu size dünyada başka hiçbir şirket yaptırmazdı. Yinede zararın neresinden dönerseniz kardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000