26 Eylül 2008, Cuma 16:35:20

Kotil’den Call Center çalışanlarına şok cevap

THY’nin Call Center hizmetlerini özelleştirmesinin ardından yaşanan gerginlik devam ediyor. THY’de bugün Ramazan Bayramı sebebiyle bir tören düzenledi. Törende THY Genel Müdürü Kotil, Call Center çalışanlarına beklenmedik bir cevap verdi.
  • call center da herkesın baslarına bırılerını dıktıler .sureklı hat dınlıyorlar.dun 5 kışiyi gönderdıler.performans dusuk dıye..bahane buluyorlar.cobanlık yapılıyor.yolcular destek ıçın arıyorlar ama coban basları ınkar edıyorlar.gerı gönderıyorlar.basına haber verılıyor ama yayınlattırmıyorlar..Allahlarından bulurlar ınsallah..
  • bılgısayarlar sokuldu dogrudur 30tane sokuldu.vıp salonundan bı yandan bakamaya basladılar hatlara.ama yalnıs işlem yapıyorlar hep..
  • evet thy yönetimi insanların gözünün içine bakarak yalan söylüyorlar ve bunca sene bu sirkete hizmet etmis insanları aileleri ile birlikte dısarı atıyorlar.ama biz calısanlar olarak bunlara daha cok uzaktan bakarız taki sıra bize gelene kadar.
  • THY yönetimi istihdama, karlılığa ve maliyete dönük bazı kararları alabilir. Ancak zaten 500-700 YTL maaş alan personelinle yeterince karlı bir bölüme sahipken, bunu yapacağın yatırımlarla daha da karlı hale getirecekken en vahşi yöntemlerden olan kapatma politikanla toplumsal barışı yıkıyorsun. Ben yönetimde olsam iyi niyet ve dürüstlüğümle personelin istihdamına da bir çözüm önerisi sunardım. Bu ya yeni şirkette yerleştirme garantisi, ya içeride değierlendirme garantisi, ya da bu sektördeki diğer kurum ve kuruluşlarda yerletirme garantisi sağlardım. Hiçbir şey insan denilen varlıktan daha değerli değildir. Allah elbetteki yardım eder, ama Allah aynı zamada sana da sen ne yaptın diye sorar. Hiç mi bir gayretin olmadı, var mı bu kadar gamsızlık. Yönetim yalnızca asıp kesmek değildir. Yönetim sorumluluğu her önüne gelenin inhisarına bırakılmayacak kadar ağır bir iştir. Bu THY yönetimi bu işlerden uzak insanlardan oluşmaktadır.

Türk Hava Yolları’nda düzenlenen bayramlaşmada gergin anlar yaşandı. Bayramlaşmaya genel müdürlük binasında çalışan personel ile diğer departmanlardan da personel katıldı. Özelleştirilen Call Center çalışanlarından birkaç kişi de THY’deki bayramlaşmaya katıldı.

 

Bayramlaşma sırasında Call Center çalışanlarında bazıları, THY Genel Müdürü Temel Kotil’e hitaben “Neden bizim ekmeğimizle oynadınız” şeklinde sözler söyledi. Bu sözler üzerine Temel Kotil’den hiç beklenmeyen bir cevap geldi. Kotil'in, “Bizim yapacağımız bir şey yok .Allah yardımcınız olsun” şeklinde cevap vermesi üzerine salonda soğuk rüzgarlar esti.

 

Call Center çalışanları ile THY yönetimi arasındaki gerginlik devam edecek gibi görünüyor.

Öte yandan, haberimiz yayına girdikten sonra THY üst yönetiminden AirportHaber'e gelen bilgilere göre, Temel Kotil'in "Allah yardımcınız olsun" şeklinde bir ifade kullanmadığı belirtildi. Kotil'in "Artık bu hizmeti özel sektörden alacağız" dediği ifade edildi. Kotil'in "Allah yardımcınız olsun" şeklinde bir söz söylemediğini kesin bir dille reddettiği de gelen haberler arasında.


THY kanadının çalışanlarla THY yönetimini karşı karşıya getirmek için böyle bir spekülatif söz söylemiş olabileceği endişesi yaşanıyor.

Kotil’den Call Center çalışanlarına şok cevap

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

xxx ~ 10 yıl önce
call center da herkesın baslarına bırılerını dıktıler .sureklı hat dınlıyorlar.dun 5 kışiyi gönderdıler.performans dusuk dıye..bahane buluyorlar.cobanlık yapılıyor.yolcular destek ıçın arıyorlar ama coban basları ınkar edıyorlar.gerı gönderıyorlar.basına haber verılıyor ama yayınlattırmıyorlar..Allahlarından bulurlar ınsallah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xx ~ 10 yıl önce
bılgısayarlar sokuldu dogrudur 30tane sokuldu.vıp salonundan bı yandan bakamaya basladılar hatlara.ama yalnıs işlem yapıyorlar hep..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
delidana ~ 10 yıl önce
evet thy yönetimi insanların gözünün içine bakarak yalan söylüyorlar ve bunca sene bu sirkete hizmet etmis insanları aileleri ile birlikte dısarı atıyorlar.ama biz calısanlar olarak bunlara daha cok uzaktan bakarız taki sıra bize gelene kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbus ~ 10 yıl önce
THY yönetimi istihdama, karlılığa ve maliyete dönük bazı kararları alabilir. Ancak zaten 500-700 YTL maaş alan personelinle yeterince karlı bir bölüme sahipken, bunu yapacağın yatırımlarla daha da karlı hale getirecekken en vahşi yöntemlerden olan kapatma politikanla toplumsal barışı yıkıyorsun. Ben yönetimde olsam iyi niyet ve dürüstlüğümle personelin istihdamına da bir çözüm önerisi sunardım. Bu ya yeni şirkette yerleştirme garantisi, ya içeride değierlendirme garantisi, ya da bu sektördeki diğer kurum ve kuruluşlarda yerletirme garantisi sağlardım. Hiçbir şey insan denilen varlıktan daha değerli değildir. Allah elbetteki yardım eder, ama Allah aynı zamada sana da sen ne yaptın diye sorar. Hiç mi bir gayretin olmadı, var mı bu kadar gamsızlık. Yönetim yalnızca asıp kesmek değildir. Yönetim sorumluluğu her önüne gelenin inhisarına bırakılmayacak kadar ağır bir iştir. Bu THY yönetimi bu işlerden uzak insanlardan oluşmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000