12 Haziran 2010, Cumartesi 10:09:20

KOTİL, THY'Yİ ANLATTI

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin dünya çapında bir marka haline geldiğini ve son yıllarda en iyi kar sağlayan hava yollarından biri olduğunu söyledi.
  • git o zaman kargo taşı daha karlı :))...
  • 150 kısılık ucak 40 yolcu gıdebılır ama altında 5 ton kargo varsa cok da guzel kar eder:) lutfen thy calısanı olmayanlar dısarıdan atıp tutmasın...
  • yaw arkadaşım ben sonuna anlayana diye yazdım. sen anlamamışsın ama neyi kasdettiğimi
  • thy doluluugunu zarar etmiyor diye gostermeye çalişanlar. koltuk basına maliyetlere baksinlar.kaptan 20bin aliyor.f/0 12 bin. kabin 3-4 den az almiyor. koltuk sayisi 150-160 civari.ikram full ve ucretsiz. ucakta 40 kişide olsa full ikram yuklenip donuste gerei kalanlar çöpe hop yenisi gelsin.ataturkte gelen ucak yarim saat bekleyerek iniyor kalkacak yarim saat yerde bekliyor.bunlarin hepsini bir toplayin bakalim ve koltuk basi maliyeti dusunun.diger şirketler 60 tl ye ucar kar eder ama thy 150 tl ye bile zarar edebilir.azicik mantiğinizi kullanin. ve rekabet şartlarinin oluştugu hatlarda thy nin zarari çok aşikar. thy kendine çeki duzen vermeli.butce uzeirnde kalemle oynama yaparak borsada işler kotu gitmesin diye kar gosteriliyor.

Kotil, bir yatırım firmasının düzenlediği toplantıya katılmak üzere geldiği Beyrut'ta, soruları yanıtladı. THY'nin Beyrut'taki hava yolu pazarını kalitesiyle kazanma çabasında olduğunu belirten Kotil, ''iki fikir var havacılıkta. Birisi bilet fiyatları çok ucuz olsun. Öbürü de uçuşlar çok kaliteli olsun. Bunlar birbirine tamamen zıt olan kavramlar. Biz bunu iyi birleştiren bir hava yoluyuz" dedi.

Kotil, Beyrut'un THY tarafından çok önemsenen bir yer olduğunu, şu anda günde iki kez buraya sefer düzenlediklerini ve bu sayıyı günde üçe çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını anlattı. Kotil, şu bilgiyi verdi:

''2008 yılında haftada dört sefer yapıyorduk. 2009'da bunu artırmak istedik. Günde iki sefere kadar getirdik. Bu açıdan güvendiğimiz bir pazar oldu. Güvenimizi boşa çıkarmadı. Şu anda günde üç sefer istiyor. İnşallah bu uçaklarımızın gelişleriyle ilişkili bu. Her ne kadar bu yıl yüzde 29 koltuk kilometre ve yüzde 25 yolcuda büyümüş olsak bile, bunlar hiçbir zaman yetmiyor. Daha fazlasını istiyoruz" dedi.

Beyrut'un, uzaktan görünenin aksine çok canlı ve çok kültürlü bir yer olduğunu belirten Kotil, "Biz aslında bütün dünyayı Beyrut'a taşıyoruz. Amerika'dan gelen çok sayıda Beyrut yolcusu var. Asya'dan gelenler var. Avrupa'dan olanlar var. Hatta Güney Amerika'dan çok ciddi Lübnan kökenliler var. Onları da taşıyoruz.."

Kotil, Beyrut'ta yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde, THY hissedarı olan ya da olma potansiyeli bulunan firmaların temsilcileriyle bir araya geldiğini, bu toplantıların şirketlerin kendini anlatması açısından fırsat doğurduğunu anlattı.

THY Genel Müdürü Kotil, genel olarak yılda 10 kez farklı ülkelerde düzenlenen söz konusu toplantılarda yatırımcılarla yüz yüze görüşmeler yaptığını belirterek, ''THY'nin dünya çapında bir marka haline geldiğini görüyorlar ve takdir ediyorlar. Son birkaç yılda en iyi kar elde eden havayollarından bir tanesiyiz. Onlar da bunu görüyor. Kalite çıkışımızı çok takdir ediyorlar'' diye konuştu.

(Zaman)

KOTİL, THY'Yİ ANLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 8 yıl önce
git o zaman kargo taşı daha karlı :))...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
150 kısılık ucak 40 yolcu gıdebılır ama altında 5 ton kargo varsa cok da guzel kar eder:) lutfen thy calısanı olmayanlar dısarıdan atıp tutmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yaw arkadaşım ben sonuna anlayana diye yazdım. sen anlamamışsın ama neyi kasdettiğimi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy doluluugunu zarar etmiyor diye gostermeye çalişanlar. koltuk basına maliyetlere baksinlar.kaptan 20bin aliyor.f/0 12 bin. kabin 3-4 den az almiyor. koltuk sayisi 150-160 civari.ikram full ve ucretsiz. ucakta 40 kişide olsa full ikram yuklenip donuste gerei kalanlar çöpe hop yenisi gelsin.ataturkte gelen ucak yarim saat bekleyerek iniyor kalkacak yarim saat yerde bekliyor.bunlarin hepsini bir toplayin bakalim ve koltuk basi maliyeti dusunun.diger şirketler 60 tl ye ucar kar eder ama thy 150 tl ye bile zarar edebilir.azicik mantiğinizi kullanin. ve rekabet şartlarinin oluştugu hatlarda thy nin zarari çok aşikar. thy kendine çeki duzen vermeli.butce uzeirnde kalemle oynama yaparak borsada işler kotu gitmesin diye kar gosteriliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000