27 Şubat 2013, Çarşamba 09:09:41

KOTİL: "SUUDİ ARABİSTAN PAZARINI ÖNEMSİYORUZ"

2013 yılı hac protokolü, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde Suudi Arabistan Hac Bakanı Bender Haccar ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından imzalandı.
  • sayın kotil madem arabistan ı çok önemsiyorsun yanındaki rizelileri de alıp oralara yerleşsene!!! amerika,avrupa varken arabistan a gitmezsiniz di miiiii????
  • Araplar bizden 30 40 yil geride diyorsun kardesim sen irak ve suriye haricindeki ulkelere git iyice gozlemle sonra demi asil zavalli olan benim ulkem dersin
  • Çok Önemsiyoruz demek aslında "İstediğimiz Noktada Değiliz" demek gibi olmuş.. THY'nin bu noktalara mutlaka geniş gövdeli uçaklar ve extra bagaj hakkı ile uçması gerekir. Sırf Türk Hacı ve Umre yolcuları için önemsiyorlarsa sorun yok ama Arap yolcu başlı başına ayrı bir bilim dalı gibi bir konu..Bizden 30-40 sene geriden gelen bir medeniyet oldukları için ; Düzensizlikleri, Zamansızlıkları,Türlü oyunlar yaparak her kuralı esnetmeye çalışmaları ve aşırı duygusal tavırları ile zor bir profil Arap Yolcu
  • Araptan ne zaman destek görmüşüz? Ne zaman desteklemişler bizi? Birinci dünya savaşında İngilizlerle birleşip, Osmanl'yı arkadan vuran kimlerdi? ARAPLARDI. Ne Şamın şekeri ne arabın yüzü.

Hac bakanlığı merkez binasında düzenlenen görüşmelerde heyetler halinde gerçekleşen toplantıda, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Cidde Başkanlosolusu Fikret Özer, Diyanet İşleri Balkanlığı yetkilileri ve Suudi Arabistan Hac Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu.

İki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri daha da geliştirme yollarının ele alındığı toplantıda, hac ve umre dönemlerinde ortaya çıkan sıkıntılar da gündeme geldi.

Kotil: "Suudi Arabistan pazarını çok önemsiyoruz"

Toplantıya katılan THY Genel Müdürü Temel Kotil, Suudi Arabistan'da 8 noktaya uçacaklarını belirtti.

Kotil toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan pazarını çok önemsediklerini söyledi.

Daha önce Riyad, Cidde, Medine ve Dammam'a uçuşlar başlatan THY'nin Yanbu ve Taif şehirlerine de seferler başlattığını hatırlatan Kotil, ayrıca Abha'ya ve başka şehirlere uçuş gerçekleştirmek için çalışma yaptıklarını kaydetti.

Suudi Arabistan pazarının 10 kat büyüdüğüne dikkati çeken Kotil şöyle konuştu:

"Körfez'in en büyük oyuncusu biziz. Hac ve umre için 226 noktadan buraya seferler düzenliyoruz. Suudi Arabistan'a en çok hac ve umre yolcusunu biz getiriyoruz. Geçtiğimiz sene 90 bin hacı ve 250 bin de umre ziyaretçisi taşıdık. Bu umre ziyaretçilerinin bir kısmı da tamamıyla yurtdışından"

THY Genel Müdürü Temel Kotil, gelecek ay Medine'de THY'nin yeni bürosunun açılışını yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

KOTİL: "SUUDİ ARABİSTAN PAZARINI ÖNEMSİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

madem ~ 5 yıl önce
sayın kotil madem arabistan ı çok önemsiyorsun yanındaki rizelileri de alıp oralara yerleşsene!!! amerika,avrupa varken arabistan a gitmezsiniz di miiiii????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ds ~ 5 yıl önce
Araplar bizden 30 40 yil geride diyorsun kardesim sen irak ve suriye haricindeki ulkelere git iyice gozlemle sonra demi asil zavalli olan benim ulkem dersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok Önemsiyoruz ! ~ 5 yıl önce
Çok Önemsiyoruz demek aslında "İstediğimiz Noktada Değiliz" demek gibi olmuş.. THY'nin bu noktalara mutlaka geniş gövdeli uçaklar ve extra bagaj hakkı ile uçması gerekir. Sırf Türk Hacı ve Umre yolcuları için önemsiyorlarsa sorun yok ama Arap yolcu başlı başına ayrı bir bilim dalı gibi bir konu..Bizden 30-40 sene geriden gelen bir medeniyet oldukları için ; Düzensizlikleri, Zamansızlıkları,Türlü oyunlar yaparak her kuralı esnetmeye çalışmaları ve aşırı duygusal tavırları ile zor bir profil Arap Yolcu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 5 yıl önce
Araptan ne zaman destek görmüşüz? Ne zaman desteklemişler bizi? Birinci dünya savaşında İngilizlerle birleşip, Osmanl'yı arkadan vuran kimlerdi? ARAPLARDI. Ne Şamın şekeri ne arabın yüzü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000