18 Mayıs 2010, Salı 09:09:03

KOTİL İDDİALI: "EN BÜYÜK BİZ OLACAĞIZ"

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, dünya piyasalarında yaşanan dalgalanmalara rağmen THY’nin çok iyi bir yıl geçirdiğini söyleyerek şirketin sektördeki büyüme sürecinin hızla devam ettiğini belirtti.
  • nisan ayinda british i gecmis helal olsun sana bu arada british nisan ayinda izlanda daki yanardag patlamasi nedeniyle 1 hafta tek bir sefer yapamamis kimin umurunda buraya yorum atanlar dahil
  • Libyadaki kazadan sonra Hollanda tv si canli yayinda guney afrikada dusen ucagin kalktigi havalimanindan bir sunucusuna baglanmisti ve nicin Hollandalilarin boyle bi hava yolu sirketini tercih ettigini sormuslardi ve sunucunun dedigi sey burdan yani johannesburg dan buyuk hava yolu sirketleri british air,klm ve Turkish air bu sirketten biraz daha pahaliya ucuyor yani TK gercekten bir marka oldu artik .
  • THY LARINI ELBETTE GÖREVİ TÜRK GENÇLERİNİ EGİTİP PİLOT YAPMAK. YABANCI PİLOTA VERİLEN HAKLARI VE ÜCRETİ BİLİYORMUSUN.ONLARA VERİLEN PARA İLE KAÇ MÜHENDİS GENCİPİLOT YAPABİLİRSİN BİLİYORMUSUN.
  • bu iş madem thy'nin görevi değil, e madem uçuş okulları yetersiz, hkk desen senede kaç kişi emekli olup airline'a geçiyor. bunun tek çözümü pilot ithal etmek midir? kendi bünyesinde yetiştirdiği 10-20 pilot yetecek mi 600 kişilik f/o ihtiyacına? hiçbir şirket yatırım yapmadan kazanamaz. özel yada devlet. türküz türküz diye atıp tutuluyorsa da kendi insanına yatırımını yapar. o zaman milli bayrak taşıyıcı olur işte.

Yolcu taşıma sayısı bakımından nisan ayında British Airways’i geçtiklerini söyleyen Kotil, en geç 5 yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Halen Avrupa havacılık sektöründe yüzde 7.5’lik bir pazar payına sahip olduklarını belirten Kotil bu rakamın yüzde 15 seviyelerine yükseldiğinde THY’nin Avrupa’nın en büyüğü olacağını sözlerine ekledi. Brezilyalı TAM Havayolları’nın, THY’nin de üyesi olduğu Star Alliance’a katılmasıyla birlikte THY’nin Güney Amerika’da 40 farklı noktaya uçuş fırsatı yakaladığını söyleyen Kotil, şirketin etkinliğinin hızla artacağını söyledi.

THY'Yİ BİLMEYEN YOK!

Büyüme sürecinde marka bilinirliğinin önemine değinen  Kotil, son dönemlerde gerçekleştirilen reklam ve sponsorluk anlaşmalarının etkisini görmeye başladıklarını söyledi. Star Alliance'a girdikten sonra THY’nin dünya şirketi olma hedefine biraz daha yaklaştığına işaret eden Kotil, “Manchester United ve Barcelona sponsorlukları sayesinde THY'yi İspanya'da ve İngiltere'de bugün bilmeyen kalmadı" dedi.

Kotil, asıl rekabetin Avrupa pazarında olduğuna dikkat çekerek, THY'nin bu pazardan daha fazla pay almaya çalışacağını vurguladı.

KOTİL İDDİALI: "EN BÜYÜK BİZ OLACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 8 yıl önce
nisan ayinda british i gecmis helal olsun sana bu arada british nisan ayinda izlanda daki yanardag patlamasi nedeniyle 1 hafta tek bir sefer yapamamis kimin umurunda buraya yorum atanlar dahil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Libyadaki kazadan sonra Hollanda tv si canli yayinda guney afrikada dusen ucagin kalktigi havalimanindan bir sunucusuna baglanmisti ve nicin Hollandalilarin boyle bi hava yolu sirketini tercih ettigini sormuslardi ve sunucunun dedigi sey burdan yani johannesburg dan buyuk hava yolu sirketleri british air,klm ve Turkish air bu sirketten biraz daha pahaliya ucuyor yani TK gercekten bir marka oldu artik .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY LARINI ELBETTE GÖREVİ TÜRK GENÇLERİNİ EGİTİP PİLOT YAPMAK. YABANCI PİLOTA VERİLEN HAKLARI VE ÜCRETİ BİLİYORMUSUN.ONLARA VERİLEN PARA İLE KAÇ MÜHENDİS GENCİPİLOT YAPABİLİRSİN BİLİYORMUSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu iş madem thy'nin görevi değil, e madem uçuş okulları yetersiz, hkk desen senede kaç kişi emekli olup airline'a geçiyor. bunun tek çözümü pilot ithal etmek midir? kendi bünyesinde yetiştirdiği 10-20 pilot yetecek mi 600 kişilik f/o ihtiyacına? hiçbir şirket yatırım yapmadan kazanamaz. özel yada devlet. türküz türküz diye atıp tutuluyorsa da kendi insanına yatırımını yapar. o zaman milli bayrak taşıyıcı olur işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000