16 Temmuz 2009, Perşembe 08:06:04

Kotil: "Dünya birincisiyiz"

Yolcu taşıma sayısında Lufthansa, Air France ve British Air'in ardından 4. olan Türk Hava Yolları, kârlılık oranında da Lufthansa'yla şampiyonluk için yarışıyor.
  • Temel Devletten aldıkları destek olmassa ne olacakları ortada. Tabi birde diger havayollarının 300 euroya uçurduğu bir yere THY 600 euroya uçuruyor. Yani kendi vatandasını kazıklıyor THY. Temel birde pişkin pişkin gülüyor. Temel'in terlikleri ayağında mı acaba, Hani Hacı ya kendisi göremedim de.
  • fıkra şöyle başlar;Temel birgün halka bir yalan söyler diye devam eder giderrrrr
  • Allah kabul etsin.
  • THY gibi bir şirketin Havaş sayesinde bu hale geldiğini söyleme cüretini nerden buluyor bu arkadaş acaba, merak ediyorum. Havaş kim ki... Altı üstü THY'ye yer hizmetleri veren kıytırık bir şirket. THY gibi uluslararası alanda markalaşmış bir şirketin yanında sen kim olabilirsin ki...

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, yolcu taşıma sayısında Lufthansa, Air France ve British Air'in ardından 4. olan THY'nın, karlılık oranında da Lufthansa'yla şampiyonluk için yarıştığını söyledi.

THY Genel Müdürü Kotil, “Yolcuların artışıyla THY yurtdışında çok daha büyük bir marka haline geldi. Avrupa büyük bir pazar, artık satışlarımızın yüzde 40'ını oluşturuyor. KLM ve Swiss Air'i geçmeyi başardık. Karlılık yarışında Lufthansa ile atbaşı gidiyoruz. Ayrıca bagaj kaybetmemede dünya birincisiyiz” dedi.

THY şu anda Avrupa'da en verimli şirket olduğunu kaydeden Kotil, “Yalnızca THY'nin yolcu sayısı artmadı, aynı zamanda uçaklardaki doluluk oranı da arttı. Dolayısıyla THY'nin hem hacim ekonomisinden karlılığı artıyor, hem de uçaklar daha iyi dolduğu için karlılığı daha da artmış oluyor. Şu anda 10 yıl ilerisine göre yatırım yapıyoruz ve büyürken de kâr ediyoruz” diye konuştu.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, bir soru üzerine, Hollanda'daki THY'nin uçak kazasından sonra bu ülkede bilet satışlarının düşmediğini kaydetti.

(Yeni Şafak)

Kotil: "Dünya birincisiyiz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 9 yıl önce
Temel Devletten aldıkları destek olmassa ne olacakları ortada. Tabi birde diger havayollarının 300 euroya uçurduğu bir yere THY 600 euroya uçuruyor. Yani kendi vatandasını kazıklıyor THY. Temel birde pişkin pişkin gülüyor. Temel'in terlikleri ayağında mı acaba, Hani Hacı ya kendisi göremedim de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
fıkra şöyle başlar;Temel birgün halka bir yalan söyler diye devam eder giderrrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Allah kabul etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY gibi bir şirketin Havaş sayesinde bu hale geldiğini söyleme cüretini nerden buluyor bu arkadaş acaba, merak ediyorum. Havaş kim ki... Altı üstü THY'ye yer hizmetleri veren kıytırık bir şirket. THY gibi uluslararası alanda markalaşmış bir şirketin yanında sen kim olabilirsin ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000