11 Kasım 2015, Çarşamba 11:21:39

Kotil; 'Afrika ekonomisi Avrupa'yı geçecek'

THY Genel Müdürü Kotil "THY olarak Afrika`ya çok yoğunlaştık. 100 yıl sonra Afrika ekonomisi Avrupa`yı geçecek, buna inanmakta bazıları zorlanabilir ancak ben inanıyorum" dedi.
  • Ayni sikinti Rusca da da var, bir suru yabanci var memlekette Turk vatandasivile evli, ogrenciler var, bunlari Thy de alinmasi lazim, havayolu degerlendirmede en kotu yer hizmetleri sinifindayiz
  • Afrika yi kalkindiriyoruz cok dogru!! Bedavaya mi? Hayir! Parasini verip, ucuyor Adamlar! Senin de maasin boyle odeniyor!! Edep biraz!!
  • bu aciklamayi yaparak rakip sirketleri mogadishu ve afrika ya ucmaya yönlendirmek uzere oldugunu birisisi kotíl e söylesin
  • Başta istanbul olmak üzere Türkiye'yi Afrikalı mültecilerin çöplüğüne çevirdiniz konuya birazda bu noktadan bakıp ülkeye verdiğiniz zararın maliyetini de hesaplasanız derim. THY Afrikaya uçmadan Türkiye Afrikalılıarın çöplüğü de dğildi böyle bir gerçekte var.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY olarak Afrika'ya çok yoğunlaştıklarını belirterek, "100 yıl sonra Afrika ekonomisi Avrupa'yı geçecek, buna inanmakta bazıları zorlanabilir ancak ben inanıyorum" dedi.

Avrupa Havayolları Birliği (AEA) Başkanı da olan Kotil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin, dünyada en fazla ülkeye ve en yüksek sayıda uluslararası destinasyona uçan havayolu unvanına sahip olduğunu söyledi.

THY'nin, dünyanın en iyi beşinci hava yolu şirketi olduğunu vurgulayan Kotil, aynı zamanda Skytrax Passenger Choice Ödülleri'nde Avrupa'da 2015 yılının en iyi havayolu seçildiğini anımsattı.

Kotil, 2015 yılı hedeflerinin 61,7 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak olduğuna dikkati çekerek, 2020 yılı sonunda THY filosunda kargo uçakları dahil toplam uçak sayısının 421'i bulacağını ifade etti.

Dünyadaki yolcu sayısının son 20 yılda 2,7 kat arttığını anlatan Kotil, "Bundan sonra da 2,2 kat artacak. Bu rakamlar ekonomik büyüme modelleri üzerine kurulmuş. İnsanın parası olduğu zaman önce bilete harcıyor. 2 lira kazandıysa 1 lirasını bilete harcıyor. Ekonomik büyümenin iki katı, yolcu seyahat büyümesi var" diye konuştu.

AFRİKA'YI EN İYİ BESLEYEN ŞİRKET BİZİZ

Kotil, 21. yüzyılda dünyanın geliştiğini ve karıştığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Dün küçük olan, ismi anılmayan şehirler bugün havayolu açısından mega olabiliyor. THY olarak biz Afrika'ya çok yoğunlaştık. 100 yıl sonra Afrika ekonomisi Avrupa'yı geçecek, buna inanmakta bazıları zorlanabilir ancak ben inanıyorum. Bunu Avrupa'da katıldığım toplantılarda da söylüyorum. Diyorum ki '100 yıllık bir süremiz var Avrupalı olarak.' Neden? Çünkü bu coğrafyada gençler var, işsizler var...

Afrika'yı en iyi besleyen şirket biziz. Afrika'da fırsatlar çıktığı ve orta sınıf oluşmaya başladığı için havayolu da iyi gidiyor. Afrika'da 4 noktaya uçuyorduk, şu anda 29 ülke, 46 noktaya sefer yapıyoruz devamı da gelecek. 2015 yılı sonuna kadar Madagaskar ve Maurtius noktalarına sefer başlatmayı planlıyoruz. Somali'de Mogadişu'ya uçuyoruz. Buraya tek uçan havayolu biziz ve iyi para kazanıyoruz oradan. Afrika'da günde 10 bin değişik bilet satıyoruz."

Kotil; 'Afrika ekonomisi Avrupa'yı geçecek'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Rusca ~ 3 yıl önce
Ayni sikinti Rusca da da var, bir suru yabanci var memlekette Turk vatandasivile evli, ogrenciler var, bunlari Thy de alinmasi lazim, havayolu degerlendirmede en kotu yer hizmetleri sinifindayiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Edep biraz ~ 3 yıl önce
Afrika yi kalkindiriyoruz cok dogru!! Bedavaya mi? Hayir! Parasini verip, ucuyor Adamlar! Senin de maasin boyle odeniyor!! Edep biraz!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bence ~ 3 yıl önce
bu aciklamayi yaparak rakip sirketleri mogadishu ve afrika ya ucmaya yönlendirmek uzere oldugunu birisisi kotíl e söylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çöplük ~ 3 yıl önce
Başta istanbul olmak üzere Türkiye'yi Afrikalı mültecilerin çöplüğüne çevirdiniz konuya birazda bu noktadan bakıp ülkeye verdiğiniz zararın maliyetini de hesaplasanız derim. THY Afrikaya uçmadan Türkiye Afrikalılıarın çöplüğü de dğildi böyle bir gerçekte var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000