13 Mart 2011, Pazar 08:39:54

KKHY'NİN İŞE ALIMLARINA THY BAKACAK

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Hava Yolları’nın uçuşlarına ay sonu başlayacağını vurguladı.
  • Türkiyeden bakınca herşeyin suçlusu bimişiz gibi görükebilir ama 5000 maaş alıyorsak bir tşörtte 100 liradın bunu türkiye istedi barış harekatından sonra maaşları yüksek tuttu , tamam oradaki pankartlar çok ama çok kötüydü ama bilin ki herkes öyle değil burada bende baştakiler Türkyeden gelen parayı yedi yedi yedi adam emekli oluyor 4 villa bu ne? Türkiyenin tek suçu bilinçsiz ce para göndemesiydi . buradaki işler göründüğü gibi değil ihanet eden gavurlar var içimizde onları bizde istemiyoruz ama bilin ki bİZDE TÜRKÜZ BİZDE ATATTÜRKÜN İZİNDEYİZ...
  • Biri de ingilizce yazmış. Anadilini unuttu herhalde. Ya da sendikacıdır. Bu garipliği başka akıllı bir KKTC vatandaşı yapmaz. Kendi ülkesini bu kadar küçük düşürmez. Bu kadar İngiliz özentisi olamaz. Sendikacılara yapılacak tek bir hareket vardır. O da KKTC yi il yapmaktır. Bakalım o zaman nerelere kaçacaklar ? Zaten başbakan erdoğanın B planı da bu.
  • THE PEACE IN CYPRUS CAN NOT BE PREVENTED !!! Clear ?? Any question ?? Who wants to add something ??
  • Türk askeri bir gün adadan çekilirse gece uykularınızın nasıl kaçtığını şimdiden görebiliyorum. Türk devleti bir gün paranızı keserse nasıl maaş alamayıp eve ekmek götüremediğinizi şimdiden görebiliyorum. Kıbrısa Türk devletinden başka sahip çıkan ve tanıyan başka bir devlet ve ulus olamaz. Türkiye ye her zaman minettar olmanız lazım. Sendikalar ile birlikte olup her fırsatta konsoloslugumuz önünde Türkiye aleyhıne propaganda yapmayın. Yeni nesili Türk düşmanı olarak yetiştirmeyin. 1974 öncesini düşünün ! Can güvenliğinizin olmadıgı, tecavüze ugradıgınız ve bogazlandıgınız günleri ne cabuk unuttunuz ? Bizler o topraklarda şehitler verdik. Kıbrıs toprak parçası olarak Türkiyenin ayrılmaz bir parçasıdır. YAVRU VATANDIR AMA HALKINIZ NANKÖRDÜR
Saner, Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nden bir ekibin Salı günü KKTC’ye geleceğini ve eski KTHY çalışanlarından işe alınacakların belirleneceğini de açıkladı.

Bakan Saner, önceki gün Meclis’te gündem dışı konuşmalara yanıt verirken yaptığı uçuşların başlamasıyla ilgili açıklamanın TAK haberinde yanlış yer aldığını belirterek, yeni havayolu şirketiyle ilgili gelişmeler hakkında yeni bilgiler verdi. Saner, CTP-BG Milletvekili Kadri Fellahoğlu’nun gündem dışı konuşmasında gösterdiği Atlasjet’le yapılan anlaşma belgesinde bile yeni kurulacak havayolu şirketinin Mayıs 2011’de uçacağının yer aldığını, ancak dün itibarıyla izinlerin alındığını ve KKHY’nin mart sonunda uçacağını belirtti.

“Mart sonu itibarıyle uçuşların başlaması planlanmaktadır. Bunda bir tereddüdümüz yoktur. 5-10 gün gecikme olabilir ama hedefimiz Mart sonudur” diyen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Saner, slot alımları için de Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne müracaat ettiklerini söyledi.
 
Bakan Saner, Salı günü THY İnsan Kaynakları Müdürlüğü ekibinin adaya gelerek personel konusunda çalışma yapacağını, eski KTHY çalışanlarından CV istenerek mülakatlar yapacağını kaydederek, kaç personel alınacağına THY’nin karar vereceğini belirtti. Saner, yeni şirketin Türkiye’de 10 havalimanına ve Londra Stansted Havalimanı’na uçuş yapacağını ifade etti.

Yüzde 60’ı iş adamları, yüzde 30’u devlet ve yüzde 10’u da Türk Hava Yolları hisselerinden oluşturulan 20 milyon TL sermayeli yeni şirket KKHY, KKTC’de devlet - özel sektör ortaklığıyla kurulan ilk şirket olmuş ve ortaklık sözleşmesi 18 Ocak 2011’de imzalanmıştı.

(Kıbrıs Ortam)
KKHY'NİN İŞE ALIMLARINA THY BAKACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Misafir ~ 7 yıl önce
Türkiyeden bakınca herşeyin suçlusu bimişiz gibi görükebilir ama 5000 maaş alıyorsak bir tşörtte 100 liradın bunu türkiye istedi barış harekatından sonra maaşları yüksek tuttu , tamam oradaki pankartlar çok ama çok kötüydü ama bilin ki herkes öyle değil burada bende baştakiler Türkyeden gelen parayı yedi yedi yedi adam emekli oluyor 4 villa bu ne? Türkiyenin tek suçu bilinçsiz ce para göndemesiydi . buradaki işler göründüğü gibi değil ihanet eden gavurlar var içimizde onları bizde istemiyoruz ama bilin ki bİZDE TÜRKÜZ BİZDE ATATTÜRKÜN İZİNDEYİZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Biri de ingilizce yazmış. Anadilini unuttu herhalde. Ya da sendikacıdır. Bu garipliği başka akıllı bir KKTC vatandaşı yapmaz. Kendi ülkesini bu kadar küçük düşürmez. Bu kadar İngiliz özentisi olamaz. Sendikacılara yapılacak tek bir hareket vardır. O da KKTC yi il yapmaktır. Bakalım o zaman nerelere kaçacaklar ? Zaten başbakan erdoğanın B planı da bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THE PEACE IN CYPRUS CAN NOT BE PREVENTED !!! Clear ?? Any question ?? Who wants to add something ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Türk askeri bir gün adadan çekilirse gece uykularınızın nasıl kaçtığını şimdiden görebiliyorum. Türk devleti bir gün paranızı keserse nasıl maaş alamayıp eve ekmek götüremediğinizi şimdiden görebiliyorum. Kıbrısa Türk devletinden başka sahip çıkan ve tanıyan başka bir devlet ve ulus olamaz. Türkiye ye her zaman minettar olmanız lazım. Sendikalar ile birlikte olup her fırsatta konsoloslugumuz önünde Türkiye aleyhıne propaganda yapmayın. Yeni nesili Türk düşmanı olarak yetiştirmeyin. 1974 öncesini düşünün ! Can güvenliğinizin olmadıgı, tecavüze ugradıgınız ve bogazlandıgınız günleri ne cabuk unuttunuz ? Bizler o topraklarda şehitler verdik. Kıbrıs toprak parçası olarak Türkiyenin ayrılmaz bir parçasıdır. YAVRU VATANDIR AMA HALKINIZ NANKÖRDÜR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000