30 Kasım 2011, Çarşamba 15:15:37

KAZANAN HAMDİ TOPÇU OLDU...

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya tazminat ödeyecek...
  • Basin iftira atmaya alismis bizde iyi olmus keske daha fazla olsa cani yansa da bir daha boyle yapamasaymis
  • Her kim olursa ol bir kşiyi sevmiyor olabilirsin ancak saygı duymak zorundasın hakaret edemessin, iftara atamassın atarsan ve ispat edemessen sonucuna katlanırsın bu iş böyledir.. gazeteciler ellerinde kalem, gazetelerinde istedikleri şekilde yazı yazamazlar buna da demokrasi denmez özgürlük denmez insanların kişilik hakları vardır o kadar. nasıl gazeteciler kendilerine yapılan eleştirileri kabul etmiyorlarsa ki tr de gazeteler gazetecilik mesleği dışında farklı ek işlerde yapıyorlar ek kazanç gayet normal tabi. hem gazete patronları yöneticileri ve yazarlar efendi olacaklar eleştiri ise efendilik ölçüsünde insanların kişilik haklarına saldırı olmamalı iftira asla olmamalı ama bizde nerde
  • mahkeme karar vermis beyler.... resime bakarak anlamak.....anlayan yazsin.....
  • YALÇIN BAYER AKILLI ADAM ACELESİ YOK GEREĞİNİ YAPACAKTIR YUKARIDAKİ İKİ RESİMEDE İYİ BAKIN NOT VERİN
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun, Yalçın Bayer’in 22 Ocak 2008 tarihli Hürriyet gazetesinde yazdığı yazı nedeniyle açtığı tazminat davası sonuçlandı.

Üsküdar 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Aydın Doğan, Yalçın Bayer ve Hürriyet gazetesi aleyhine açılan ve 27.09.2011 tarihinde Yargıtay 4. Hukuk Dairesi’nce onaylanan kararla davalıların 5.000 TL manevi tazminat ödemesi kararlaştırıldı.
 
Karar sözkonusu yazıda ileri sürülen iddiaların yalan haber niteliğinde olması, iddiaların kanıtlanamaması ve kişilik haklarına saldırı niteliği taşıması gerekçesiyle alındı.
KAZANAN HAMDİ TOPÇU OLDU...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
Basin iftira atmaya alismis bizde iyi olmus keske daha fazla olsa cani yansa da bir daha boyle yapamasaymis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Her kim olursa ol bir kşiyi sevmiyor olabilirsin ancak saygı duymak zorundasın hakaret edemessin, iftara atamassın atarsan ve ispat edemessen sonucuna katlanırsın bu iş böyledir.. gazeteciler ellerinde kalem, gazetelerinde istedikleri şekilde yazı yazamazlar buna da demokrasi denmez özgürlük denmez insanların kişilik hakları vardır o kadar. nasıl gazeteciler kendilerine yapılan eleştirileri kabul etmiyorlarsa ki tr de gazeteler gazetecilik mesleği dışında farklı ek işlerde yapıyorlar ek kazanç gayet normal tabi. hem gazete patronları yöneticileri ve yazarlar efendi olacaklar eleştiri ise efendilik ölçüsünde insanların kişilik haklarına saldırı olmamalı iftira asla olmamalı ama bizde nerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
mahkeme karar vermis beyler.... resime bakarak anlamak.....anlayan yazsin.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
YALÇIN BAYER AKILLI ADAM ACELESİ YOK GEREĞİNİ YAPACAKTIR YUKARIDAKİ İKİ RESİMEDE İYİ BAKIN NOT VERİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000