21 Mart 2016, Pazartesi 10:26:59

Katar Airways THY pilotlarını ayartıyor

Körfez havayolu şirketi Katar Havayolları, Türk Hava Yolları pilotlarına e posta göndererek, iş görüşmesine davet etti. Katar Havayolları’nın pilotların e postalarına nasıl ulaştığı ise merak konusu…
  • Emailler nereden bulunmuşmuş. 15 günde bir yok Armutlu yok Afyon yok Sapanca dincilerin termal otellerinden ismen aranmamız etik ama senin rakibinin bunu bulup araması etik değil öyle mi? Şirketten başka hangi kaynaktan bulurlar telefonumuzu veya email adreslerimizi? Balık baştan kokar. Bugün tartışma var konsoloslar Can Dündar davasına niye gitti etik değil diye. Eee Sn Cumhurbaşkanı hapisteyken ABD Büyükelçisi onu ziyarete gitmişti. O etik bu değil öyle mi? Siz herşeyi yaparsanız etik, başkası yapar etik değil. Hadi be, aferin Katar Havayollarına. THY nin de pilot ihtiyacı var. Kıçı yiyorsa Katarda stand açıp onlardan adam getirtsin.
  • nasıl iğrenç bir sektör yaaa...satan satana
  • ben de katara geçiyorum thy batarsın yakında :)))
  • Olayı nereye getiriyorsunuz arkadaşlar ya. İşimi seviyorum, parasınıda çk seviyorum. İşime gelirse kim nerde para verirse ordada çalışırım. Sonuçta bu işe girmek için atpl+type dünyanın parasınıda harcadım. Borçlar gırtlağa kadar. Borcumu bitirip rahat standartlara ulaşana kadarda paranın derdindeyim. Ülkemide çk seviyorum, thy yede başarılar dilerim. Napıonuz siz ya konu nerelere gelmiş :))

Pilot sıkıntısı yaşayan havayolu şirketleri dünyanın dört bir tarafında pilot avına çıkarken körfez havayolları, pilotların aklını çelmek için birbirinden cazip teklifler sunuyor. Son dönemde THY’de görev yapan yerli ve yabancı bazı pilotların körfez havayollarının yolunu tutmasından sonra Türk havayolu şirketlerinde transfer paniği ortaya çıktı. Pilotlarını ellerinde tutmak için bazı havayolları pilotların maaşlarına zam yaptı. THY ise bu konuda pilotlara özel ayrıcalık sunamadığı için en büyük pilot k kaybını yaşayan şirket oldu.

Havayolları pilot sıkıntısını çözmeye çalışırken körfezin en önemli havayollarından Katar Airways, Türkiye’de görev yapan pilotlarla buluşmak için İstanbul’a gelme kararı aldı. 12-13 Nisan tarihinde Radisson Sas otelde pilotlarla görüşme yapacak olan Katar Airways, onun öncesinde THY’de görev yapan pilotlara e posta gönderdi. İstanbul’da yapılacak görüşmeye davet içeren yazıda Katar Havayolları’nın büyüyen Airbus ve Boeing filosu için pilot ihtiyacı olduğuna değinildi.

E POSTA ADRESLERİNİ NASIL BULDULAR?

Katar Havayolları’nın bu hamlesinden sonra akıllara pilotların e posta adreslerinin Katar Airways yetkililerine nasıl ulaştığı sorusu geldi. Körfez havayolu şirketinin THY’nin aktif pilotlarına e posta göndererek iş görüşmesine davet etmesi bir çok kesim tarafından etik bulunmadı. THY’nin Katar’ın bu hamlesine nasıl tepki vereceği ise merak konusu oldu.

©AirportHaber

Katar Airways THY pilotlarını ayartıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (88)

kaptan ~ 2 yıl önce
Emailler nereden bulunmuşmuş. 15 günde bir yok Armutlu yok Afyon yok Sapanca dincilerin termal otellerinden ismen aranmamız etik ama senin rakibinin bunu bulup araması etik değil öyle mi? Şirketten başka hangi kaynaktan bulurlar telefonumuzu veya email adreslerimizi? Balık baştan kokar. Bugün tartışma var konsoloslar Can Dündar davasına niye gitti etik değil diye. Eee Sn Cumhurbaşkanı hapisteyken ABD Büyükelçisi onu ziyarete gitmişti. O etik bu değil öyle mi? Siz herşeyi yaparsanız etik, başkası yapar etik değil. Hadi be, aferin Katar Havayollarına. THY nin de pilot ihtiyacı var. Kıçı yiyorsa Katarda stand açıp onlardan adam getirtsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dktz ~ 2 yıl önce
nasıl iğrenç bir sektör yaaa...satan satana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
f/o ~ 2 yıl önce
ben de katara geçiyorum thy batarsın yakında :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hemen ~ 2 yıl önce
Git valla, gitmezsen hatirim kalir. Bi daha da gelme.
Şaşkınım ~ 2 yıl önce
Olayı nereye getiriyorsunuz arkadaşlar ya. İşimi seviyorum, parasınıda çk seviyorum. İşime gelirse kim nerde para verirse ordada çalışırım. Sonuçta bu işe girmek için atpl+type dünyanın parasınıda harcadım. Borçlar gırtlağa kadar. Borcumu bitirip rahat standartlara ulaşana kadarda paranın derdindeyim. Ülkemide çk seviyorum, thy yede başarılar dilerim. Napıonuz siz ya konu nerelere gelmiş :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000