18 Haziran 2009, Perşembe 10:24:48

Kanada, THY’ye uçuş müsaadesi verdi

Türk Hava Yolları’nın Kanada Ulaştırma Ajansı’na Kanada’ya uçuş yapmak için yaptığı başvuru 11 Haziran’da onaylandı.
  • http://www.thy.com/en-INT/corporate/news/announcements/announcement.aspx?aid=3840
  • sira geldi melborne,sydney,e ucmaya.haydi thy göster kendini,allah yollarini acik etsin.
  • merhaba arkadasim ben sana anlatayim resmin anlamini ... resimde belki bilmez isin, ama kanadanin haritasidir, arkasinda tk nin ucagi vardir.. bence cok güzel olmus, bazilari daha Erzuruma ucamazken, milli gururumuz Torrrrrrontolara ucmaya basladi, herkeze kapak olur insallah
  • Haberde kullanılan fotograf nedir öyle anlayamadım. sanki kaza haberi gibi !

Türkiye ve Kanada hükümetleri arasındaki ikili anlaşma kapsamındaki uygulama, anlaşma dâhilinde belirlenen İstanbul-Toronto rotasını kapsıyor.

Türk Hava Yolları, imzalanan anlaşmayla, Kanada’ya uçuş yaptığı süre içerisinde Kanada Ulaştırma Yasası’nın 59. kısmına aykırı davranmayacağını taahhüt etti.

Ajans, Türk Hava Yolları tarafından yapılan başvuruyu inceleyerek, THY’nin Kanada Ulaştırma Yasası’ndaki ilgili maddenin 69’a 1 bölümünde belirtilen şartları karşıladığını belirledi. Yapılan incelemenin ardından, THY’ye İstanbul-Toronto-İstanbul uçuşlarını gerçekleştirmesi için bir lisans sağlanacağı belirtildi.

Bu lisansın devamlılığını sağlamak için gerekli şart ve durumların Kanada Ulaştırma Yönetmeliği’nin ilgili maddesinde yer alan 71’e 1 nolu yasada belirtildiği öğrenildi. İlgili maddede belirtilen yasaların şu şekilde olduğu ifade edildi:

Sağlanacak lisansın devamlılığı, Kanada Hava Ulaştırma Yönetmeliklerine, SOR/88-58’e, Kanada Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayımlanan Kanada havacılık dökümanlarına, ATR bölüm 7’ye uyuma bağlı olacak ve Kanada Ulaştırma Yasası 71(1)’de belirtildiği üzere:

1. Lisans –anlaşmada da belirtildiği üzere- İstanbul ve Toronto hattında geçerli olacak

2. Operasyonlar tarifeli uluslararası uçuş olarak gerçekleşecek ve Kanada ile Türkiye arasındaki anlaşmalara –başta ikili anlaşmaya- uygun olarak gerçekleştirilecek.

3. Kanada Ulaştırma Yasası ve Anlaşma’da belirtilen hükümlere bağlı olarak, lisans zamanı sona ermeden iptal edilmedikçe, lisans ancak anlaşmanın sona ermesiyle ya da anlaşma ile elde edilen hakların ortadan kalkmasıyla geçerliliğini yitirir.

Kanada, THY’ye uçuş müsaadesi verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
http://www.thy.com/en-INT/corporate/news/announcements/announcement.aspx?aid=3840

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sira geldi melborne,sydney,e ucmaya.haydi thy göster kendini,allah yollarini acik etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
merhaba arkadasim ben sana anlatayim resmin anlamini ... resimde belki bilmez isin, ama kanadanin haritasidir, arkasinda tk nin ucagi vardir.. bence cok güzel olmus, bazilari daha Erzuruma ucamazken, milli gururumuz Torrrrrrontolara ucmaya basladi, herkeze kapak olur insallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Haberde kullanılan fotograf nedir öyle anlayamadım. sanki kaza haberi gibi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000