17 Ekim 2011, Pazartesi 12:40:00

KAN BAĞIŞLA THY'DEN BİLETİ KAP...

Batman'da Türk Hava Yolları (THY) ve TürkKızılayı'nın ortaklaşa olarak düzenleyeceği kampanyada kan bağışında bulunanlar arasında yapılan çekilişle bir kişiye yurt içi gidiş dönüş bileti verilecek...
Türk Hava Yolları ve Türk Kızılayı'nın, 'Kan Bağışına Destek İçin Kolları Sıvadık' sloganıyla temmuz ayında başlattığı kan bağışı kampanyası, ekim ayından itibaren Türk Hava Yolları'nın Türkiye'deki tüm uçuş noktalarını kapsayacak şekilde genişletildi. 

Kampanya kapsamında, Batman'da 19–20 Ekim 2011 tarihleri arasında 09.00-19.00 saatleri arasında Atatürk Parkı'nda kurulacak Kızılay çadırı aracılığıyla, vatandaşlar kan bağışında bulunabilecek.
 
THY Batman İl Müdürü Ferhat Yerli, "Türk Hava Yolları olarak Türkiye geneli başlatmış olduğumuz kan bağışı kampanyası Batman'da da uygulanıyor. İki gün sürecek olan kan bağışı kampanyamızda Atatürk Parkı'nda kurulacak olan kan bağışı çadırında, kan verenler arasında çekiliş yaparak bir kişiye Türkiye geneli gidiş-dönüş bileti hediye edeceğiz." diye konuştu.
 
Öte yandan, 'İyiliğe Kanat Açıyoruz" sloganıyla temmuz ayında İstanbul'da başlatılan ve ağustos ayında Ramazan nedeniyle ara verilen kampanya kapsamında, bugüne kadar THY çalışanları tarafından bin ünitenin üzerinde kan toplandı. Kampanya ile kan bağışı konusundaki toplumsal bilincin daha da güçlendirilmesi, gönüllü ve düzenli kan bağışçısı sayısının artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

(Sabah)
KAN BAĞIŞLA THY'DEN BİLETİ KAP...

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000