08 Mayıs 2009, Cuma 14:58:51

"Isparta Havaalanı uluslararası uçuşlara açılsın"

Isparta Valisi Ali Haydar Öner, Türk Hava Yolları'nın haziran ayı içerisinde Isparta-İstanbul seferlerine başlayacağını belirterek, uluslararası uçuşa açık havalimanının, 2007'deki kazadan sonra kullanılmamasının büyük bir kayıp olduğunu ifade etti.
  • neden ıspartaya başka kılıf giydirmeye zorluyorsunuz ki, gül yetiştirsin, halıcılık yapsın. Ticaret mi varki orda bide uluslararası diyorsunuz. havaalanı kapatılsın bence.
  • Neden bu kadar taktınız ısparta havalimanına,,, bir kere uçuş olunca yatırım gelmez... siz yatırım yapın uçuşlar kendiliğinden başlar.... boş işlerle uğraşmayın...
  • Ispartalı biri olarak samimiyetle söylüyorum, tüm fabrikaları kapanmış, taşınmış, işsizlik hat safhada,üretilen birşey yok, heryer birinin kardeşine peşkeş çekilmiş,Sanayi yok, yatırım yapan da yok Fakir öğrenci ve asker mi binecek uçağa.... Kendinizi kandırmayın... Kapatın Ispartayıda o para ile fabrika falan açın saygılarımla..
  • Hava alanında yakalaşık 80 kişi çalışıyor.Ancak üretilen yada üretecekleri hiçbirşey yok.Yazık bir sürü yatırım bir sürü istihtam!niçin yapılmış anlamak mümkün değil.Gazipaşada aynı değilmi?Bakanın bu havalimanını gözden geçirerek ya uçuşa açması yada tamamen kapatması daha uygun olur.Hiç bir ayrıntı düşünülmeden yapılmış bir yatırım.YAZIK ÇOK YAZIK

Öner, yaptığı açıklamada, 30 Kasım 2007'de yaşanan ve 57 kişinin ölümüne yol açan uçak kazası sonucu seferlerin durdurulduğu Süleyman Demirel Havalimanı'nın, uluslararası uçuş için şartlarının uygun olduğunu belirtti.

Bazı yerlerde Süleyman Demirel Havalimanı'nın ''havaalanı'' olarak ifade edildiğini ve bunun yanlış olduğunu vurgulayan Öner, ancak havalimanlarının uluslararası uçuşlara açık olabileceğini vurguladı.

Süleyman Demirel Havalimanı'nın atıl hale gelmemesi için girişimlerde bulunacaklarına değinen Öner, ''Süleyman Demirel Havalimanı'nın, herhangi bir uçuş güvenliği eksikliği bulunmuyor. Buna rağmen seferlerin düzenlenmemesi büyük bir kayıp'' dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise, Süleyman Demirel Havalimanı'nın canlanmasının Isparta açısından büyük bir kazanım olacağını belirtti. Günaydın, Isparta'ya yatırım gelmesinde havalimanının önemli etki sağlayacağını belirtti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç da, THY'nin uçak seferlerine başlamasının en fazla yatırımcıları sevindireceğini söyledi.

"Isparta Havaalanı uluslararası uçuşlara açılsın"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
neden ıspartaya başka kılıf giydirmeye zorluyorsunuz ki, gül yetiştirsin, halıcılık yapsın. Ticaret mi varki orda bide uluslararası diyorsunuz. havaalanı kapatılsın bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Neden bu kadar taktınız ısparta havalimanına,,, bir kere uçuş olunca yatırım gelmez... siz yatırım yapın uçuşlar kendiliğinden başlar.... boş işlerle uğraşmayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ispartalı biri olarak samimiyetle söylüyorum, tüm fabrikaları kapanmış, taşınmış, işsizlik hat safhada,üretilen birşey yok, heryer birinin kardeşine peşkeş çekilmiş,Sanayi yok, yatırım yapan da yok Fakir öğrenci ve asker mi binecek uçağa.... Kendinizi kandırmayın... Kapatın Ispartayıda o para ile fabrika falan açın saygılarımla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Hava alanında yakalaşık 80 kişi çalışıyor.Ancak üretilen yada üretecekleri hiçbirşey yok.Yazık bir sürü yatırım bir sürü istihtam!niçin yapılmış anlamak mümkün değil.Gazipaşada aynı değilmi?Bakanın bu havalimanını gözden geçirerek ya uçuşa açması yada tamamen kapatması daha uygun olur.Hiç bir ayrıntı düşünülmeden yapılmış bir yatırım.YAZIK ÇOK YAZIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000