02 Temmuz 2011, Cumartesi 18:28:25

İKİ KAZADAN KURTULDU AMA...

Türk Hava Yolları'nın deneyimli öğretmen pilotlarından Mustafa Koç hayata gözlerini yumdu.
  • mustafa abi mekenın cennet olsun insallah yeşilbaşköylü seni unutmayacak sen bizim tek gururumuzdun.
  • ben pılot degılım,ama sızın gıbı goklerde hızmet verıyorum.hayatta en cok elını opme serefını yasamayı ıstedıgım babaydınız...sızınle ılgılı yazılan yorumları okudugum kadar ne kadar dogru bır ıstegım oldugunu anlıyorum...o adını bıle agzıma almak ıstemedıgım ılet hastalıgın pencesınden kurtulmak ıcın 2 sene mucadele etmıs bır kucugunuz olarak kalbımde cok daha buyuk bır acıyla sızı ebedı yolculugunuza ugurlamak ıcın gelmek cok ıstedım kaptanım..ucagım her havalandıgında sıze ve kendı babama yolladıgım duaları hıssettıgınız umarak bırazda olsa tesellı buluyorum.sızın gıbı mukkemel ,durust ve allah korkusu nedır bılen aslan gıbı 3 evladınıza ve hayat arkadasınız eşınıze allahdan sabır dılıyorum..cennette nur ıcınde yattın mustafa kaptanım.
  • yorumlardan anladığım kadarı ile çok sevilen ve sayılan değerli bir pilotumuz olduğu anlaşılıyor,mekanı cnnet olsun,Allah yakınlarına sabır versin,Allah rahmet eylesin. Ortaca'lı
  • Bir uçuşta hata üstüne hata yapmıştım biraz sinirlenmişti,akşam eve döndüğümde telefonum çaldı,Evlat üzdüysem seni hakkını helal et,ben senin çok daha iyi olmanı istiyorum,bu işi daha iyi yapanların senden farkı yok şimdi güzelce uyu yarın sabah Allah'ın izniyle başarıcaz,demişti.''palye bu işte evlat''sözünü duydum sonunda,adil ve sabırlıydın hocam. ümit ediyoruz ki Büyük sınavı kazananlardan oldun hocam.Kabrin nur bahçelerine dönüşsün.
1974 Hava Harp okulu ile başlayan uçuculuk serüvenine, Onur Air, Türk Hava Yolları gibi şirketlerle devam eden son olarakta Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanlığı'nda öğretmen pilot olarak görev yapan Mustafa Koç hayatını kaybetti.

Temmuz 2002 yılı Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda da görev yaptığı sırada Marmaris'te düşen ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasında yaralı olarak kurtulmuştu.

Koç'un orduda görev yaptığı sırada da helikopterle göle zorunlu iniş yaptığı ve bu kazadan da sağ kurtulduğu öğrenildi.

İki ciddi kazadan kurtulan Koç bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Koç, THY ve Eskişehir SHYO'nda birçok pilot yetiştirmiş öğretmenlerin başında geliyordu.

Mustafa Koç'un cenazesi yarın (Pazar 03.07.2011) Burdur'un Ağlasun İlçesi Yeşilbaş köyünde toprağa verilecek.

AirportHaber.com olarak merhuma Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı dileriz.

©AirportHaber.com
İKİ KAZADAN KURTULDU AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 7 yıl önce
mustafa abi mekenın cennet olsun insallah yeşilbaşköylü seni unutmayacak sen bizim tek gururumuzdun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben pılot degılım,ama sızın gıbı goklerde hızmet verıyorum.hayatta en cok elını opme serefını yasamayı ıstedıgım babaydınız...sızınle ılgılı yazılan yorumları okudugum kadar ne kadar dogru bır ıstegım oldugunu anlıyorum...o adını bıle agzıma almak ıstemedıgım ılet hastalıgın pencesınden kurtulmak ıcın 2 sene mucadele etmıs bır kucugunuz olarak kalbımde cok daha buyuk bır acıyla sızı ebedı yolculugunuza ugurlamak ıcın gelmek cok ıstedım kaptanım..ucagım her havalandıgında sıze ve kendı babama yolladıgım duaları hıssettıgınız umarak bırazda olsa tesellı buluyorum.sızın gıbı mukkemel ,durust ve allah korkusu nedır bılen aslan gıbı 3 evladınıza ve hayat arkadasınız eşınıze allahdan sabır dılıyorum..cennette nur ıcınde yattın mustafa kaptanım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yorumlardan anladığım kadarı ile çok sevilen ve sayılan değerli bir pilotumuz olduğu anlaşılıyor,mekanı cnnet olsun,Allah yakınlarına sabır versin,Allah rahmet eylesin. Ortaca'lı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir uçuşta hata üstüne hata yapmıştım biraz sinirlenmişti,akşam eve döndüğümde telefonum çaldı,Evlat üzdüysem seni hakkını helal et,ben senin çok daha iyi olmanı istiyorum,bu işi daha iyi yapanların senden farkı yok şimdi güzelce uyu yarın sabah Allah'ın izniyle başarıcaz,demişti.''palye bu işte evlat''sözünü duydum sonunda,adil ve sabırlıydın hocam. ümit ediyoruz ki Büyük sınavı kazananlardan oldun hocam.Kabrin nur bahçelerine dönüşsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000