12 Nisan 2010, Pazartesi 09:41:33

HEP BİRLİKTE BATIRIN KTHY'Yİ!

Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem, Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda yaşanan gelişmeleri kaleme aldı. İşte Herdem'in zehir zemberek o yazısı...
  • kthy izolasyonlu bir ülkenin milli bayrak taşıyıcısı olduğunu unutmayalık. Adanın ulaşımını özel şirketlere teslim etmek bir ülkenin ulaşımının pamuk ipliğine bağlı olması demektir. Milli havayolumuza sahip çıkalım ve çıkmamızı engelleyenlere gerekliliğini anlatalım.bugün kthy misyonu gereği zararına da olsa gzt,asr,tzx,bjv uçuşlarını kıbrıstan yapan tek havayoludur. hataya niçin uçamıyor? çünkü izin verilmedi. KKTC de 20000 hataylı varken kthy niçin uçma izni verilmedi. bugün Pegasus ve Anadolu Jet hataya uçuyor. KTHY sonra uçuş izni almalarına rağmen. kthy ve KKTC nin en büyük destekcisi olan THY ve TC hükümetlerinden istenen KKTC üzerinden birilerini zengin etmek yerine KKTC halkına istihtan sağlanac yatırımların KKTC de yapılmasıdır....
  • Atıp tutmaya gelince kalemler hızlı konuşur bizim memlekette ama icraat gelince kişilere sessizlik . Şu anda Ak parti var mecliste tabii kalemler konuşacak,yazarlar kiralık kalemleri ile ortaya böyle saçma ifadeler yazıp bunuda gercekmiş gibi millete yutturacak.Kıbrıs siyasetini bilmeyen bu kalemler KTHY yi de satar yakında Kıbrısı'da .Batarsakda berber batarız en azından biz batırdık deriz başkası değil.
  • En büyük sorumlu özel taşıyıcılara gel de ne zaman gelirsen gel diyen bakanlarda. KTHY kendi ülkesinde 3. sınıf olmuştur. Önüne gelene istediği saatte slot veren bakanlar ve sivil havacılık çalışanları bunun tek sorumlusudur.
  • konaklamalar bence 5 yıldızlı otellerde olmasa daha iyi olur ne gerek var.hilton,sheraton gibi otellerde yapılırki

Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda Genel Müdür koltuğuna Bilal Ekşi getirildiğinde, işlerin yoluna gireceğini düşünüp umutlanmıştık. Bunu düşünürken Bilal Ekşi'yi tek başına kurtarıcı olarak görmediğimizi de hemen belirtelim. Çünkü Bilal Ekşi'nin atanmış (!) olarak oraya gittiği gün gibi ortadaydı. Bilal Ekşi'nin oraya atanmasını da, Türkiye'nin KTHY'nin kurtulması için attığı adımın somut göstergesi olarak görüyorduk. En azından dışarıdaki genel algı bu yöndeydi.
 
Ekşi'nin cadı kazanı KTHY'nin başına gelmesine sevinmiştik sevinmesine ama işinin hiç de kolay olmadığını her fırsatta dile getiriyorduk. Çünkü KTHY'de Türk Hava Yolları gibi dingin bir ortam yoktu. Başta siyasiler olmak üzere sendika ve Kıbrıs medyası her fırsatta KTHY'deki yönetime baskı kurmaya çalışıyordu. Geçmişte bunun örneklerini sıkça görmüştük... Endişemiz bundandı. Tabi bir de Bilal Ekşi'nin Türkiye'den gitmiş olması kendisi için büyük dezavantajdı. Çünkü buna karşı da ciddi karşı duruşlar vardı.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

HEP BİRLİKTE BATIRIN KTHY'Yİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
kthy izolasyonlu bir ülkenin milli bayrak taşıyıcısı olduğunu unutmayalık. Adanın ulaşımını özel şirketlere teslim etmek bir ülkenin ulaşımının pamuk ipliğine bağlı olması demektir. Milli havayolumuza sahip çıkalım ve çıkmamızı engelleyenlere gerekliliğini anlatalım.bugün kthy misyonu gereği zararına da olsa gzt,asr,tzx,bjv uçuşlarını kıbrıstan yapan tek havayoludur. hataya niçin uçamıyor? çünkü izin verilmedi. KKTC de 20000 hataylı varken kthy niçin uçma izni verilmedi. bugün Pegasus ve Anadolu Jet hataya uçuyor. KTHY sonra uçuş izni almalarına rağmen. kthy ve KKTC nin en büyük destekcisi olan THY ve TC hükümetlerinden istenen KKTC üzerinden birilerini zengin etmek yerine KKTC halkına istihtan sağlanac yatırımların KKTC de yapılmasıdır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Atıp tutmaya gelince kalemler hızlı konuşur bizim memlekette ama icraat gelince kişilere sessizlik . Şu anda Ak parti var mecliste tabii kalemler konuşacak,yazarlar kiralık kalemleri ile ortaya böyle saçma ifadeler yazıp bunuda gercekmiş gibi millete yutturacak.Kıbrıs siyasetini bilmeyen bu kalemler KTHY yi de satar yakında Kıbrısı'da .Batarsakda berber batarız en azından biz batırdık deriz başkası değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
En büyük sorumlu özel taşıyıcılara gel de ne zaman gelirsen gel diyen bakanlarda. KTHY kendi ülkesinde 3. sınıf olmuştur. Önüne gelene istediği saatte slot veren bakanlar ve sivil havacılık çalışanları bunun tek sorumlusudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
konaklamalar bence 5 yıldızlı otellerde olmasa daha iyi olur ne gerek var.hilton,sheraton gibi otellerde yapılırki

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000