30 Ekim 2008, Perşembe 07:42:21

Hem okuyorlar hem uçuyorlar!

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun, Eskişehir-İstanbul arası uçak seferlerinin yapıldığı bir havaalanı ile 26 uçağı bulunuyor.
  • Gerçek havayolu pilot'u yetiştiren yagene kurumun kontenjanı neden senelerdir sadece 10 kişi? 100 Kişi yetiştirebilecekken neden 10?
  • Sayın Fevzi Hocam, haklısınız pilotaj eğitimleri mükemmel gidiyor. Ya diger bölümler ? Okulda 5 bölüm var pilotaj için kurulmuş bir okulsa bunu herkese ilan edin de insanlar kaynaklarını başka yerlere yönlendirsinler. Okul ve ögretim üyeleri güncellikten oldukça uzak hepsi birer asabiyet abideleri. Havacılık uçmaktan ibaret değil pilot arkadaşım. Onun öncesinde ve sonrasında nekadar çetrefilli bir iş silsilesi olduğunu sen hiç bir zaman bilemezsin. İçine girdiğiniz havanın etkisiyle ne gibi bir çalışma etiğine sahip olduğunuzu herkezden iyi bilirsiniz. Tabi hepinizi aynı kefeye koymak doğru olmaz. Sözün özü Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, Sivil Havacılık PLOTAJ Yüksekokulu. Eminim Fevzi Hocam gurur duyuyordur.
  • pilotaj bölümüne her yıl 10 öğrenci alınmakta ve bunların 9 tanesi torpili sağlam olan kişilerdir. kalan bir kontenjan ise torpil yapılmadığını ispatlamak için heralde alıyorlar:):)...iş bulma konusunda okulumuzun bize herhangi bir katkısı yok...isteseler olmazmı..bence çok rahat başarırlar ama..malum türkiyede herkes rant peşinde koştuğundan koltuk davasına eğitime bir hortum takılmış durumda. şuan türkiyede sadece 3 üniversitede eğitimi verilen sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü gereken ilgi ve alaka görsterilmemektedir. aldığımız eğitim hakkı ile verseler sektörde bişeyler yapabilir mezun arkadaşlarımız ama eğitim verenler örümcek kafalı insanlar olunca eğitim alanları suçlamak yersizdir. şimdi yorum yazan arkadaşlara soruyorum harekat performans dersinde B727 loadsheet lerini gösteren bir eğitimciden ne beklersiniz? mezun arkadaşlara allah yardımcıları olsun diyorum..ve airporthaber yetkililerinede burdan seslenmek istiyorum..bu konunun üzerine ciddiyetle gidilirse bişeyler değişir sanıyorum..
  • bence arkadaslar biraz abartmıssınız.dediğiniz dogru seylerde var ama lutfen biraz insaf.hiçbir üniversite mezununa iş bulma garantisi vermez ama kotu yonetiliyor okul yanlıs politika uyguluyor diyosanız katılıyorum.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun, Eskişehir-İstanbul arası uçak seferlerinin yapıldığı bir havaalanı ile 26 uçağı bulunuyor. Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, havacılık ve pilotaj eğitimlerinin mükemmel bir şekilde verildiğini söyledi. Rektör Sürmeli, "Mezunlarımız başta THY olmak üzere çeşitli havayolu şirketlerinde kolaylıkla iş buluyor" dedi.

Hem okuyorlar hem uçuyorlar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

remo ~ 10 yıl önce
Gerçek havayolu pilot'u yetiştiren yagene kurumun kontenjanı neden senelerdir sadece 10 kişi? 100 Kişi yetiştirebilecekken neden 10?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shyo ~ 10 yıl önce
Sayın Fevzi Hocam, haklısınız pilotaj eğitimleri mükemmel gidiyor. Ya diger bölümler ? Okulda 5 bölüm var pilotaj için kurulmuş bir okulsa bunu herkese ilan edin de insanlar kaynaklarını başka yerlere yönlendirsinler. Okul ve ögretim üyeleri güncellikten oldukça uzak hepsi birer asabiyet abideleri. Havacılık uçmaktan ibaret değil pilot arkadaşım. Onun öncesinde ve sonrasında nekadar çetrefilli bir iş silsilesi olduğunu sen hiç bir zaman bilemezsin. İçine girdiğiniz havanın etkisiyle ne gibi bir çalışma etiğine sahip olduğunuzu herkezden iyi bilirsiniz. Tabi hepinizi aynı kefeye koymak doğru olmaz. Sözün özü Eskişehir, Anadolu Üniversitesi, Sivil Havacılık PLOTAJ Yüksekokulu. Eminim Fevzi Hocam gurur duyuyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shyo zede ~ 10 yıl önce
pilotaj bölümüne her yıl 10 öğrenci alınmakta ve bunların 9 tanesi torpili sağlam olan kişilerdir. kalan bir kontenjan ise torpil yapılmadığını ispatlamak için heralde alıyorlar:):)...iş bulma konusunda okulumuzun bize herhangi bir katkısı yok...isteseler olmazmı..bence çok rahat başarırlar ama..malum türkiyede herkes rant peşinde koştuğundan koltuk davasına eğitime bir hortum takılmış durumda. şuan türkiyede sadece 3 üniversitede eğitimi verilen sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü gereken ilgi ve alaka görsterilmemektedir. aldığımız eğitim hakkı ile verseler sektörde bişeyler yapabilir mezun arkadaşlarımız ama eğitim verenler örümcek kafalı insanlar olunca eğitim alanları suçlamak yersizdir. şimdi yorum yazan arkadaşlara soruyorum harekat performans dersinde B727 loadsheet lerini gösteren bir eğitimciden ne beklersiniz? mezun arkadaşlara allah yardımcıları olsun diyorum..ve airporthaber yetkililerinede burdan seslenmek istiyorum..bu konunun üzerine ciddiyetle gidilirse bişeyler değişir sanıyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
bence arkadaslar biraz abartmıssınız.dediğiniz dogru seylerde var ama lutfen biraz insaf.hiçbir üniversite mezununa iş bulma garantisi vermez ama kotu yonetiliyor okul yanlıs politika uyguluyor diyosanız katılıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000