16 Ekim 2008, Perşembe 11:50:22

Hava-İş'ten ses çıkmıyor

Türk Hava Yolları, Çağrı Merkezi’ni taşeronlaştıracağını açıklamış ve Çağrı Merkezi çalışanları gerek iş yavaşlatarak gerekse yaptıkları protesto yürüyüşleriyle taşeronlaştırmaya karşı çıkmışlardı.
  • unutmadan bu arada solcu sağcı lık oldu be arkadaşlar.artık bırakın bunu İcnizden Cıkmış en büyük devrimciyi.en haso milliyetciyi.Hep halkını düşünen onun icin ömrünü veren adamı M.K.ATATÜRK ü artık Konusun.Bütün dünya onu ve yaptıklarını över iken,hatta bazıları onun devrimleri ile özgürlüğünü kazanmış ve onun fikirleri ile milli benliğine kavuşmuken.Sevgili halkım başka liderler peşinde ...YAZIK ki hala SAĞ mı SOl mu konusuyoruz.gencecik Mehmetlerimiz BİR BİR bu VATAN icin ÖLÜRKEN.
  • 25 seneye yakın bu camianın icerisinde biri olarak ilgi sendikanın ilgisiz başkanıyla zaman zaman tesviki mesai de bulunarak yalnışlarını Özellikle Havaş grevlerinde Söyledim.ama arkadaş hala devlet ve Özel şirketler le olan cıkar ilişkisini sürdürmeye devam ediyor.Şahsın kendisi bi zamanlar terörist örgütün yandaşları ile birlikte Türkiye yi AİHM ye ve AP ye şikayet eden kişidir.Sarı sarı liralar sendikayı coktan sarı etti boşuna bu zatı konu edip muhattabı gibi görmeyin.
  • Devrimci, sanatçı ve hayalindeki kişi bir türlü olamayan Nurten, devrimin ve devrimcinin ne kadar ömrü kalmış gör gör de devrime karşı bir devrim yarat. Gerçek devrim senin devrimindir. Ama unutmaki devrimci solcu kadınlar çirkindir. Sen de burada kaldığın sürece bir türlü güzellik yarışmasını kaybetmiş olacaksın. Yarışmayı kazanmak için Berliskoninin partisine katıl.
  • Hava iş demek çıkar demek. Kimin çıkarı sendika yöneticilerinin çıkarı. Solcular çirkin olur. Yöenetim öncesi süreçte çok mantıklı ve inandırıcıdırlar. Yönetimi ele geçirince kapitalist olurlar. Halk kitlelerini unuturlar. İktidara gelinceye kadar halkçı bir felsefe yaparlar. Sonra da hanımlarını bırakır, kendi hanımlarından daha genç ve güzel kızlarar yönelirler.Böylece işçi sınıfı mücADELESİ DE SONA ERMİŞ OLUR. Devrim de bitmiş olur.

Hava-İş Genel Başkanı Atilay Ayçin ise yaşanan gelişmeler karşısında, Türk Hava Yolları Çağrı Merkezi binasının önünde çalışanlara hitaben yaptığı konuşmada Ramazan Bayramı sonrasında ciddi adımlar atacaklarını belirtmişti.

1 Ekim’de Airport TV Ana Haber Bülteni’ne konuk olan Ayçin, Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem’in sorularını yanıtlayarak, Ramazan Bayramı sonrasında olaylara daha farklı yaklaşacaklarını belirterek, Türk Hava Yolları’na meydan okumuştu.

”Elimizde THY yönetimi ile ilgili önemli belgeler var” diyen Ayçin, Murat Herdem’in “Peki, bu bahsettiğiniz belgeler nedir?” sorusuna ise “THY, çalışanların izninden çalıyor. Pilotları fazla çalıştırıyorlar” demişti.

Sendika üyesi çalışanlar, Atilay Ayçin’in, konuşmalarıyla göz boyadığını, bayram üzerinden 15 gün geçmesine rağmen hala sağlam bir adım atılmadığını belirtiyor.

Öte yandan Aydın Ayaydın’ın dün Vatan Gazetesi’ndeki köşe yazısında Türk Hava Yolları’nın taşeronlaştırılmasına destek vermesine tepki gösteren Hava-İş Sendikası, Ayaydın’a hitaben bir açıklama yayınladı.

Ancak, kayda değer bir çalışmanın olmadığını belirten Hava-İş üyeleri, ne zaman harekete geçileceğini merak ediyor.

Hava-İş'ten ses çıkmıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Hv.Ord.Prof.doc.dr ~ 10 yıl önce
unutmadan bu arada solcu sağcı lık oldu be arkadaşlar.artık bırakın bunu İcnizden Cıkmış en büyük devrimciyi.en haso milliyetciyi.Hep halkını düşünen onun icin ömrünü veren adamı M.K.ATATÜRK ü artık Konusun.Bütün dünya onu ve yaptıklarını över iken,hatta bazıları onun devrimleri ile özgürlüğünü kazanmış ve onun fikirleri ile milli benliğine kavuşmuken.Sevgili halkım başka liderler peşinde ...YAZIK ki hala SAĞ mı SOl mu konusuyoruz.gencecik Mehmetlerimiz BİR BİR bu VATAN icin ÖLÜRKEN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hv.Ord.Prof.Doc:dr ~ 10 yıl önce
25 seneye yakın bu camianın icerisinde biri olarak ilgi sendikanın ilgisiz başkanıyla zaman zaman tesviki mesai de bulunarak yalnışlarını Özellikle Havaş grevlerinde Söyledim.ama arkadaş hala devlet ve Özel şirketler le olan cıkar ilişkisini sürdürmeye devam ediyor.Şahsın kendisi bi zamanlar terörist örgütün yandaşları ile birlikte Türkiye yi AİHM ye ve AP ye şikayet eden kişidir.Sarı sarı liralar sendikayı coktan sarı etti boşuna bu zatı konu edip muhattabı gibi görmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seviyorum ~ 10 yıl önce
Devrimci, sanatçı ve hayalindeki kişi bir türlü olamayan Nurten, devrimin ve devrimcinin ne kadar ömrü kalmış gör gör de devrime karşı bir devrim yarat. Gerçek devrim senin devrimindir. Ama unutmaki devrimci solcu kadınlar çirkindir. Sen de burada kaldığın sürece bir türlü güzellik yarışmasını kaybetmiş olacaksın. Yarışmayı kazanmak için Berliskoninin partisine katıl.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MALİŞ ~ 10 yıl önce
Hava iş demek çıkar demek. Kimin çıkarı sendika yöneticilerinin çıkarı. Solcular çirkin olur. Yöenetim öncesi süreçte çok mantıklı ve inandırıcıdırlar. Yönetimi ele geçirince kapitalist olurlar. Halk kitlelerini unuturlar. İktidara gelinceye kadar halkçı bir felsefe yaparlar. Sonra da hanımlarını bırakır, kendi hanımlarından daha genç ve güzel kızlarar yönelirler.Böylece işçi sınıfı mücADELESİ DE SONA ERMİŞ OLUR. Devrim de bitmiş olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000