30 Aralık 2013, Pazartesi 20:24:00

FLAŞ! FLAŞ! HAVA-İŞ'TEN "305" AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları'nda 29 Mayıs 2012 tarihinde işten çıkartılan 305 personelle ilgili yapılan görüşmelerle ilgili Hava-İş Sendikası'ndan konuya ilişkin bir açıklama yapıldı.
  • Hani ayın 2sinde görüşme olacaktı? Ses seda yok. Birileri birşey söylesin artık. Lütfen! :(
  • Almasaydimkz sahte rapor..
  • Arkadas dogru soyluyor. Zahten. THY. Nin. Benim bildigim. Cok. Eskilere. Dayanarak. Kurulmus. Bir. Tuzugu. Bir kurali vardir. O da su Cok iyi bildigim icin Yaziyorum. Isten atilanlar ve. Isten. Kendi arzusu. Ile THY. Den. Ayrilan Bir daha geri ve sirkete. Alinmaz. Eger THY bu arkadaslari Geri kabul ediyorsa A O. Olsun. Ne olursa olsun Cok. Buyukluk ve. Merhamet. Gostermis olur. Biz nice. Grevler gorduk. Bir az dikkat Etmek lazim. Butun THY. Mensuplarina. Turkiye cumhuriyetine. Ve tum dunyaya. Yeni yil. Baris Huzur ve Ve mutluluklar Getirmesini Allahtan diliyorum Vatanini ozliyen Uzayci. Hawaii. Saygilarimla
  • sendika madem a0 ile işe dönüşleri kabul etmiyor, neden 23. tiste olmayan a0 kademesi oluşturulmasını kabul etti? diğer yandan işe geri dönecekler aldıkları tazminatları iade etmelidirler. siz o gün orda demokratik hakkınızı kullanarak protesto ederken, demokratik haklarını kullanıp protestoya katılmayan kabin memurlarına yaptıklarınızı biliyoruz. hakaretler, sözlü, fiziksel müdahaleler. hiç mi yüzünüz yok, utanmadan geri mi döneceksiniz? şahsen 305 içinde yer alan, o gün arada çalışanlara hakaretler yağdıran hiçbir kabin memurunun dönmesini istemiyorum. aldıkları sahte raporları bile saymıyorum, sahte rapor almak bile başlı başına suç. diğer yandan, sadece gösteriye katılmış, herhangi bir olaya karışmayan arkadaşlara gerekli iyi niyeti gösteririz.

Türk Hava Yolları Yönetimi ve Hava-İş Sendikası tarafından ortak olarak hazırlanan komisyon, 29 Mayıs 2012 tarihinde iş akdi feshedilen 305 personelle ilgili bugün masaya oturdu. Yürütülen müzakerelerde Türk Hava Yolları Yönetimi'nin 305 kişinin sıfırdan başlar gibi işe geri dönüş yapılmasını teklif ettiği ancak bunun Hava-İş tarafından kabul edilmediği öğrenildi.

THY Yönetimi'nin teklifine olumsuz yanıt veren Hava-İş Sendikası, 305 kişinin işten ayrıldığı şekilde geri dönüşün sağlanması üzerinde ısrarcı olduğunu iletince görüşmeler 2 Ocak 2014 tarihine ertelendi.

Yapılan müzakere sonrası Hava-İş Sendikası, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"305 arkadaşımızla ilgili yapılan görüşmede işveren işe geri alınacak işçilerin başlangıç ücretinden (a0) işe dönmelerini teklif etti.

Yapılan bu teklif tarafımızca kabul edilmemiş ve tüm 305'in koşulsuz olarak kaldıkları yerden işe dönüşlerinin kabul edilmesi gerektiği hususunda ısrarcı olunmuş ve işverenin teklifi reddedilmiştir.

İşveren bu tutum karşısında durumu tekrar değerlendirmek istediğini belirtmiş ve bunun neticesinde sonraki toplantı 02.01.2014 tarihine ertelenmiştir.

Üyelerimiz için en iyisini talep eden sendikamız 305'in en iyi şartlarda dönüşünü sağlayacaktır.

Saygılarımızla
​Hava-İş Yönetim Kurulu"

FLAŞ! FLAŞ! HAVA-İŞ'TEN "305" AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Hani ayın 2sinde görüşme olacaktı? Ses seda yok. Birileri birşey söylesin artık. Lütfen! :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sahte ~ 4 yıl önce
Almasaydimkz sahte rapor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Arkadas dogru soyluyor. Zahten. THY. Nin. Benim bildigim. Cok. Eskilere. Dayanarak. Kurulmus. Bir. Tuzugu. Bir kurali vardir. O da su Cok iyi bildigim icin Yaziyorum. Isten atilanlar ve. Isten. Kendi arzusu. Ile THY. Den. Ayrilan Bir daha geri ve sirkete. Alinmaz. Eger THY bu arkadaslari Geri kabul ediyorsa A O. Olsun. Ne olursa olsun Cok. Buyukluk ve. Merhamet. Gostermis olur. Biz nice. Grevler gorduk. Bir az dikkat Etmek lazim. Butun THY. Mensuplarina. Turkiye cumhuriyetine. Ve tum dunyaya. Yeni yil. Baris Huzur ve Ve mutluluklar Getirmesini Allahtan diliyorum Vatanini ozliyen Uzayci. Hawaii. Saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne sendika ne 305 ~ 4 yıl önce
sendika madem a0 ile işe dönüşleri kabul etmiyor, neden 23. tiste olmayan a0 kademesi oluşturulmasını kabul etti? diğer yandan işe geri dönecekler aldıkları tazminatları iade etmelidirler. siz o gün orda demokratik hakkınızı kullanarak protesto ederken, demokratik haklarını kullanıp protestoya katılmayan kabin memurlarına yaptıklarınızı biliyoruz. hakaretler, sözlü, fiziksel müdahaleler. hiç mi yüzünüz yok, utanmadan geri mi döneceksiniz? şahsen 305 içinde yer alan, o gün arada çalışanlara hakaretler yağdıran hiçbir kabin memurunun dönmesini istemiyorum. aldıkları sahte raporları bile saymıyorum, sahte rapor almak bile başlı başına suç. diğer yandan, sadece gösteriye katılmış, herhangi bir olaya karışmayan arkadaşlara gerekli iyi niyeti gösteririz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 4 yıl önce
sen ne saçmaladığının farkındamısın ? fiziksel müdaheleymiş sözlü müdaheleymiş...biraz delikanlı olsaydınızda arkadaşlarınıza geleceğinize sahip çıkabilseydiniz.305 dediğin insanlar bu şirket emek veren ve 4000 kişi arasından seçilip kovulan insanlar.Bu kadar duyarsız bu kdar düşüncesiz ve vijdansız olunmaz.Böyle saçma sapan yorumlar yaparak kime nasıl hizmet ettiğinizi ve kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünüüzü unutmayın.İğne bir gün sizede batar ve o gün geldiğinde değil 305 muhatap olup senin hakkını savunabilicek tek bi adam bile bulamassın.Bu sözleri söyleyebildiğine göre ben döndüğümde senin benim yüzüme bakmaya cesaretin olucak demekki!!!gösteriye katılan katılmayan herkes o gün orda haksızlığa uğradı ve thy a.o ekmekleriyle oynadı.Bunu kafanıza sokun.O yüzden işe dönmek bize verilen bir lütuf değil zaten hakkımız.Biraz akıllı ve insaflı konuşun o yüzden.Tazminata gelince:thy alsın bizi de kıdemimizi öderiz.Yeterki çıkardıkları şartlarla alsınlar ki daha büyük haksızlık olmasın...
km ~ 4 yıl önce
sen kimsin ki iyi niyet gösterirmişsin...kim dönerse döner uçağa geçer işini yaparsın kimse kimseden ekstra iyi niyet güzellik istemez beklemez profesyonel ol işini yap ...babanın şirketiymiş işverenmişsin gibi yorumlar yapmayı bırak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000