06 Kasım 2012, Salı 15:10:51

HAVA-İŞ'TEN BİR ZAFER DAHA

Türkiye Havacılık Sendikası Hava-İş, üyeler tarafından da merakla beklenen THY Teknik A.Ş'deki 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesiyle ilgili Yüksek Hakem Kurulu tarafından sonucun açıklandığını duyurdu.
  • ne güzel allayıp pullayıp işçiyi satmışsınız bu mu sizin sendikacılık ahlakınız?resmen helva dövücünün hık deyicisi siniz, AMA ADINIZ SENDİKA.
  • 1.5 sene önce açıldı habom o zaman sendika %40 % 50 yi kabul etseydi habom olmayacakdı 6 ay sonrada 2 senelık elaman olup %100 %100 e veya %80 e geçilirdi, en azından ne olacağımız belli olurdu Herkez bizi koz olarak kullanıyoru thy diye geldik habom olduk Allahın adaleti bu dünyada olmassa öteki dünyada tecelli edecektir şüpesiz.
  • Size THYnin kurnaz yöneticilerinin yeni planını aktarıyorum : Bildiğiniz gibi HABOM , EASAdan izni alamıyor , HABOM diye bir şirket olmayacağı kesinleşti. Yeni Planda yöneticiler, Habom personelini 3 dönem yani 18 ay bittikten sonra , 18 ay da MNG Teknik üzerinden kursiyer gösterip , şirkette çalıştırmayı düşünüyor. Kağıt üzerinde MNG ile bu anlaşma yapılmış. Kaynağı sorarsanız onuda belirtirim altta. SEFA İNAN bunları da bir sonraki yazında yazarsan sevinirim. Soru olarak yönetime yöneltebilirsin. Bizle dalgamı geçiyorlarmış ?
  • sendika uyuma daha dün 200-300 diyordun şimdi 1500 kişi oldu ne olacak bu habomun durumu...

Hava-İş Sendikası THY Teknik A.Ş'deki 3. Dönem Toplu İş Sözleşmesiyle ilgili uyuşmazlık maddelerinin Yüksek Hakem Kurulunda sonuçlandırıldığını ve sendikaya tebliğ edildiğini açıkladı.

İŞTE HAVA-İŞ TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA

"Değerli Üyelerimiz; THY yönetimin isteği ve AKP milletvekillerinin kanun teklifi ile getirilen demokrasi ayıbı grev yasağı yüzünden Yüksek Hakem Kuruluna gönderilmek zorunda kalınan Teknik A.Ş 3. Dönem Toplu İş Sözleşmemizin uyuşmazlık maddeleri Yüksek Hakem Kurulunda sonuçlandırılmış ve bu karar 06.11.2012 tarihinde sendikamıza tebliğ edilmiştir.

Sendikamızın talebi olan 2. toplu iş sözleşmesindeki kazanılmış hakların hiçbir şekilde geriye götürülmemesi Kurulda kabul edilmiştir. İşverenin özellikle yoğun girişimlerde bulunduğunu bildiğimiz işe giriş ücretlerinin düşürülmesi yönündeki teklifi kabul edilmemiştir.

Yine sendikamızın talebi olan reel ücretlerde kayıplara yol açacak ücret artışları olmaması yönünde ki görüşü çerçevesinde sözleşmenin yürürlük süresi 01.07.2011 tarihinden geçerli ve 2 yıl olarak belirlenmiştir.

İşverenin 1. Yıl %3, 2. Yıl %3, sendikanın ortalama 1. yıl için istediği olan % 17 ücret tekliflerine karşı 31.06.2011 tarihindeki ücretlere;

Ücret zammı olarak 1 yıl ; 1. Altı ay %5, 2. Altı Ay %4 oranında

2 yıl; 3. Altı ay %4, 4. Altı ay için %3 oranında zam yapılmıştır.

Aylık Sosyal Yardım 1 yıl 300 TL/Ay 2. Yıl 330 TL/Ay Evlenme Yardımı

950 TL Doğum Yardımı

440 TL Kreş Yardımı

619,92 TL (THY A.O Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kreş ücreti ile eşitlenmesi şartı ile) Ölüm Yardımı

1200 TL İş Kazası ve Maluliyet yardımı

5500 TL Toplu iş sözleşmesine ait farklar kararın işyerine tebliğinden itibaren 1 ay içinde defaten ödenecektir.

Yüksek Hakem Kurulu Kararını aşağıdaki linkten İnceleyebilirsiniz

http://issuu.com/havais/docs/teknik_as_yhk

Yüksek Hakem Kurulu Kararını aşağıdaki linkten İndirebilirsiniz.

www.havais.org/files/Teknik_AS_YHK.pdf"

HAVA-İŞ'TEN BİR ZAFER DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ne güzel allayıp pullayıp işçiyi satmışsınız bu mu sizin sendikacılık ahlakınız?resmen helva dövücünün hık deyicisi siniz, AMA ADINIZ SENDİKA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HABOMCU ~ 6 yıl önce
1.5 sene önce açıldı habom o zaman sendika %40 % 50 yi kabul etseydi habom olmayacakdı 6 ay sonrada 2 senelık elaman olup %100 %100 e veya %80 e geçilirdi, en azından ne olacağımız belli olurdu Herkez bizi koz olarak kullanıyoru thy diye geldik habom olduk Allahın adaleti bu dünyada olmassa öteki dünyada tecelli edecektir şüpesiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HABOM ~ 6 yıl önce
Size THYnin kurnaz yöneticilerinin yeni planını aktarıyorum : Bildiğiniz gibi HABOM , EASAdan izni alamıyor , HABOM diye bir şirket olmayacağı kesinleşti. Yeni Planda yöneticiler, Habom personelini 3 dönem yani 18 ay bittikten sonra , 18 ay da MNG Teknik üzerinden kursiyer gösterip , şirkette çalıştırmayı düşünüyor. Kağıt üzerinde MNG ile bu anlaşma yapılmış. Kaynağı sorarsanız onuda belirtirim altta. SEFA İNAN bunları da bir sonraki yazında yazarsan sevinirim. Soru olarak yönetime yöneltebilirsin. Bizle dalgamı geçiyorlarmış ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aırcraft ~ 6 yıl önce
dışarda mılyonlar var ister habom ıster hababam ismi olsun calışacak,demedi deme
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
THY işçiye vermiyor ama MNG ye veriyor. Allahtan korkun yahuuu..
habom ne olacak ~ 6 yıl önce
sendika uyuma daha dün 200-300 diyordun şimdi 1500 kişi oldu ne olacak bu habomun durumu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000