09 Nisan 2012, Pazartesi 13:49:00

HAVA-İŞ VE THY'DE ARABULUCU BELİRLENDİ

Hava-İş sendikası konu ile ilgili olarak üyelerine aşağaıdaki açıklamayı yaptı.
  • ne grevi ya.Bu THY yöneticileri 70 yıllara mı özeniyor ? neden çalışanların hakkını vermiyor ?
  • GREV KARARI ALMAK İLE GREVE GİTMEK FARKLIDIR. ONEMLİ OLAN GREV E EVET DİYEBİLMEK VE YONETİMİN ELİNE KOZ VERMEMEKTİR. KARSINDA GUCLU DURABİLMEKTİR.
  • Kazım bey bu uçucu düşmanlığından bir vazgeçseniz nedenini hiç anlamıyorum neden kalbinizi bütün iyi duygulara veinsanlığa kapattınız hiç bir mevkinin ve koltuğun kalmadığını aslında sizde için için biliyorsunuz bürgün o gün geldiğinde saf bir vicdan muhasebesiyle kalmamak için daha iyi bir insan ve yönetici olmaya çalışın inanın kaybetmezsiniz !
  • sonuna kadar greve evet 2 yıldır zam yapmayan ve bşzlere yüzde 3 gibi komik bir rakam teklif eden thy yönetimi sadaka verir gibi para artışı teklif ediyor yüzde 3 sizin olsun kazım çalışkan efendi.....SONUNA KADAR GREVE EVET...saga sola sponsor olacağınıza çalışanların hakkını verin sizi başarılara koşturan bu çalışanlarınızdır....

Değerli Üyelerimiz;

Bilindiği gibi THY 23. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 19 Mart 2012 tarihinde uyuşmazlıkla sonuçlanmış sendikamız bu nedenle resmi arabulucu atanmasını talep etmiştir.
THY 23. dönem toplu iş sözleşme resmi arabulucu belirlenmesi ile ilgili bugün Bölge Müdürlüğünde yapılan toplantıda resmi arabulucu olarak kura ile Sayın Fevzi Yılmaz belirlenmiştir.
İşveren yetkilileri resmi arabulucu atamasının Mahkemece yapılmasını gerektiğini gerekçe göstererek Yetkili Makamca tutulan tutanağa itirazi kayıt koymuş, sendikamızda bu itirazı kaydi kabul etmediğini beyan etmiştir.
Şekilsel bir işlemde bile böylesine uzlaşmaz tavır içine giren işverenin bu mızıkçı tavırları mücadelemizin başarıya ulaşması için bizleri daha da inançlı kılmaktadır.
Sayın resmi ara bulucunun göreve başlaması ile ilgili süreç Çalışma Bölge Müdürlüğünün atama tebligatını resmi arabulucuya tebliğ ettiği tarih ile başlayacaktır. Bu tebliğ tarihinden itibaren arabulucunun 15 günlük görev süresi başlayacaktır. Taraflar anlaşırsa bu süre 6 gün uzatılabilmektedir. Resmi arabulucu aşamasında anlaşma sağlanamamazsa resmi arabulucu uyuşmazlık tutanağının sendikamıza tebliğ edilmesinden sonraki 6 iş günü içinde sendikamız GREV KARARI alacaktır.
Saygılarımızla
HAVA-İŞ VE THY'DE ARABULUCU BELİRLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 6 yıl önce
ne grevi ya.Bu THY yöneticileri 70 yıllara mı özeniyor ? neden çalışanların hakkını vermiyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
GREV KARARI ALMAK İLE GREVE GİTMEK FARKLIDIR. ONEMLİ OLAN GREV E EVET DİYEBİLMEK VE YONETİMİN ELİNE KOZ VERMEMEKTİR. KARSINDA GUCLU DURABİLMEKTİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kazım bey bu uçucu düşmanlığından bir vazgeçseniz nedenini hiç anlamıyorum neden kalbinizi bütün iyi duygulara veinsanlığa kapattınız hiç bir mevkinin ve koltuğun kalmadığını aslında sizde için için biliyorsunuz bürgün o gün geldiğinde saf bir vicdan muhasebesiyle kalmamak için daha iyi bir insan ve yönetici olmaya çalışın inanın kaybetmezsiniz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sonuna kadar greve evet 2 yıldır zam yapmayan ve bşzlere yüzde 3 gibi komik bir rakam teklif eden thy yönetimi sadaka verir gibi para artışı teklif ediyor yüzde 3 sizin olsun kazım çalışkan efendi.....SONUNA KADAR GREVE EVET...saga sola sponsor olacağınıza çalışanların hakkını verin sizi başarılara koşturan bu çalışanlarınızdır....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000