14 Mayıs 2013, Salı 13:16:54

HAVA-İŞ GREVE DAVET ETTİ

Türk Hava Yolları çalışanlarının bağlı olduğu Hava-İş Sendikası 15 Mayıs günü (yarın) greve gidiyor... Hava-İş'ten greve destek vermeleri amacıyla sendikalara, odalara ve mesleki kurumlara, siyasi partilere, demokratik kitle örgütlerine yönelik bir davette bulundu.
  • hiç kimseyi dışlamıyorum bilakis herkesin bir olması gerektiğini söyledim. yeni arkadaşlardan bahsederken anlattığım durumu bilmediklerini ima etmek istedim sadece. geçmişte yaşanan grev mevzusunu
  • Sendika yıllardır büyük hatalar yapmıştır. 305 onların suçudur. Bunun bedelini koltuklarını bırakarak ödemeliler.
  • 2007 de sendikaya yetki verdigimiz halde o zaman sayın baskan bize verdigi sozleri tutmayarak greve gitmedi. o sene içerisinde en cok destek call center ve yer işletmeden gelmişti ki bunun sonucu olarak her iki birimde tasore edildi.kabin ve teknik o zaman bu durumu hiç tepki vermemiş ve bir cok arkadasımız işinden edilmişti. şimdi o zamandan bu yana 6 sene gecti ve ne yer işletme nede call center da ki o cesur insanlar malesef kalmadı. ao ya baglı olan hat bakımdan hiç kimsenin bu greve destek vereceğini sanmıyorum. kaptanları hiç saymıyorum ki onların katılacagını sanmıyorum. 305 arkadasımızın atıldıgı o donemde bile kaptanlarımız bu duruma hiç ses vermemişti.uzun yıllardır bu şirkette calısan birisi olarak gecmişte birbirlerine destek olmayan birimlerin şimdi destek olma zamanı oldugunu dusunuyorum. bu son sansımız aramıza yeni katılan arkdaasların bunu anlamasını beklemiyorum ama en azından eskiyi bilen arkadaslarımızın bu greve evet diyecegini dusunuyorum. gun birlik gunudur.
  • Ben uçuyorum.Yiyorsa engelleyin.Sendikayı bitiren ağalar yazıklar olsun sizlere.

İşte Hava-İş Sendikası tarafından yapılan o davet...

Değerli basınımıza; sendikalara, odalara ve mesleki kurumlara, siyasi partilere, demokratik kitle örgütlerine;

THY A.O işletmesinde Hava-iş Sendikamıza üye 14 bin çalışanı kapsayan 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde uyuşmazlık tutulmuş, ardından masada çözüme yönelik attığımız tüm adımlar karşılıksız kalmıştır.

24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinde, sendikamızın üyelerinin çalışma koşullarına ilişkin önerdiği talepler ve idari maddelerin hiç biri işverence değerlendirilmemiş ve masada çözüme varmaktan kaçmışlardır.

Uzlaşı ve anlaşmaktan uzak, taleplerimizi görmezden gelen bu tavır ve anlayış sonucunda 15 Mayıs 2013 saat 03.00 itibariyle THY A.O’ya bağlı tüm işyerlerinde greve çıkıyoruz.

Hava-iş Sendikası olarak,15 Mayıs 03.00’da başlatacağımız grevimizde tüm sendikalarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, emek ve demokrasiden yana tüm yurttaşlarımızı bu haklı ve onurlu mücadelemizde bizlere destek olmaya, mücadelemizde yanımızda yer almaya çağırıyoruz.

Yaşasın 15 Mayıs THY Grevimiz!

Yaşasın Sınıf Dayanışması!

Yer: Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali A Kapısı

Tarih ve Saat: 15 Mayıs 03.00
Basın Açıklaması Tarihi ve Saati: 15 Mayıs saat 10.00

HAVA-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

HAVA-İŞ GREVE DAVET ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

777 ~ 5 yıl önce
hiç kimseyi dışlamıyorum bilakis herkesin bir olması gerektiğini söyledim. yeni arkadaşlardan bahsederken anlattığım durumu bilmediklerini ima etmek istedim sadece. geçmişte yaşanan grev mevzusunu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayçin git ~ 5 yıl önce
Sendika yıllardır büyük hatalar yapmıştır. 305 onların suçudur. Bunun bedelini koltuklarını bırakarak ödemeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kasım ~ 5 yıl önce
onlarada sıra gelır. sımdı TIS haklarımızın pesındeyız. TIS dısı kalmamak ıcın mucadele edıyoruz. hele su engelı bır gecelım kasım ayına ne kaldı kı?
777 ~ 5 yıl önce
2007 de sendikaya yetki verdigimiz halde o zaman sayın baskan bize verdigi sozleri tutmayarak greve gitmedi. o sene içerisinde en cok destek call center ve yer işletmeden gelmişti ki bunun sonucu olarak her iki birimde tasore edildi.kabin ve teknik o zaman bu durumu hiç tepki vermemiş ve bir cok arkadasımız işinden edilmişti. şimdi o zamandan bu yana 6 sene gecti ve ne yer işletme nede call center da ki o cesur insanlar malesef kalmadı. ao ya baglı olan hat bakımdan hiç kimsenin bu greve destek vereceğini sanmıyorum. kaptanları hiç saymıyorum ki onların katılacagını sanmıyorum. 305 arkadasımızın atıldıgı o donemde bile kaptanlarımız bu duruma hiç ses vermemişti.uzun yıllardır bu şirkette calısan birisi olarak gecmişte birbirlerine destek olmayan birimlerin şimdi destek olma zamanı oldugunu dusunuyorum. bu son sansımız aramıza yeni katılan arkdaasların bunu anlamasını beklemiyorum ama en azından eskiyi bilen arkadaslarımızın bu greve evet diyecegini dusunuyorum. gun birlik gunudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeni arkadaş ~ 5 yıl önce
Part-time memur arkadaşlarımızı dışlamanız haricinde yazdıklarınıza katılıyorum. "Gün birlik günüdür" derken yeni arkadaşlarınızı dışlamanız ne kadar doğru?
ekip ~ 5 yıl önce
Ben uçuyorum.Yiyorsa engelleyin.Sendikayı bitiren ağalar yazıklar olsun sizlere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tabi ki.. ~ 5 yıl önce
güle güle uç minik kelebek:))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000