18 Mayıs 2013, Cumartesi 11:32:03

HAVA İŞ THY'YE NE CEVAP VERDİ? MASAYA OTURACAKLAR MI?

Hava İş Sendikası, THY’nin dün gönderdiği, ‘22 Mayıs’ta masaya oturalım’ teklifini dayatma istekler, uygunsuz üslup ve yaklaşım sebebiyle geri çevirdi.
  • Beyler bayanlar KABİN A.Ş. kurulacak süreç bunu gösteriyor. Ayçin amca da greve gidenleri zokalamış olacak...:)
  • Kuyrugu dik tutma cabalari..
  • Arkadaşım biz kellemizi koltuğumuzun altına alalı tam 1 yıl oldu.29 mayısta işten atılmasaydım ve bu grev benide kapsıyor olsaydı emin ol yine greve katılırdım siz bu yönetimin ne kadar yalancı ne kadar sinsi ne kadar zalim olduğunu göremiyorsanız veya görüyorda haklarınızı savunmaktan korkuyorsanız o da sizin sorununuz. Sendikaya gelince; Ayçin ne gerekiyorsa onu yapıyor sendikanın arkasındayım.Bu yönetime gereken dersi ancak Ayçin verir yeterki arkasına dönüp baktığında sizleri görsün.
  • Of sendika of! Hayalde yaşıyorsun. Her işi ağzına yüzüne bulaştırmada mahirsin. Bizi temsil edeceksin güya daha da batırıyorsun işleri. Ayçin artık git de biraz daha profesyonel bir ekip yönetsin orayı yeter. Yoksa senden temelli kurtulacaklar biz de sendikadan olacağız.

Hava İş Sendikası’dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bu yazı ile bize yapılan çağrı toplu iş sözleşmesine UYUŞMAZLIK MADDELERİ çerçevesinde GÖRÜŞMELERİN KESİLDİĞİ NOKTADAN yeniden başlatılması çağrısı değildir. Yazıda kullanılan üslup ve yaklaşım hem THY çalışanlarına hem de Hava-İş sendikası tüzelliğine saygı duymayan bir niteliktedir. Bunu reddediyoruz. THY A.O Yönetimi 5 ay önce İLK GÖRÜŞMEDE sunduğu teklifleri dayatmaktadır. Bu da kabul edilemez.

Bu yazıda belirtilen 22 Mayıs 2013 tarihine kadar süre verilmesi ve bu süreye kadar bu DAYATMA SÖZLEŞMESİNİN imzalanmaması halinde, yine 6356 sayılı yasada belirtilen yasal çerçeve ihlal edilerek sendikalı olan olmayana, greve katılmayanlara 23. Dönem toplu iş sözleşmesi ile tek taraflı zam uygulanacağı şeklindeki değerlendirmede, işverenin hukuksuzluklarına bundan sonrada devam edeceğinin göstergesidir.

23. dönem toplu iş sözleşmesi yasal olarak yürürlükteyken bile onlarca ihlalde bulunan işverenin, grev sürerken tüm hakları aynen uygulayacağı sözüne inanmak ve güvenmenin yorumunu sorunları bizzat yaşayan siz çalışanlara bırakıyoruz.
İşverenin asıl amacı toplu iş sözleşmesiz ve sendikasız bir THY A.O yaratmaktadır. Geçen iki dönemdir yapılan yetki itrazları, geçen dönem getirilen grev yasağı ve bu dönem denenen grev kırıcılığı girişimleri hep bu amaca yönelik sistemli bir saldırıdır.
Böyle bir yaklaşım toplu iş sözleşmesinin asıl amacı olan iş barışı ve huzurunun tesis edilmesini yok etmek anlamı taşımaktadır.
HAVA-İŞ sendikası olarak ÇALIŞAN-ŞİRKET-ÜLKE yararını değerlendirmek suretiyle, şirketin temsilcisi THY A.O ve işçilerin temsilcisi HAVA-İŞ sendikası olarak ülkemizde yasalarla tanınan ve çerçevesi çizilen toplu iş sözleşme müzakereleri esaslarında KARŞILIKLI SAYGIYI ZEDELEMEDEN uyuşmazlık maddelerinin kaldığı yerden ve GREVİN SONUÇLANDIRILMASINI SAĞLAYACAK bir noktada müzakereye hazır olduğumuzu belirtiriz.”

THY'DEN HAVA İŞ'E GÖNDERİLEN TEKLİF

 

HAVA İŞ'İN THY'YE VERDİĞİ CEVAP

 

HAVA İŞ THY'YE NE CEVAP VERDİ? MASAYA OTURACAKLAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (151)

Lions ~ 5 yıl önce
Beyler bayanlar KABİN A.Ş. kurulacak süreç bunu gösteriyor. Ayçin amca da greve gidenleri zokalamış olacak...:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Batik ~ 5 yıl önce
Kuyrugu dik tutma cabalari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik Atık ~ 5 yıl önce
Arkadaşım biz kellemizi koltuğumuzun altına alalı tam 1 yıl oldu.29 mayısta işten atılmasaydım ve bu grev benide kapsıyor olsaydı emin ol yine greve katılırdım siz bu yönetimin ne kadar yalancı ne kadar sinsi ne kadar zalim olduğunu göremiyorsanız veya görüyorda haklarınızı savunmaktan korkuyorsanız o da sizin sorununuz. Sendikaya gelince; Ayçin ne gerekiyorsa onu yapıyor sendikanın arkasındayım.Bu yönetime gereken dersi ancak Ayçin verir yeterki arkasına dönüp baktığında sizleri görsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Of sendika ~ 5 yıl önce
Of sendika of! Hayalde yaşıyorsun. Her işi ağzına yüzüne bulaştırmada mahirsin. Bizi temsil edeceksin güya daha da batırıyorsun işleri. Ayçin artık git de biraz daha profesyonel bir ekip yönetsin orayı yeter. Yoksa senden temelli kurtulacaklar biz de sendikadan olacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000