17 Mayıs 2013, Cuma 14:54:38

HAVA İŞ: HANİ BİR KİŞİ BİLE GREVDE DEĞİLDİ!

Hava İş Sendikası, THY'nin '209 kabin memurunun uçuşlarını kestik' açıklamasına cevap verdi.
  • bence THY çalışanları hakettiklerinden fazlasını aldıkları düşünüyor, ve greve destek vermeyerek bunu kayıt altına almışlar.. Ben THY yöneticisi olsam ücretleri %5 azaltıp çalışma saatlerini SHGM limitlerine kadar arttırırdım. THY personelinin hakettiği budur.
  • Arkadaslar bir sorum var musaadenizle. Sendika ne icin kurulur, su anda grev yapilmasina karar verildiyse ne istenmektedir de yonetimvermemistir. Birakin kac uyesi oldugunu, su an grev yapanlar ne icin yapmaktadir, yapmayanlar niye destek vermemektedir. Daha fazla kafanizi karistirmayayim isin ozeti su, eger sizin icin hak talep eden sendikanin arkasinda durmayacaksaniz ne diye sendikaya uye oldunuz. Hadi tuzunuz kuru da destek vermiyorsunuz neden destek verenlere kostek oluyorsunuz. Gecen grevde isten cikarilan iscilere sirtinizi donunce elinize ne geciyor. Bir tek gun birlik olmus olsaydiniz zaten 2-3 saat icerisinde bu is kendiliginden cozulurdu. Topcu + kotil gider isten cikarilanlar ise baslardi bu surec de biterdi. Denemesi bedava.
  • Gelin yerinde görün 200 kişimi 1200 kişimi vardı bugun Genel Müdürlüğün önünde.. Ayrıca bu sayı oraya gelenlerin sayısı, gelmeyip grev yapan da var bunu unutmayın.. Airport haber yayınlasana bugun çekilen resimleri !!!!
  • DIKKAT!!! Bir ekip tahsis gorevlisi olarak sunlari soyleyebilirim, greve buyuk bir katilim var, katilmayan kisim ise part-time statusundeki kabin memurlaridir, yillarin purserlari, kontrol kabin amirleri bile grev yeleklerini giyip suan ekip odalarinin girisinde grev gozculugu yapiyor, yandan medya bunlari hic bir sekilde yayinlamiyor, bizlere ucaklara ekip ayarlattiklarinda amirsiz ekipler ayarlatiyorlar, kidemli kabin memuru (km-1) arkadasi, kagit ustunde amir olmus gostererek amirsiz ucuslar yaptiriyorlar, 777 ve 340 ucuslarinda sertifikasiz memurlar ucmakta, ER seferlerde buyuk sıkıntılar var, kaptan pilot ve f/o lardan da greve katilan kisler var ama medya bunlari soylemiyor, part-time kabin memurlari isten atilma tehdidiyle yeniden ucusa gonderiliyor, butun birim baskanliklari ekip odasinda herkesi ikna etmeye ve ucusa gondermeye calisiyor, suan mesayim bitmek uzere ve bizlerede baskı olusturmaya basladilar seflerimiz fazla mesaiye kalmamiz icinbizi ikna etmeye calisiyor

Hava İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İşveren iyice zora girdiği için artık akıl almaz kara propagandaya başladı. DHMİ, SHGM bir kısım medya da bunun aracı olarak kullanılıyor. Yalan haberlerle sizlerin direnci kırılmaya çalışılıyor. Yasa gereği greve çıkan işçi zaten o saatten itibaren çalışmıyor demektir. İşveren özellikle bir rakam ortaya atarak sizlerin moralini bozmak için bu taktiği kullanıyor. Hani 1 kişi bile grevde değildi?"

HAVA İŞ: HANİ BİR KİŞİ BİLE GREVDE DEĞİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (64)

TC-UBR ~ 5 yıl önce
bence THY çalışanları hakettiklerinden fazlasını aldıkları düşünüyor, ve greve destek vermeyerek bunu kayıt altına almışlar.. Ben THY yöneticisi olsam ücretleri %5 azaltıp çalışma saatlerini SHGM limitlerine kadar arttırırdım. THY personelinin hakettiği budur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim ve ne için ~ 5 yıl önce
Arkadaslar bir sorum var musaadenizle. Sendika ne icin kurulur, su anda grev yapilmasina karar verildiyse ne istenmektedir de yonetimvermemistir. Birakin kac uyesi oldugunu, su an grev yapanlar ne icin yapmaktadir, yapmayanlar niye destek vermemektedir. Daha fazla kafanizi karistirmayayim isin ozeti su, eger sizin icin hak talep eden sendikanin arkasinda durmayacaksaniz ne diye sendikaya uye oldunuz. Hadi tuzunuz kuru da destek vermiyorsunuz neden destek verenlere kostek oluyorsunuz. Gecen grevde isten cikarilan iscilere sirtinizi donunce elinize ne geciyor. Bir tek gun birlik olmus olsaydiniz zaten 2-3 saat icerisinde bu is kendiliginden cozulurdu. Topcu + kotil gider isten cikarilanlar ise baslardi bu surec de biterdi. Denemesi bedava.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazıkk ~ 5 yıl önce
Gelin yerinde görün 200 kişimi 1200 kişimi vardı bugun Genel Müdürlüğün önünde.. Ayrıca bu sayı oraya gelenlerin sayısı, gelmeyip grev yapan da var bunu unutmayın.. Airport haber yayınlasana bugun çekilen resimleri !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ekip tahsis ~ 5 yıl önce
DIKKAT!!! Bir ekip tahsis gorevlisi olarak sunlari soyleyebilirim, greve buyuk bir katilim var, katilmayan kisim ise part-time statusundeki kabin memurlaridir, yillarin purserlari, kontrol kabin amirleri bile grev yeleklerini giyip suan ekip odalarinin girisinde grev gozculugu yapiyor, yandan medya bunlari hic bir sekilde yayinlamiyor, bizlere ucaklara ekip ayarlattiklarinda amirsiz ekipler ayarlatiyorlar, kidemli kabin memuru (km-1) arkadasi, kagit ustunde amir olmus gostererek amirsiz ucuslar yaptiriyorlar, 777 ve 340 ucuslarinda sertifikasiz memurlar ucmakta, ER seferlerde buyuk sıkıntılar var, kaptan pilot ve f/o lardan da greve katilan kisler var ama medya bunlari soylemiyor, part-time kabin memurlari isten atilma tehdidiyle yeniden ucusa gonderiliyor, butun birim baskanliklari ekip odasinda herkesi ikna etmeye ve ucusa gondermeye calisiyor, suan mesayim bitmek uzere ve bizlerede baskı olusturmaya basladilar seflerimiz fazla mesaiye kalmamiz icinbizi ikna etmeye calisiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sopa ~ 5 yıl önce
Sen nasıl bir yalancısın yahu!
Fake ~ 5 yıl önce
Hiç inandırıcı olmamış
tebrikler ~ 5 yıl önce
doğruları yazmışsın arkadaşım, eline sağlık.
komedi ~ 5 yıl önce
palavranın sınırı biz havacılar için bile vardır lütfen menzili aşmayın yalanda

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000