26 Ocak 2010, Salı 08:48:51

Hamdi Topçu'ya mesaj var...

Net Holding’e bağlı Merit Oteller zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, KKTC’ye yönelik haksız izolasyonların kaldırılması için Türk Hava Yolları’nın (THY) devreye girmesini istedi.
  • yolcu vardıda kthy ucağım yok diye uçurmadımı kıbrıs'ın milli havayolu dururken niye thy yapıyomuş haksız rekabet olmasaydı kthy nin şimdiye kaç uçağı daha olurdu
  • THY kendi derdine düşmüş vaziyette. Önce kendisini kurtarsın sonra sizi kurtarır.
  • Net holding en guzeli kendi ucak sirketini kursun.
  • THY inin bu islere zaman ayiracak vakti yok....Su nada Futbol takimlarina sponsor olup....Muazzam para ile birlikte yolcu kazaniyorlar :))) bu ucuz islerle ugrasmazlar...

Arar, THY’nin yeni yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya “Bu izolasyonları ancak Türk Hava Yolları kaldırabilir” mesajı verdi.  

Net Holding’e bağlı Merit Oteller zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, İngiliz mahkemesinin İngiliz Orams Ailesi’nin Rum arazisi üzerine villa inşa etmesi haksız bulması kararının KKTC aleyhine bir durum ortaya çıkardığını söyledi.

Referans Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Reha Arar, Merit Otellerinin KKTC’de 200 milyon doların üzerinde yatırımı bulunduğunu hatırlatarak, “KKTC’de anlaşma olmazsa herkesin yoluna gider” dedi. Arar, KKTC’ye yönelik haksız izolasyonların kaldırılması için Türk Hava Yolları’nın (THY) devreye girmesini istedi. Arar, THY’nin yeni yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu’ya “Bu izolasyonları ancak Türk Hava Yolları kaldırabilir” mesajı verdi.

KKTC'ye 3 otel daha yapacağız

KKTC’de yeni yatırımları olan Talasoterapi Merkezi olarak hizmet verecek olan 400 yataklı Merit Afrodit'in proje çalışmaları bittiğini ve inşaatın devam ettiğini açıklayan Arar, “Merit Mare Monte de proje aşamasında. Girne’nin Alsancak köyü sınırları içinde 470 bin metrekare arazide bin metre sahil şeritli bir proje. 800 yataklı otel ve marina, golf alanı ve talih oyunları gibi birçok bölümden oluşacak. Yatak kapasitemiz 2008 sonu itibarıyla 1100. Hedefimiz ise 2 bin yatak. Şu anda açılacak 3 otel var” diye konuştu.

KKTC'nin izalasyonunu THY kırar

KKTC'ye uygulanan izolasyonun haksız olduğunu ve izolasyonların bir an önce kaldırılması gerektiğini savunan Reha Arar, şöyle devam etti: “İzolasyonların çözülmesi için ne yapılabilir? Bir tepe var; siz bir taraftasınız, hedef öbür tarafta. Eğer siz bu tepeyi aşamıyorsanız dolaşırsınız. Eğer Amman’dan Ercan'a uçamıyorsanız, THY Adana-Ercan yapar. Eğer Telaviv'den direkt uçamıyorsa Antalya-Ercan yapar. Bizim izolasyon arkasına sığınarak turizmi zorlaştırmamıza gerek yok. Bugün bizim anavatan olarak, çok güçlü havayolumuz var. Dünyanın 5 büyük havayolu şirketi arasında. Ben merak ediyorum, KKTC'nin bu turizm olayına neden neşter vurmuyor. Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) yapsın deniyor. Biraz da kumar turizmi var diye. Yapamaz, gücü yok. 9 uçağı vardı 5’e düştü. Bunu ancak THY yapar. Özellikle Ortadoğu çanağından bir şekilde sefer konularak bu olay çözülmelidir. THY'nin çok önemli bir misyonunun olduğunu düşünüyorum. Ulaşımı çözmezsek hiçbir şey olmaz. THY'nin yeni yönetim kurulu başkanı sayın Hamdi Topçu'dan KKTC'ye el uzatmasını bekliyoruz. KKTC bir turizm ülkesidir ve başka şansı yoktur. Önünü açmak lazım.”

Hamdi Topçu'ya mesaj var...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
yolcu vardıda kthy ucağım yok diye uçurmadımı kıbrıs'ın milli havayolu dururken niye thy yapıyomuş haksız rekabet olmasaydı kthy nin şimdiye kaç uçağı daha olurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY kendi derdine düşmüş vaziyette. Önce kendisini kurtarsın sonra sizi kurtarır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Net holding en guzeli kendi ucak sirketini kursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY inin bu islere zaman ayiracak vakti yok....Su nada Futbol takimlarina sponsor olup....Muazzam para ile birlikte yolcu kazaniyorlar :))) bu ucuz islerle ugrasmazlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000