09 Nisan 2015, Perşembe 11:00:51

HAMDİ TOPÇU'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

THY Yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa eden Hamdi Topçu, ayrılığına ilişkin açıklama yaptı.
  • Başarılarınızın devamını ılerıkı hayattada surmesını dılerız selçuk akçakaya
  • bugu cuma önumuz bayram 17:00 ye kadar dönmek isterse dönsün
  • Eski Türkiye nin çalışan kaliteli liyakat sahibi eğitimli lisan bilen ekibine ait tır bence.. Siyasi lerin atanmış larının degil ..
  • Alninin aki ile deniyor.Hep olumlu seylerden bahsediliyor peki ya haksizliklar olumsuzluklar milyon dolarlik hatalar ? Onca insanin magdur edilmesi?Foss cikan Habom projesi ?Ve pacayi kurtarmak icin Habom un Thy Technic ile birlesmesi?Birlesme ile isten cikarilan onca deneyimli teknisyen personel ? Bunlarida soylese ya...

THY Yönetim kurulu başkanlığı görevinden istifa eden Hamdi Topçu, ayrılığına ilişkin açıklama yaptı.

İşte Topçu'nun o açıklaması:

Değerli Basın Mensupları,

01.04.2003 Tarihinden itibaren sürdürdüğüm Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinden 06.04.2015 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

Mevki ve makamların geçici sınav yerleri olduğuna inanan biri olarak, görevden ayrılmamı da bu gözle değerlendiriyorum. Aslolan, baki olan bu kubbede hoş bir seda bırakmaktır.

Alnımın akıyla girdiğim bu imtihan tünelinden alnımın akıyla çıktığım için şükrediyorum. 

Nasip oldu, Türk Hava Yolları’nın tarihe geçen başarı hikayeleri yazdığı bir dönemde görev yaptım. Türk Hava Yolları’nın dostlarını gururlandıran, rakiplerini ürküten bu başarı dönemi, Yeni Türkiye’nin de yükselişine eşlik etti. Ülkemizin küresel vizyonu, Türk Hava Yolları’nın stratejik hedefleri oldu.

THY 12 yılda; 10 milyon yolcudan 56 milyon yolcuya, 1.6 milyar Dolar cirodan yeni iştirakleriyle birlikte 17 milyar Dolar ciroya, 10 bin 500 çalışandan 45 bin çalışana ulaşmıştır. Bu süre zarfında 109 ülke, 268 şehirle dünyada ençok ülkeye uçan havayolu şirketi olmayı başarmıştır. 12 yıl üst üste kar eden THY, bugün yolcu sayısı bazında da Avrupa’nın ikinci büyük şirketi olmuştur. 54 uçaktan 268 uçaklık dev bir filoya ulaşan THY,  2020’ye kadar siparişi verilmiş 253 uçağı da filosuna katacaktır. sadece   2011-2015 döneminde 1.816.000.000.USD altyapıya 9.200.000.000.USD uçak alımlarına yatırım yapılmıştır. Son 12 yılda %15 üzerinde yıllık büyüme yakalanmıştır.

THY bu büyük başarılara imza atarken bütün mali yükümlülüklerini zamanında yerine getirip, leasing hariç tek kuruş borçlanma da yapmamıştır.Birçok kalite ödülü yanında 2015 Avrupa'da en iyi kurumsal yönetim ödülünü ve En iyi uçak finansman yapan şirketi seçilmiştir. 

İnanıyorum ki, Yeni Türkiye’nin kutlu yürüyüşü devam edecek, Türk Hava Yolları da, bu yürüyüşteki müstesna yerini koruyacaktır.
Bana bu yolda karınca kararınca hizmet etme imkanı verdiği için Allah’a hamd ediyorum. 

Öncelikle, beni Türk Hava Yolları yönetiminde görevlendiren, en baştan beri gücünü yanımda hissettiğim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, görev dönemim boyuncabirlikte çalıştığım Maliye bakanlarımıza, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlarımıza, Dışişleri bakanlarımıza ve diğer kabine üyelerine destekleri için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca işbirliği yaptığımız tüm kurum ve kuruluşlarımıza da teşekkürü borç biliyorum. 

Görevim süresince her zaman yanımda olan, desteğini hiçbir zaman esirgemeyen aile büyüklerime, sevgili eşime, çocuklarıma ve arkadaşlarıma bilhassa minnettarım.

Görevden ayrılmam üzerine alakalarını esirgemeyen bütün dostlarıma da müteşekkirim.

Son teşekkürüm ise değerli çalışma arkadaşlarıma.

Bir koşuşturma, disiplin mesleği olan havacılık sektöründe Türk Hava Yolları ve iştiraklerinde çalışmayı seçmiş, Türk Hava Yolları’na gönül vermiş tüm mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aynı heyecanı paylaştığımız tüm yöneticilerimize, iş ortaklarımıza, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ediyor, Türk Hava Yolları’nı daha büyük hedeflere taşıyacaklarına olan inancımı ifade ederek saygılar sunuyorum.

Hamdi TOPÇU

HAMDİ TOPÇU'DAN FLAŞ AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Başarılarınızın devamını ılerıkı hayattada surmesını dılerız selçuk akçakaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
219 ~ 3 yıl önce
bugu cuma önumuz bayram 17:00 ye kadar dönmek isterse dönsün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basarı .. ~ 3 yıl önce
Eski Türkiye nin çalışan kaliteli liyakat sahibi eğitimli lisan bilen ekibine ait tır bence.. Siyasi lerin atanmış larının degil ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hadi Oradan ~ 3 yıl önce
Alninin aki ile deniyor.Hep olumlu seylerden bahsediliyor peki ya haksizliklar olumsuzluklar milyon dolarlik hatalar ? Onca insanin magdur edilmesi?Foss cikan Habom projesi ?Ve pacayi kurtarmak icin Habom un Thy Technic ile birlesmesi?Birlesme ile isten cikarilan onca deneyimli teknisyen personel ? Bunlarida soylese ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000