18 Mayıs 2013, Cumartesi 15:22:37

HAMDİ TOPÇU “POLEMİKLERE GİRMEYECEĞİZ”

Türk Hava Yolları’nda 15 Mayıs’ta başlayan grev sürerken dün THY’den sendikaya sürpriz bir çağrı yapılmıştı. Bu sabah saatlerinde Hava-İş bu çağrıyı “hem üslup kötü hem de dayatmacı” diye reddetmişti. Teklifin reddedilmesi üzerine Hamdi Topçu Airporthaber’e yeni bir açıklama yaptı.
  • Teknik şimdi kötümü oldu bu zamana kadar hep teknik vardı. Hep yalnızdı. Ne pilotlar, ne kabin memuru nede thy nin güzide mühendis, memurları her grevde sahne teknik personelle doluydu. Artık teknik yok. Başınızın çaresine bakmayı öğreneceksiniz. Ama zorda kalırsanız tekniğe gelip akıl danışabilirsiniz. çok güvendiğiniz kaptanlar sizi yalnız bıraktı. Birazda onlara sitem edin. Herkese başarılar.
  • Sendika Kurumunu yıpratmak size ne kazandıracak.Beğenmiyorsan Başkanı seçmezsin.Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz. Teknik personelede aferim yani herkesten önce onlar koştura koştura gidiyorlar.Anlaşılır gibi değil.Geçmişinize bir bakın .
  • Bu grev kesinlikle amacından saptı.. Provokasyon kokan hareketler bunlar.. Grev alanında herkesin ideolojilerinin ne olduğu belli ve bu ideolojiler çerçevesinde grev yapıyorlar.. 305 kişiyle alakaları yok..
  • Onlar yasal olan haklarını bile kullanırken korktular evet grevi kıranlar sendika başkanını değiştirmek için duruş sergileyebilirler mi sizce?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Hava-İş Sendikası’nın THY’nin yapmış olduğu görüşme teklifini reddetmesi üzerine süreçle ilgili olarak AirportHaber’e bir açıklama daha yaptı.

Topçu; “Sendika görüşme teklifimizi reddetti. Bundan sonra polemiklere girmeyiz. Sendikayı Çarşamba gününe kadar masaya bekliyoruz. Eğer masaya gelmezlerse çalışanlarımızın haklarını maksimum derecede gözeterek gerekli iyileştirmeleri yapacağız” dedi.

Hamdi Topçu, THY’nin kaybedecek vakti olmadığını da sözlerine ekledi. Şimdi Hamdi Topçu’nun bu çıkışına sendikanın nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

HAMDİ TOPÇU “POLEMİKLERE GİRMEYECEĞİZ”

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (226)

adsız ~ 5 yıl önce
Teknik şimdi kötümü oldu bu zamana kadar hep teknik vardı. Hep yalnızdı. Ne pilotlar, ne kabin memuru nede thy nin güzide mühendis, memurları her grevde sahne teknik personelle doluydu. Artık teknik yok. Başınızın çaresine bakmayı öğreneceksiniz. Ama zorda kalırsanız tekniğe gelip akıl danışabilirsiniz. çok güvendiğiniz kaptanlar sizi yalnız bıraktı. Birazda onlara sitem edin. Herkese başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
Sendika Kurumunu yıpratmak size ne kazandıracak.Beğenmiyorsan Başkanı seçmezsin.Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz. Teknik personelede aferim yani herkesten önce onlar koştura koştura gidiyorlar.Anlaşılır gibi değil.Geçmişinize bir bakın .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amaç saptı!!! ~ 5 yıl önce
Bu grev kesinlikle amacından saptı.. Provokasyon kokan hareketler bunlar.. Grev alanında herkesin ideolojilerinin ne olduğu belli ve bu ideolojiler çerçevesinde grev yapıyorlar.. 305 kişiyle alakaları yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik e ~ 5 yıl önce
Onlar yasal olan haklarını bile kullanırken korktular evet grevi kıranlar sendika başkanını değiştirmek için duruş sergileyebilirler mi sizce?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000