01 Eylül 2014, Pazartesi 08:50:29

HAC UÇUŞLARI BAŞLADI

Türkiye'de 2014 yılının ilk hacı kafilesi Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan yola çıktı.
  • Geberince anlarsın neyin garip neyin garip olmadığını ama iş işten geçer. 49- Ateştekiler,cehennemin bekçilerine dediler ki: Ne olurRabbinize dua edin de hiç değilse bir gün, bizden azabı biraz hafifletsin. 50-Bekçiler dediler ki: Peygamberleriniz size açık kanıtlar getirmediler mi? Onlar da: Evet getirdi, dediler. Bekçiler: Öyleyse yalvarıp durun. Nankörlerin yalvarması hep boşunadır, derler.MÜLK SURESİ Neredeyse cehennem öfkesinden çatlayacak! Her topluluk onun içine atıldıkça cehennem bekçileri onlara; Size bir uyarıcı gelmedi mi? diye sorarlar. 9- Onlar; Evet, doğrusu bize bir uyarıcı geldi, fakat biz yalanladık ve Allah hiçbir şey indirmedi, siz büyük birsapıklık içindesiniz dedik. 10- Eğer kulak vermiş veya akletmiş olsaydık, çılgın alevli cehennemlikler içinde olmazdık, derler. 11- Böylece günahlarını itiraf ederler.Çılgın alevli cehennemlikler yok olsunlar!
  • Ne garip bir trajikomedi, Hiç yurtdışına çıkmamış bizim memlekettekilerin ilk ziyaret ettikleri yer, Hayatı yurt dışında geçmiş gezginlerin en son uğrayacakları yer olarak listelerinde.
  • Sormasi ayip neye gore ilk hac kafilesi acaba? Sabah siralarinda izmir adnan menderestende saudi havayollarinin medine seferleri vardi cunku.

Türkiye'de bu yıl 61 bin 300 kişinin hacca gideceği öğrenilirken 194 kişiden oluşan ilk hacı kafilesi ise dün Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'na ait uçakla saat 10.50'de Medine'ye yola çıktı.

Samsun, Giresun, Ordu, Artvin, Trabzon, Rize, Tokat, Amasya ve Sinop illerinde ikamet eden 194 hacı adayı Samsun Çarşamba Havalimanı'nda aileleriyle vedalaşırken duygu dolu anlar yaşandı. Ordu Kabataş'ta ikamet eden Mustafa Bülbül (66) ve Ali Rıza Bülbül (77) kardeşler 8 yıldır hac kurası için sıra beklediklerini belirterek "Kardeşimiz hacca gidecekti. Aslında biz onu gönderecektik. Kardeşimiz ölünce biz hacca gidiyoruz" dediler.

Samsun'un İlkadım ilçesi Hastane Mahallesi'nde ikamet eden Ahmet Akyüz (55) ise, "8 yıldır hacca gitmek için kuranın çıkmasını bekliyorduk. Allah nasip etti ve bu günleri nasip etti. Allah herkese nasip etsin" diye konuştu.

Samsun'dan yola çıkan ilk hacı kafilesinin önce Medine'ye gidecekleri, Medine'de 9 gün kaldıktan sonra diğer hac bölgelerini ziyaret edecekleri öğrenildi.

HAC UÇUŞLARI BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Geberince anlarsın neyin garip neyin garip olmadığını ama iş işten geçer. 49- Ateştekiler,cehennemin bekçilerine dediler ki: Ne olurRabbinize dua edin de hiç değilse bir gün, bizden azabı biraz hafifletsin. 50-Bekçiler dediler ki: Peygamberleriniz size açık kanıtlar getirmediler mi? Onlar da: Evet getirdi, dediler. Bekçiler: Öyleyse yalvarıp durun. Nankörlerin yalvarması hep boşunadır, derler.MÜLK SURESİ Neredeyse cehennem öfkesinden çatlayacak! Her topluluk onun içine atıldıkça cehennem bekçileri onlara; Size bir uyarıcı gelmedi mi? diye sorarlar. 9- Onlar; Evet, doğrusu bize bir uyarıcı geldi, fakat biz yalanladık ve Allah hiçbir şey indirmedi, siz büyük birsapıklık içindesiniz dedik. 10- Eğer kulak vermiş veya akletmiş olsaydık, çılgın alevli cehennemlikler içinde olmazdık, derler. 11- Böylece günahlarını itiraf ederler.Çılgın alevli cehennemlikler yok olsunlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ülkem ~ 4 yıl önce
Ne garip bir trajikomedi, Hiç yurtdışına çıkmamış bizim memlekettekilerin ilk ziyaret ettikleri yer, Hayatı yurt dışında geçmiş gezginlerin en son uğrayacakları yer olarak listelerinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sormasi ayip neye gore ilk hac kafilesi acaba? Sabah siralarinda izmir adnan menderestende saudi havayollarinin medine seferleri vardi cunku.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000