19 Aralık 2009, Cumartesi 08:54:43

Güvenlik neye göre arama yapıyor?

Milliyet Gazetesi yazarlarından Melih Aşık, Türk Hava Yolları'nda çalışan bir okurunun anlattığı olayı köşesine taşımış. İşte Melih Aşık'ın köşesinden o olay...
  • slm bende bir güvenlik görevlisiyim havalimanında bir güvenlik çalışan bir personele böyle bir cevap veremez .pardüsülü ,tesettürlü,sarıklı olanlar aranması gereken öncelikli yolcular profiline girer demekki o çalışanın güvenlik yasasından haberi yok 5188 nolu yasayı okumasını tafsiye ederimmm
  • Canlı bombalar ne giyiyordu acaba ? Hizbullahçılar ne giyiyorlardı ? İlk aranacak insanlardır. Hatta aramada özel itina gösterilmeli. Avrupada ve amerikada nasıl arıyorlarsa burda da aynısını yapmak lazım.
  • Güvenlik ekibinin işini sağlıklı yapabilmesi için özellikle güvenlik ekibinin başındaki kişinin bağımsız ve etki altında kalmıyacak kişiden seçilmesi son derece önemlidir.Tabi bu özelliği taşıyacak kişinin de çalışma şansı ne olur oda ayrı bir gerçek deyip her kese ve ker kesimi eşit davranmak gerektiğini ve bir toplum içinde yaşıyan insanların çok iyi bilmesi gerekir.Zira adaleti ve eşitliği sağlıyamadığımız sürece bu ve buna benzer toplumu rahatsız edecek çok konu çıkar karşımıza.
  • bu ülkeye türbanlılardan zarar gelmez ben güvenlik olsam hiç aramam

Atatürk Havalimanı B kapısı personel girişlerine ayrılmıştır. Personel de oradan aynen yolcular gibi üzerindekileri çıkararak girer. Bir THY çalışanı hanım anlatıyor:

- Sabah önümüzden türbanlı ve pardösülü bir hanım girdi. Kendisinden üzerindeki pardösüyü çıkarmasını istemediler. Sıra bize geldiğinde her zaman olduğu gibi paltolarımızı çıkarmamız istendi. Bir arkadaşımız:

- Tesettürlü hanımdan neden aynı şeyi istemiyorsunuz, diye sorunca önce “Siz de öyle giyinin” diye sözde bir espri geldi. Peşinden şu yanıtı aldık:

- Yukarıdan gelen talimat böyle...

İran Havayolları’na epey yaklaştık sayılır.

Melih AŞIK
MİLLİYET

Güvenlik neye göre arama yapıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
slm bende bir güvenlik görevlisiyim havalimanında bir güvenlik çalışan bir personele böyle bir cevap veremez .pardüsülü ,tesettürlü,sarıklı olanlar aranması gereken öncelikli yolcular profiline girer demekki o çalışanın güvenlik yasasından haberi yok 5188 nolu yasayı okumasını tafsiye ederimmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Canlı bombalar ne giyiyordu acaba ? Hizbullahçılar ne giyiyorlardı ? İlk aranacak insanlardır. Hatta aramada özel itina gösterilmeli. Avrupada ve amerikada nasıl arıyorlarsa burda da aynısını yapmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Güvenlik ekibinin işini sağlıklı yapabilmesi için özellikle güvenlik ekibinin başındaki kişinin bağımsız ve etki altında kalmıyacak kişiden seçilmesi son derece önemlidir.Tabi bu özelliği taşıyacak kişinin de çalışma şansı ne olur oda ayrı bir gerçek deyip her kese ve ker kesimi eşit davranmak gerektiğini ve bir toplum içinde yaşıyan insanların çok iyi bilmesi gerekir.Zira adaleti ve eşitliği sağlıyamadığımız sürece bu ve buna benzer toplumu rahatsız edecek çok konu çıkar karşımıza.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu ülkeye türbanlılardan zarar gelmez ben güvenlik olsam hiç aramam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000