23 Eylül 2013, Pazartesi 16:13:27

GREV KIRICILIĞI DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!

Türk Hava Yolları'nın, Hava İş ile arasında devam eden davadaki reddi hakim talebi reddedildi...
  • Ben TK çalışanı değilim fakat olayları yakından takip ediyorum. Hak ve hukuktan bahsedebilmek için greve çıkmak şartımı gerekiyor?? öncelikle siz kimin arkasından koştuğunuza ve her söylediğine kanarak bu yola başvurduğunuza bir bakın. Yakın geçmişte yaşanılan 305 arkadaşımızı telef eden bir sendikanın ardından koşmak hak hukuk aramak değildir. herkes kendisi içinde birlik olmalıydı ve sendika yönetimini değiştirmeye çaba sarfetmeliydi. daha dün söylediği bugün yalan çıkan bir adama inanıpta ardından koşmak değildir hak hukuk bunu kafanıza sokun artık. herşey koca bir oyundu. aldığı part time elemanlara yer açmaktı maksat.
  • Sendika seçimlerinde teksin aycin. Reformmus cartmis curtmus hepsi patron yanlısı. Uyan thy çalışanı. Sendikana ve baskanina sahio çık
  • 90-91 doğumlulara bak sen...işine bak sen filan...çoluk çocuk yorum yapıyor hale bak...askerlik bile yapmamış daha...kalkıp artislik yapıyor burada...crew lounge da hapur hupur götürmeyi biliyorsunuz ama 2 kere eğilip kalkınca offf yoruldum demeyi biliyorsunuz ama...siz eskiden burada olsaydınız haliniz ne olacaktı acaba...siz kesin tekme tokat girer kavga ederdiniz...2 kelime uyarı yapıyorsun surat 5 karış dövecekler neredeyse kalite düşmesi böyle oluyor işte....işine bak demekle olmuyor...
  • Bugune kadarki kaybedilen davalar ve ustune gereksiz yere Yargıyı mesgul ettigi icin verilen ceza. Köyün delisi (mecazi anlamda) bile bu durumda kalsa utancından köyü terkeder.

Türk Hava Yolları'nın grev kırıcılığı yaptığı gerekçesiyle başlayan davaya THY'nin reddi hakim talebi damgasını vurmuştu.

THY, İstanbul 5. İş Mahkemesi'nde görülen grev kırıcılığı davasına ilişkin olarak reddi hakim talebinde bulunmuştu. Talebi değerlendiren İstanbul 3. İş Mahkemesi THY'nin reddi hakim talebini reddetti. Mahkeme ayrıca THY'yi yargılama faaliyetlerinin durmasına neden olduğu gerekçesiyle 2500 TL para cezasına çarptırdı.

Hava İş'ten yapılan açıklamada:

THY A.O’nun 5. İş Mahkemesinde temyiz sonrası başlayan 10 Eylüldeki duruşmasında sadece mahkemenin kararını geciktirmek amaçlı yaptığı reddi hakim itirazı görevlendirilen İstanbul 3. İş Mahkemesince sonuçlandırıldı ve THY A.O’nun REDDİ HAKİM TALEBİ REDDEDİLDİ.

Ayrıca Mahkeme yapılan itirazın, davanın niteliği ve mahkeme sürecinin yargılama faaliyetinin durmasına neden olduğunu gözetilerek THY A.O’nı 2.500 TL para cezasına çarptırdı.

GREV KIRICILIĞI DAVASINDA FLAŞ GELİŞME!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

isimyok ~ 5 yıl önce
Ben TK çalışanı değilim fakat olayları yakından takip ediyorum. Hak ve hukuktan bahsedebilmek için greve çıkmak şartımı gerekiyor?? öncelikle siz kimin arkasından koştuğunuza ve her söylediğine kanarak bu yola başvurduğunuza bir bakın. Yakın geçmişte yaşanılan 305 arkadaşımızı telef eden bir sendikanın ardından koşmak hak hukuk aramak değildir. herkes kendisi içinde birlik olmalıydı ve sendika yönetimini değiştirmeye çaba sarfetmeliydi. daha dün söylediği bugün yalan çıkan bir adama inanıpta ardından koşmak değildir hak hukuk bunu kafanıza sokun artık. herşey koca bir oyundu. aldığı part time elemanlara yer açmaktı maksat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aycin aycin aycin ~ 5 yıl önce
Sendika seçimlerinde teksin aycin. Reformmus cartmis curtmus hepsi patron yanlısı. Uyan thy çalışanı. Sendikana ve baskanina sahio çık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 5 yıl önce
90-91 doğumlulara bak sen...işine bak sen filan...çoluk çocuk yorum yapıyor hale bak...askerlik bile yapmamış daha...kalkıp artislik yapıyor burada...crew lounge da hapur hupur götürmeyi biliyorsunuz ama 2 kere eğilip kalkınca offf yoruldum demeyi biliyorsunuz ama...siz eskiden burada olsaydınız haliniz ne olacaktı acaba...siz kesin tekme tokat girer kavga ederdiniz...2 kelime uyarı yapıyorsun surat 5 karış dövecekler neredeyse kalite düşmesi böyle oluyor işte....işine bak demekle olmuyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GURUR ~ 5 yıl önce
Bugune kadarki kaybedilen davalar ve ustune gereksiz yere Yargıyı mesgul ettigi icin verilen ceza. Köyün delisi (mecazi anlamda) bile bu durumda kalsa utancından köyü terkeder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000