05 Ekim 2010, Salı 08:01:36

Görevliler köpekleri yüklemeyi unuttu

Türk Hava Yolları (THY) ile İstanbul'dan Şikago'ya giden bir ABD'li yolcunun yanında götüreceği iki köpeğinin uçağa yüklenmesi yer hizmetleri görevlileri tarafından unutuldu. Köpekler Atatürk Havalimanı’nda kaldı.
  • son bir aydır amerika uçaklarında bu köpek mevzusu yüzünden sıkıntılar yaşanmaya başladı uçak altına geç gelmesi nereye yükleneceğine karar verilememesi palete bağlanıp ambarmı yoksa bulkamı derken rötara girmeye başladı
  • bu köpekleri şut altına teslim hangi görevli acaba şut altına teslim ederklen şut altı persolune bilgi doğru verilmişmidir ki tgs calışanı şut altu veya yükleme yapan bilgi verilmes napsın bilgilerinize biz dokuz senedir şut altındayızx lütfen araştılırsın ondan sonra şuc atılsın
  • yazık ya,bir canlı kargo bölümünde saatlerce nasıl dayanır nasıl yaşar. çok üzücü. adamda hiç kafa yokmuymuş bu hayvanları bu kadar yolculuk yapmaya mahkum ediyor.
  • daha durun yakında boarding yapmayı da unutacaklar :)
THY'nin TK 005 sefer sayılı Şikago uçağında seyahat eden ve ismi açıklanmayan ABD'li yolcu, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde biniş işlemlerini yaptırdıktan sonra yanında götüreceği iki köpeği uçağın kargo bölümünde götürülmesi için görevlilere teslim etti. Daha sonra yolcu, pasaport kontrolünden sonra THY uçağına binerek saat 11.40'da İstanbul’dan Şikago’ya uçtu.

Ancak yolcunun köpeklerinin uçağa yüklenmesi yer hizmetleri görevlileri tarafından unutuldu. Köpekler “şutaltı” olarak adlandırılan, bagajların uçaklara yüklenmesi için toplandığı noktada kaldı. THY’nin köpekleri yarınki seferde Şikago’ya göndereceği öğrenildi.

İki hafta önce de THY'nin Dalaman'dan gelen uçağında seyahat eden DJ Barış Aksakal’ın kargo bölümünde bulunan 10 yaşındaki Yamyam adlı dişi kedisi İstanbul’da uçaktan indirildikten sonra kaybolmuştu. DJ, Atatürk Havalimanı’nda kendisine boş kafes teslim edildiğini belirterek, “Hukuki işlemlere başlayacağım. Maddi manevi dava açacağım” demişti.

(Hürriyet)
Görevliler köpekleri yüklemeyi unuttu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
son bir aydır amerika uçaklarında bu köpek mevzusu yüzünden sıkıntılar yaşanmaya başladı uçak altına geç gelmesi nereye yükleneceğine karar verilememesi palete bağlanıp ambarmı yoksa bulkamı derken rötara girmeye başladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu köpekleri şut altına teslim hangi görevli acaba şut altına teslim ederklen şut altı persolune bilgi doğru verilmişmidir ki tgs calışanı şut altu veya yükleme yapan bilgi verilmes napsın bilgilerinize biz dokuz senedir şut altındayızx lütfen araştılırsın ondan sonra şuc atılsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yazık ya,bir canlı kargo bölümünde saatlerce nasıl dayanır nasıl yaşar. çok üzücü. adamda hiç kafa yokmuymuş bu hayvanları bu kadar yolculuk yapmaya mahkum ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
daha durun yakında boarding yapmayı da unutacaklar :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000