15 Şubat 2011, Salı 13:35:11

FT: "THY HİSSELERİ SATIŞA HAZIRLANIYOR"

Financial Times, Özelleştirme İdaresi'nin elindeki yüzde 49'luk payın satışı için hazırlık yapıldığını yazdı.
  • anlamadığım kar eden şiket neden satılır? bide $ 1.6 milyar a..
  • THY sonra Istanbuldaki kopruleride satarlar,parali otoyollari satarlar.
  • Buradan sosyalist kafalara sesleniyorum,ozellestirmenin amaci devleti kucultmektir,bunun anlamini bilenlere tabii.Ne kadar buyukse o kadar somurulur.Herseyin satilmasi memleketin muasir medeniyetler seviyesine cikmasi icin bir onsarttir.kaldi ki satilmislik edebiyati yapanlara bu kurumlar siyasilerin esine dostuna peskes cekilirken sizlere bir faydasi varmiydi?sadece devlete sirtini dayamis bir sekilde zarar ustune zarar ediyordu.Eger %51i ozellesmis olmasaydi siz 777''leri ruyanizda gorurdunuz.Bu kadar buyuyebilmesi,kar edebilmesi,gunubirlik karar alabilmesi ve stratejik plan yapabilmesi devletten bagimsiz kalmasinin eseridir.Kimse satilan hicbir seyi alip biryere goturmuyor,hepsi bu memleketin mali,sadece sahibi farkli.
  • bu ülkede telekom ve tüpraş satıldıktan sonra THY her türlü satılır. satılan şirketlerin değerlerine bakarsanız THY'nin devede kulak olduğunu görürsünüz.

İngiliz Financial Times gazetesi, Türkiye'nin daha fazla Türk Hava Yolları hissesi satmaya hazırlandığını yazdı.

Gazetedeki haberde şu ifadelere yer verildi: "Hisse satışı için yetki isteyen kurumlar tekliflerini Özelleştirme İdaresi'ne bugün bildirecek. İdare, geçen ay kısa listeyi açıklamış ve listede Citigroup, Credit Agricole, Goldman Sachs, HSBC, Unicredit ve UBS'e yer vermişti. Özelleştirme İdaresi elinde halen yüzde 49 pay bulunduruyor. Bu hisselerin piyasa değeri yaklaşık 1.6 milyar dolar. Satış blok mu, yoksa ikincil halka arz mı olsun diye bakılıyor. Blok satış için "yabancı yatırımcı en fazla yüzde 40 hisseye sahip olabilir" kuralı bir engel. THY'de yabancı payı şu an yüzde 30. Bu arada Özelleştirme İdaresi, altın hisseyi elinde tutacak, stratejik kararları da Türkiye alacak."

FT: "THY HİSSELERİ SATIŞA HAZIRLANIYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
anlamadığım kar eden şiket neden satılır? bide $ 1.6 milyar a..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY sonra Istanbuldaki kopruleride satarlar,parali otoyollari satarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Buradan sosyalist kafalara sesleniyorum,ozellestirmenin amaci devleti kucultmektir,bunun anlamini bilenlere tabii.Ne kadar buyukse o kadar somurulur.Herseyin satilmasi memleketin muasir medeniyetler seviyesine cikmasi icin bir onsarttir.kaldi ki satilmislik edebiyati yapanlara bu kurumlar siyasilerin esine dostuna peskes cekilirken sizlere bir faydasi varmiydi?sadece devlete sirtini dayamis bir sekilde zarar ustune zarar ediyordu.Eger %51i ozellesmis olmasaydi siz 777''leri ruyanizda gorurdunuz.Bu kadar buyuyebilmesi,kar edebilmesi,gunubirlik karar alabilmesi ve stratejik plan yapabilmesi devletten bagimsiz kalmasinin eseridir.Kimse satilan hicbir seyi alip biryere goturmuyor,hepsi bu memleketin mali,sadece sahibi farkli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu ülkede telekom ve tüpraş satıldıktan sonra THY her türlü satılır. satılan şirketlerin değerlerine bakarsanız THY'nin devede kulak olduğunu görürsünüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000