21 Aralık 2010, Salı 11:35:34

FINANCIAL TIMES, AHL'YE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Avrupa’daki kötü hava koşullarının nedeniyle adeta felce uğrayan Londra’daki Heathrow Havaalanının durumuna sert eleştiriler yöneltilirken İstanbul Atatürk Havaalanına övgüler yağdırıldı.
  • yaw arkadaşım kontrolörlerin halini anlatmışsın.İngilterede yaşamıyorsun türkiyede yaşıyorsun neden onların maaşıyla kıyas yapıyorsunki. Şartlar kendi içinde değerlendirilir. Çok güzel para alıyorsunuz. Şükredin yaw ne kadar alırsanız doymadık dersiniz
  • vitrin guzel diyen herhalde kendisi ucuncu dunyadan gelmis
  • Bu başparıda en büyük pay elbette TAV'ın . Başarı dolu nice yıllar dileğiyle
  • Vitrin güzel olabilir ama ya işin mutfağı. İngiliz gazeteciye İngiliz kontrolörlerin çalışma şartları, ücretleri ve standartları ile Türk kontrolörlerin kini anlatmak lazım. Bu iş binayla halıyla olmuyor maalesef. Dışı cilalı içi çürük elma şekeri . Kuleyi bile terminale uyduracağız diye nasıl inşa ettiler. Dünyada örneği yok. Kendisi farkında olmadan yine üçüncü dünya ülkesinden gelişmiş bir medeniyete gitmiş. Halılara takılmamak lazım.
Financial Times gazetesi, "İstanbul’dan Londra’ya uçmak, birinci dünyadan üçüncü dünyaya seyahat etmek gibi" diye yazdı.
 
Financial Times gazetesi yazarı Philip Stephens, Avrupa’nın en büyük havaalanlarından biri olan Londra’daki Heathrow havaalanına yüklendiği, "Heathrow’nun Terminal Sefaleti, Britanya için Utanç" başlıklı haberinde Heathrow’u istanbul Atatürk Havaalanıyla karşılaştırdı. Stephens şunları söyledi:
 
"TÜRKİYE’NİN YÜKSELEN GÜÇ STATÜSÜ ABİDESİ"
 
 "İstanbul’dan Londra’ya uçmak, birinci dünyadan üçüncü dünyaya seyahat etmek gibi. Türkiye’nin yükselen güç statüsü abidesi olan Atatürk uluslararası havaalanı, çelik ve cam modernitesi ile parlıyor. Halbuki kırık yürüyen bantları, gözlerin önüne serilen tavan boşlukları ve kirli yer halıları ile Heathrow’un 3. Terminali ise, ulusal gerilemenin simgesi haline geldi."

İngiliz gazetesi, haberin diğer bir paragrafında "Dünyanın yükselen devletler için uluslararası havaları ve elbette ki ulusal hava yolları şirketleri (THY, İstanbul rotasında BA’yı kolaylıkla yeniyor) bir modernite beyanıdır. Hem ulusal gurur hem de küresel ekonomiye entegrasyona sesleniyor" değerlendirmesini de yaptı.
FINANCIAL TIMES, AHL'YE ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
yaw arkadaşım kontrolörlerin halini anlatmışsın.İngilterede yaşamıyorsun türkiyede yaşıyorsun neden onların maaşıyla kıyas yapıyorsunki. Şartlar kendi içinde değerlendirilir. Çok güzel para alıyorsunuz. Şükredin yaw ne kadar alırsanız doymadık dersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
vitrin guzel diyen herhalde kendisi ucuncu dunyadan gelmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu başparıda en büyük pay elbette TAV'ın . Başarı dolu nice yıllar dileğiyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Vitrin güzel olabilir ama ya işin mutfağı. İngiliz gazeteciye İngiliz kontrolörlerin çalışma şartları, ücretleri ve standartları ile Türk kontrolörlerin kini anlatmak lazım. Bu iş binayla halıyla olmuyor maalesef. Dışı cilalı içi çürük elma şekeri . Kuleyi bile terminale uyduracağız diye nasıl inşa ettiler. Dünyada örneği yok. Kendisi farkında olmadan yine üçüncü dünya ülkesinden gelişmiş bir medeniyete gitmiş. Halılara takılmamak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000