16 Temmuz 2010, Cuma 10:37:33

"ESKİ THY’YE BAKIN, ŞİMDİKİ THY’YE BAKIN"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KTHY ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Önüne gelen ahbabı oraya doldurursan, yüksek rakamlar ödersen havayolu bu hale gelir” dedi. Erdoğan, THY’yi de övdü.
  • Velhasıl devletler arasında dostluk değil ; çıkar vardır.Ulusal güvenlik ve akdeniz konu başlığı altında Kıbrıs adasının önemi ortadadır. KKTC yavru vatan yada kukla devlet Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarları doğrultusunda vardır ve işlenir. NE Kıbrıs Türk Hava Yolları ne de KKTC Türkiye Cumhuriyeti'nin arzusu dısında irade gösteremez. Burdan yola çıkarak KTHY nin su anki durumu sadece başka bir senaryodur.
  • Belediyeciden metrocudan şirket yöneticisi yaparsan koskoca thy daha da geriye gidecektir. Artık kimseye acımıyorsanız şu koskoca ülkeye acıyın allah aşkına.Deve ve terlikle işte bu kadar oluyor demek ki ?
  • THY da sadece Cem Kozlu dönemi altın dönemdir. Daha sonra gitgide antiçağdaş zihniyetlerle yönetilip ne yazık ki bu günlere getirilmiştir. Belediyecilikle bu işin aynı olmadığını anlamak bayağı zaman alacak herhalde.
  • surekli ovguler gonderdiginiz, muthis yonetici, thy ye cag atlattigi soylenen sayin cem kozlunun kitabini okudum ve ozala bir kez daha hayran oldum.rahmetli herseyi kozluya o yaptirmis.gelelim simdiki yonetime; belediyeci, firinci denilen adamlar yemediler, yedirmediler ve canhiras calistilar thy yi dunya devi yaptilar.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı İrsen Küçük, Başbakanlık Merkez Binası’nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Erdoğan, KKTC’deki sendikaların tutumunu eleştirirken KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ün maaşı ile ilgili sözleri dikkat çekti.

KKTC Başbakanı Küçük'e dönerek aldığı maaşı soran Erdoğan, ''7 buçuk, 8...'' yanıtını aldı. Sonrasında Başbakan Erdoğan, KKTC'de bir müdürün aldığı maaşı da sordu. KKTC Başbakanı Küçük'ten, ''14'e kadar çıkıyor'' yanıtını alan Erdoğan, ''Buyurun. 14 milyara kadar maaş alıyor. Belki Sayın Başbakanım KKTC'de bunu konuşamıyor ama ben konuşuyorum. Diyorum ki bu adil bir yaklaşım değildir” dedi.

KKTC’deki sendikalara seslenen Erdoğan şöyle konuştu: “ Bu adil bir hak arama değildir. Ve bu dengelerin bir defa kurulması lazım. Bu dengeler kurulmadığı sürece KKTC, kendi ayakları üzerinde güçlü duramaz. Dost acı söyler, gerçeği söyler. Ben bu gerçeği söylemek zorundayım. KKTC Havayolları... Eğer bu hale geldiyse, bu anlayışla geldi. Eğer önüne gelen, ahbabı, yakını gelir oraya doldurursa ve bunlara da yüksek rakamlarda ücret ödenirse bu havayolları bu hale gelir.”

Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında Türk Hava Yolları’na da övgüler yağdırdı. “Teslim aldığımızda THY'nin hali ortada, şimdiki THY'nin hali ortada” diyen Başbakan, “Bakın THY, dünyada rekabet piyasası açısından en önde gelen havayollarından bir tanesi oldu” diye konuştu.
"ESKİ THY’YE BAKIN, ŞİMDİKİ THY’YE BAKIN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Misafir ~ 8 yıl önce
Velhasıl devletler arasında dostluk değil ; çıkar vardır.Ulusal güvenlik ve akdeniz konu başlığı altında Kıbrıs adasının önemi ortadadır. KKTC yavru vatan yada kukla devlet Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarları doğrultusunda vardır ve işlenir. NE Kıbrıs Türk Hava Yolları ne de KKTC Türkiye Cumhuriyeti'nin arzusu dısında irade gösteremez. Burdan yola çıkarak KTHY nin su anki durumu sadece başka bir senaryodur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Belediyeciden metrocudan şirket yöneticisi yaparsan koskoca thy daha da geriye gidecektir. Artık kimseye acımıyorsanız şu koskoca ülkeye acıyın allah aşkına.Deve ve terlikle işte bu kadar oluyor demek ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY da sadece Cem Kozlu dönemi altın dönemdir. Daha sonra gitgide antiçağdaş zihniyetlerle yönetilip ne yazık ki bu günlere getirilmiştir. Belediyecilikle bu işin aynı olmadığını anlamak bayağı zaman alacak herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
surekli ovguler gonderdiginiz, muthis yonetici, thy ye cag atlattigi soylenen sayin cem kozlunun kitabini okudum ve ozala bir kez daha hayran oldum.rahmetli herseyi kozluya o yaptirmis.gelelim simdiki yonetime; belediyeci, firinci denilen adamlar yemediler, yedirmediler ve canhiras calistilar thy yi dunya devi yaptilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000