04 Haziran 2012, Pazartesi 10:17:51

"ENDİŞE VERİCİ BİR DURUM"

Havacılık kolunda görev yapan personelin grev yapma yasağına ilişkin yasa tasarısını protesto etmesiyle nedeniyle işten atılan THY personeli ile ilgili AEI bir açıklama yayınladı...
  • THY suanda isten cikardiklari arkadaslari geri alirsa sendikaya olmayan guveni sifira indirir ve cok yerinde de bir karar olur.
  • B U saa sapan hareketi baslatan sendika calisanlari hepinizi gek tek dakika dakika aniyorum yaptiginizin hicbir dayanagi olmadan bu kadar insani huzursuz mutsuz ve bir o kadarda kisa surelide olsa issiz biraktiniz ... Sizinle mahkemede gorusecegiz...
  • Şimdi ne olacak? Sira kimlere gelecek ?
  • kendin söylüyorsun,GEÇEN SENE.bu sene THY ye gelecek olanlar "artık" yabacılardır.her yönüyle çöküşe giden bir şirkettir THY.önce git hala yabancı forumlarda THY için neler yazıldığını oku.adam mecbur kalmadıkça THY ye gelmeyi bırak,adını ağzıma almam diyor.

İşte o açıklama:

Türk Hükümeti Havayolu Yönetimini Yatıştırmak İçin İnsan Haklarını İhlal Ediyor

Geçtiğimiz hafta, yüzlerce THY personeli, hükümetin grev haklarını ellerinden alan yasayı protesto etmek istediği için THY tarafından işten atılmıştır. Bu acımasız davranış Türkiye’nin Birleşmiş Milletler’in verdiği grev yapma özgürlüğünü gözardı etmeye hazırlandığı endişesini doğurmaktadır.

AEI, hem bu durum hakkında hem de en temel insan haklarından birini ellerinde bulundurmak için kabul edilemez bir bedel istenen havacılık çalışanlarının yaşam huzurları konusunda gün geçtikçe endişelenmektedir.

AEI, Türk hükümetine ve Türk Hava Yolları yönetimine, hem uluslararası kurallara bağlılığın hem de çalışanların emeklerini geri çekme haklarının demokratik bir toplumun esaslarından  olduğunu ve onurlandırılması gerektiğini hatırlatmak istemektedir. Özellikle Avrupa Birliği’ne tam ve aktif üye olmak isteyen Türkiye’nin ışığında Avrupa Komisyonu’nun bu durumu daha da yakından incelemelerini AEI olarak istemekteyiz.

AEI olarak biz mevcut hadiseleri kınamaktayız ve Türk Hükümeti’ni acil olarak bu en temel insan hakları ihlalini bir sona erdirerek tam demokrasi sağlaması hususunda göreve çağırıyoruz.

Ayrıca işten çıkartılan personellerinin geri alınıp önceki pozisyonlarına kaldıkları yerden devam ettirmeleri konusunda Türk Hava Yolları yönetimini de göreve çağırıyoruz.

AEI Stockholm, 2 Haziran 2012

"ENDİŞE VERİCİ BİR DURUM"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
THY suanda isten cikardiklari arkadaslari geri alirsa sendikaya olmayan guveni sifira indirir ve cok yerinde de bir karar olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika istifa etmeli ~ 6 yıl önce
B U saa sapan hareketi baslatan sendika calisanlari hepinizi gek tek dakika dakika aniyorum yaptiginizin hicbir dayanagi olmadan bu kadar insani huzursuz mutsuz ve bir o kadarda kisa surelide olsa issiz biraktiniz ... Sizinle mahkemede gorusecegiz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaziktirrrr! ~ 6 yıl önce
Şimdi ne olacak? Sira kimlere gelecek ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KENDİN ~ 6 yıl önce
kendin söylüyorsun,GEÇEN SENE.bu sene THY ye gelecek olanlar "artık" yabacılardır.her yönüyle çöküşe giden bir şirkettir THY.önce git hala yabancı forumlarda THY için neler yazıldığını oku.adam mecbur kalmadıkça THY ye gelmeyi bırak,adını ağzıma almam diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000