06 Ekim 2011, Perşembe 16:54:51

DÜNYA İSTANBUL'DA BULUŞTU

AEI (Aircraft Engineer International) 39. Uluslararası Kongresi, TALTA evsahipliğiyle Taksim Green Park Otel’de başladı.
  • Müthiş bir zamanlama oldu ,tabiki önceden planlandı ama zaman çok güzel denk düştü.Türkiyede havacılıgın tavan yaptığı bir zaman inşallah SHGM de sivil toplum örgütleri gibi ''otorite''liğini gösterir CİHAN ÇAĞLAR
  • Bu organizasyon olagan.Netice itibariyle uluslararası oldugundan sektörün haberi var.Üye olan her ülke biliyor.Önce üye olmak gerekiyor.TALTA üye olmuş ve bu kongrede ev sahipliği yaptı , ülkemizi temsil etti.Gerisi seyretti. Çamur atmadan önce iyice araştırıp öğren ki sonrasında dumur olma bence.. saygılarımla
  • Madem bu kadar önemli bir toplantı yapılıyor. Niye sektörde duyurusu daha önceden yapılmıyor. Sektörden de niye katılım istenmiyor. Her şeyi kendimize yontmamalıyız. Gelişim sektörle birlikte olursa anlamlı olur!
  • 1.numara talta seni seviyorum..
Dün başlayan ve dört gün sürecek olan AEI Uluslararası Kongresi’ne 43 ülkeden temsilciler katıldı.

AEI Başkanı Robert Alway, AirportHaber’e yaptığı açıklamada, resmi olarak İstanbul’da hiç bulunmadıklarını TALTA’nın evsahipliğinden duydukları mutluluğu dile getirdi. IAE’nin açılışına katılarak konuşma yapan, THY Teknik Genel Müdürü İsmail Demir’e teşekkürlerini ileten Alway sözlerine şöyle devam etti. “Etkili ve temel tartışma noktamız “Havacılık Güvenliği” uygulamaları ve bunların geliştirilmesine yönelik çözümler üretmek. Bakım çalışanları yani teknisyenlerin bu emniyet üzerindeki etkileridir.Ayrıca teknisyenlerin sorunları ve şartlarının gelişimine de global çözümler yaratmak amacıyla çalışmalar yapmaktayız.”

Alway, düzenlenen kongre’de Dünya’da gelişen yeni teknolojiler konusunda da bilgi alışverişlerinde bulunduklarını, Amerika’da varolan bir teknolojinin bakım sorunlarıyla ilgili çözüm yaratmak amacıyla AEI’nin bir önemli bir havuz olduğunu belirtti.

Bu havuzda Talta’nın haricinde bir çok delegasyonun da var olduğunu sözlerine ekleyen Alway, “Yeni teknolojiler de yeni bakım eğitimleri ve yeni araştırmaları beraberinde getiriyor. Güvenlik konusunun içine bunlar da giriyor. Gereken eğitim ve standartların varolması, kazaların en aza indirilmesi, amacıyla bu kongreyi her sene Dünya’nın farklı şehirlerinde düzenliyoruz” diye konuştu.

TALTA Başkanı Yavuz Güver ise yaptığı açıklamada “Organizasyonun Türkiye’de düzenlenmesi gerçekten zor bir süreçti. 39 senedir Dünya’nın bir çok ülkesinde gerçekleştiriliyordu. Bunlarla ilgili lobi faaliyetleri gerçekleştirdikten sonra Genel Kurul’dan onaylatılarak Türkiye’ye getirdik. Böyle bir organizasyonun Türkiye’de yapılıyor olması, Türk Sivil Havacılığı için çok faydalı ve yararlıdır. Yarın EASA’dan Standartizasyon Direktörü Francesco Banal’ı da misafir edeceğiz. Kongre’ye Malta’dan İsveç’ten Avusturalya’dan, Amerika’dan gelen bu arkadaşlarımıza da Türk misafirperverliğini en iyi şekilde göstereceğimizi düşünüyorum. Ayrıca devamlı yanımızda olan Sayın İsmail Demir de şahsi ve kurum olarak gösterdiği destekten ötürü çok teşekkür ediyorum. Bu destekler bizi daha iyi şeyler yapmamız açısından heveslendiriyor” diye konuştu.

©AirportHaber.com
DÜNYA İSTANBUL'DA BULUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
Müthiş bir zamanlama oldu ,tabiki önceden planlandı ama zaman çok güzel denk düştü.Türkiyede havacılıgın tavan yaptığı bir zaman inşallah SHGM de sivil toplum örgütleri gibi ''otorite''liğini gösterir CİHAN ÇAĞLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu organizasyon olagan.Netice itibariyle uluslararası oldugundan sektörün haberi var.Üye olan her ülke biliyor.Önce üye olmak gerekiyor.TALTA üye olmuş ve bu kongrede ev sahipliği yaptı , ülkemizi temsil etti.Gerisi seyretti. Çamur atmadan önce iyice araştırıp öğren ki sonrasında dumur olma bence.. saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Madem bu kadar önemli bir toplantı yapılıyor. Niye sektörde duyurusu daha önceden yapılmıyor. Sektörden de niye katılım istenmiyor. Her şeyi kendimize yontmamalıyız. Gelişim sektörle birlikte olursa anlamlı olur!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
1.numara talta seni seviyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000