29 Eylül 2009, Salı 14:39:18

CUMHURBAŞKANINI UÇAKTAN İNDİRTEN PROTESTO!

Kıbrıs Türk Hava Yolları'na (KTHY) ait uçağın kalkışı gecikince yolcular protestoya başladı. Protestolara dayanamayan KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve beraberindekiler uçaktan inmek zorunda kaldı.
  • Mehmet ALi Talat asla böyle birşey yapmaz. Adamın haberi bile yoktu. Fatura kesinlikle Talat'a kesilmesin. Kim bu kararı uyguladıysa o kişi bulunsun... Bizim gelmiş geçmiş en iyi Cumhurbaşkanımıza asla böyle ithamlarda bulunulamaz.....
  • Mevki sahiplerinin uçağı bekletmeleri diye birşey olmaz, uçağı onlar değil onların yalakları veya kraldan daha kralcı protokolcular bekletir. Kıbrısa bir sonraki uçakla gidebilirdi sayın Talat. Bunun için uçağı 3 saat bekletmeye gerek yoktu. Arıza varsa uçağa yolcu alınmamalı, alındıysa da bu kadar süre için debording yapılmalı. Halkına saygı duymayanın saygı beklemeye hakkı olamaz. Yolcuların davranışları gayet sağlıklı. Sayın Talat da ya onurlu davrandı, ya yemedi demekki. Herhalde bu konuda protokol personeline bir talimat verir. "Ben gelmeden yolcu almasınlar, arıza var desinler" diye. Koyunlar nasılsa yerler ya.
  • BENCEDE YALAKLIĞA BİR SON VERİLMELİ.İNSANLARI BEKLETMELER,TRAFİK KESMELER,AZARLAMALAR..VS. ERİTREDE BİLE OLMAZ.YALAKLIK YAPAN MEMURLAR VE BÜROKRASİYE ARTIK BİR SON VERİLMELİ.
  • uçağı bekletmesini sayın talat mı istemiş yoksa bir yalaka,yalakalık için mi bekletmiş memleketimizi YALAKA lardan kurtarmadıkça bir yere varamayız arkadaşlar

Türkiye’de en büyük sorunlardan biridir... “Yetkili ve etkili” kişiler için yollar kapatılır, uçaklar bekletilir...

Yollarda, uçakta ya da “güvenlik” nedeniyle bina kapılarında bekletilenler de kızar, sinirlenir, söylenir.

Çoğunlukla da söylendiğiyle kalır...

Ancak bugün İstanbul’da çok farklı bir olay yaşandı...

Yine bir “VIP” için bekletilen uçağın yolcuları, o kadar çok protesto ettiler ki, o VIP uçağa binemedi.

Bahsettiğimiz “çok önemli kişi” bir cumhurbaşkanı: KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat.

Talat geçen hafta boyunca temaslar için New York’taydı.

Bugün THY uçağı ile İstanbul’a döndü. Programı gereği, İstanbul Atatürk havalimanından da doğrudan KKTC’ye uçacaktı.

Ancak olmadı...

Talat’ı New York’tan İstanbul’a getiren Türk Hava Yolları uçağı sabah 11.00’de Atatürk Havalimanı'na indi.

Oysa Talat’ı KKTC’ye götürmesi planlanan Kıbrıs Türk Hava Yolları uçağının kalkış saati 09.30 idi.

İstanbul’dan Lefkoşa’ya gidecek olan yolcular, Kıbrıs Türk Hava Yolları uçağına saatinde alındılar. Ancak kalkış saati gelmesine rağmen uçak bir türlü havalanmadı.

Aradan yaklaşık bir buçuk saat geçti.

Yolculara gecikme sebebi “arıza” olarak açıklandı.

Ancak sabırla bekleyen yolcular bir anda saat 11.30 civarında uçağa KKTC Cumhurbaşkanı ve eşinin, beraberindeki heyetle birlikte bindiklerini gördüler.

İşte kıyamet de bundan sonra koptu.

Uçağın “arıza” değil de cumhurbaşkanı için bekletildiğini düşünen yolcular, protestoya başladılar.

Protestolar o kadar yoğunlaştı ki, Talat uçaktan inmek zorunda kaldı.

KKTC Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler uçaktan indikten sonra ise Kıbrıs Türk Hava Yolları uçağı saat 12.30’da İstanbul’dan Lefkoşa’ya havalandı. 

Talat’ın ise ya bu akşam uçağı ile, ya da bugünü İstanbul’da geçirip yarınki uçak ile KKTC’ye gitmesi bekleniyor.

(Hürriyet)

CUMHURBAŞKANINI UÇAKTAN İNDİRTEN PROTESTO!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
Mehmet ALi Talat asla böyle birşey yapmaz. Adamın haberi bile yoktu. Fatura kesinlikle Talat'a kesilmesin. Kim bu kararı uyguladıysa o kişi bulunsun... Bizim gelmiş geçmiş en iyi Cumhurbaşkanımıza asla böyle ithamlarda bulunulamaz.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Mevki sahiplerinin uçağı bekletmeleri diye birşey olmaz, uçağı onlar değil onların yalakları veya kraldan daha kralcı protokolcular bekletir. Kıbrısa bir sonraki uçakla gidebilirdi sayın Talat. Bunun için uçağı 3 saat bekletmeye gerek yoktu. Arıza varsa uçağa yolcu alınmamalı, alındıysa da bu kadar süre için debording yapılmalı. Halkına saygı duymayanın saygı beklemeye hakkı olamaz. Yolcuların davranışları gayet sağlıklı. Sayın Talat da ya onurlu davrandı, ya yemedi demekki. Herhalde bu konuda protokol personeline bir talimat verir. "Ben gelmeden yolcu almasınlar, arıza var desinler" diye. Koyunlar nasılsa yerler ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BENCEDE YALAKLIĞA BİR SON VERİLMELİ.İNSANLARI BEKLETMELER,TRAFİK KESMELER,AZARLAMALAR..VS. ERİTREDE BİLE OLMAZ.YALAKLIK YAPAN MEMURLAR VE BÜROKRASİYE ARTIK BİR SON VERİLMELİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
uçağı bekletmesini sayın talat mı istemiş yoksa bir yalaka,yalakalık için mi bekletmiş memleketimizi YALAKA lardan kurtarmadıkça bir yere varamayız arkadaşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000