14 Ekim 2015, Çarşamba 09:39:29

Bursalı iş adamları Münih'e direkt sefer istiyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa iş dünyasının Yenişehir’den Münih’e uçak seferleri başlatılmasını talep ettiğini söyledi.
  • Ouagadougou'dur senin demek istedigin
  • İzmir ougloglou seferi istiyoruz
  • Size direk sefer yok, İstanbul üzeri gideceksiniz. Okadar!
  • Lufthansa seferlerini yaşatamadılar ... Esas sorun Yenişehir havalimanının yeri, herkes "madem o kadar yol gidecem, daha ucuza SAW'dan uçarım" diyor ...

Türk Hava Yolları (THY) Yurtiçi Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ve kurum yetkilileri, Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener’i ziyaret etti. Türk Hava Yolları’nın Türkiye’nin dünyadaki gurur kaynağı olduğunu belirten Remzi Topuk, kurumun başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Topuk, Yenişehir Havaalanı’nın yerel idarecilerin gayreti ile son zamanlarda yoğun olarak kullanıldığını ifade etti.

Bursa Yenişehir Havaalanı’nın Gebze-Bursa-İzmir Otoyol Projesi’nin hayata geçmesiyle daha faal kullanılacağını belirten Remzi Topuk, Bursa iş dünyasının Münih’e uçak kaldırılmasını talep ettiğini hatırlattı. Topuk, “Yenişehir Havaalanı’nı daha fazla kullanmak istiyoruz. Seferler daha artırılabilir. Özellikle firmalarımız, Münih’e haftanın her günü uçak kaldırılmasını talep ediyor. Yabancı sermayeli çok sayıda firma Bursa’da faaliyet gösteriyor. Ayrıca yaz döneminde iş dünyası temsilcilerimiz güney şehirlerimize de belirli dönemlerle uçak seferlerinin başlamasını istiyor. THY’nin seferlerin başlaması noktasında desteklerini bekliyoruz” dedi.

Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde yüzlerce iş adamını yurt dışı fuarlarla buluşturduklarını kaydeden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, “Fuar organizasyonlarımız ile aynı zamanda Yenişehir Havaalanı’ndan özel uçaklar kaldırıyoruz. Bu aynı zamanda havaalanının daha fazla kullanılmasına da imkan sağlıyor. Önümüzdeki yıl da yeni fuar organizasyonlarımızla üyelerimizi buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“İŞ DÜNYASINDAN GELEN TALEPLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat, Bursa iş dünyasının sefer talepleri konusu hakkında çalışma başlatacaklarını belirtti. Bursa’nın her alanda Türkiye’ye büyük değer sağladığını kaydeden Polat, “Bursa iş dünyasının gücünü biliyoruz. Bu konuda BTSO’nun da başarılı çalışmaları var. Küresel Fuar Acentesi Projesi çerçevesinde Bursalı firmaların uçak organizasyonlarıyla yurt dışına götürülmesi, şehir ekonomisine büyük katkı sağlıyor. İş dünyamızın talepleri bizim için çok önemli” diye konuştu.

Bursalı iş adamları Münih'e direkt sefer istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

izmir ~ 3 yıl önce
Ouagadougou'dur senin demek istedigin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmirli ~ 3 yıl önce
İzmir ougloglou seferi istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok arkadaş ~ 3 yıl önce
Size direk sefer yok, İstanbul üzeri gideceksiniz. Okadar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EHK ~ 3 yıl önce
Lufthansa seferlerini yaşatamadılar ... Esas sorun Yenişehir havalimanının yeri, herkes "madem o kadar yol gidecem, daha ucuza SAW'dan uçarım" diyor ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000