31 Ocak 2010, Pazar 07:15:19

Bursa uçağı için yeniden...

35 yıl önce seyir halindeyken düşen THY uçağını görüntülemek isteyen bir grup dalgıç harekete geçti...
  • olay 1975'te olmuş .o yıllarda 50 yaşında olan bir yönetici(mesela shgm ya da thy) şimdi 86 yaşında demektir.ülkemizde erkekler için ortalama yaşam süresinin 65 yıl olduğunu da göz önüne alırsak bu insanlar çoktan hakkın rahmetine kavuşmuştur.kim kimden hesap soracak anlamadım.aynı zamanda 36 senedir su altında duran bir enkazdan hangi ipuçlarını bulacaklarmış çok merak ediyorum.
  • Bu cins olaylarda zaman aşımı filan olmamalı. İnsan hayatıyla oynayanlar her ne zaman olursa olsun hesap vermeli.
  • Haberdeki fotoğraf 1974 öncesinde şu an sivillere kapalı olan eski Uluslararası Lefkoşa Havalimanı'nda çekilmişti....
  • en azından kara kutunun zamanında çıkarılması gerekirdi o zamanın devlet hava meydanları ve thy sorumluları nasıl bu işin içinden sıyrıldılar araştırılsın zamanında devreye girmeyen jeneratörlerin hesabını kimse vermedi . o kadar insan, içinde sevgili dayım(uçağın yardımcı pilotu)da olmak üzere sadece onlar ödediler bedelini yazıklar olsun

İzmir-İstanbul seferini yapan THY 345 sefer sayılı F-28 tipi yolcu uçağı, 41 yolcusuyla birlikte 30 Ocak 1975’te Yeşilköy açıklarında denize düşmüştü. 75 metre derinliğe gömülen ‘Bursa' adlı uçağın bazı parçaları su yüzeyine çıkarken, cesetler bulunamamıştı. Aralarında teknik direktör Fatih Terim'in kayınpederi Kamuran Aksu ile şarkıcı Seyyal Taner’in hostes kardeşi Serap Özşahin’in de bulunduğu kazazedelerin yakınları her yıl Yeşilköy sahilinde tören düzenlerken, dalgıçlar da uçağı bulmaya karar verdi.

Eftalya Dalış Okulu gönüllüleri, 75 metre derinlik için gerekli izinleri almaya çalışıyor. Dalış okulu eğitmeni Hüseyin Güngör, “Sır perdesini aralamak, yakınlarını kaybedenlere yardım etmek için uçağa dalmak istiyoruz” dedi. Uçağın tam yerinin tespit edildiğini belirten Güngör, dalışta özel bir gaz soluyacaklarını da söyledi.

Milliyet

Bursa uçağı için yeniden...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
olay 1975'te olmuş .o yıllarda 50 yaşında olan bir yönetici(mesela shgm ya da thy) şimdi 86 yaşında demektir.ülkemizde erkekler için ortalama yaşam süresinin 65 yıl olduğunu da göz önüne alırsak bu insanlar çoktan hakkın rahmetine kavuşmuştur.kim kimden hesap soracak anlamadım.aynı zamanda 36 senedir su altında duran bir enkazdan hangi ipuçlarını bulacaklarmış çok merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu cins olaylarda zaman aşımı filan olmamalı. İnsan hayatıyla oynayanlar her ne zaman olursa olsun hesap vermeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Haberdeki fotoğraf 1974 öncesinde şu an sivillere kapalı olan eski Uluslararası Lefkoşa Havalimanı'nda çekilmişti....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
en azından kara kutunun zamanında çıkarılması gerekirdi o zamanın devlet hava meydanları ve thy sorumluları nasıl bu işin içinden sıyrıldılar araştırılsın zamanında devreye girmeyen jeneratörlerin hesabını kimse vermedi . o kadar insan, içinde sevgili dayım(uçağın yardımcı pilotu)da olmak üzere sadece onlar ödediler bedelini yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000