01 Haziran 2014, Pazar 09:36:40

BÜLENT ARINÇ PİLOTLAR HAKKINDA KONUŞTU

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Türk havayolu şirketlerinin pilot ihtiyacını sadece Hava Kuvvetleri'nden karşılamaması gerektiğini belirtti. Arınç, ""Şüphesiz ki kendi pilotlarımız yetmediği için yabancı pilotlar çalıştırıyoruz" dedi.
  • arkadaslar dlr 2 diye birsey mi cikti simdi bide... o ne anlamadim!??
  • işsiz arkadaşlarıma Allah 'tan sabır diliyorum. Pilotaj eğitimi hem masraflı hem de ciddi emek sarfetmeniz gereken bir eğitim. Türkiye de özel pilotaj okullarına güven yeni yeni oturmakta bunun sıkıntısını çekiyoruz. Bu işi başlayacak arkadaşlara tavsiyem borç ile başlamayın, kaybedeceğiniz gözden çıkardığınız para var ise bu işe girin.
  • Burnunu sokmadıkları yer kalmamıştı .büyük alim fikir beyan etmiş.Bizleri bilgilendirdiği için müteşekkiriz ulemaya....
  • Faruk eczanesii.. Faruk eczanesii ...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da Merinos Kültür ve Kongre Merkezi'nde Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi tarafından Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi'nin destekleriyle düzenlenen '4. Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası'nın ödül törenine katıldı. Arınç, şampiyonada dereceye giren gençlere madalya ve kupalarını verdi.

Türk Hava Yolları'nın (THY) dünyada üç uçak şirketinden biri olduğunu belirten Arınç, "THY, 192 uçuş noktasına gidebiliyor. Hamd olsun ki kazasızlık oranıyla THY bugün Türkiye'nin iftiharı. Şüphesiz kadın pilotlar olacaktır, şüphesiz ki kendi pilotlarımız yetmediği için yabancı pilotlar çalıştırıyoruz. Kaynak sadece Türk Hava Kuvvetleri olmamalı. Türk Hava Kuvvetleri'nden bir şekilde ayrılanlar pilot olarak çalışıyorlar ama sivil pilotlarımızı da yetiştirmeliyiz. İnşallah gelecekte zamanda bu şekilde olacağına inanıyorum." diye konuştu.

Arınç, konuşmasının ardından, yarışmada dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını verdi. Merinos Parkı'nda bu yıl 4.'sü düzenlenen 'Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası'na Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Bilecik, İzmit ve Yalova'dan toplam 40 kurum ve 500 yarışmacı katıldı. 8 kulvarda sırayla model uçaklarını havaya atan gençler, en uzak noktaya ulaşabilmek için hünerlerini sergiledi. 16 yaş altı, 16 yaş altı bayanlar ve 16 yaş üstü olmak üzere üç ayrı kategoride yapılan yarışlar, deneyimli hakem ve eğitmenler eşliğinde büyük çekişmeye sahne oldu.

BÜLENT ARINÇ PİLOTLAR HAKKINDA KONUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

utku ~ 4 yıl önce
arkadaslar dlr 2 diye birsey mi cikti simdi bide... o ne anlamadim!??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ctm ~ 4 yıl önce
işsiz arkadaşlarıma Allah 'tan sabır diliyorum. Pilotaj eğitimi hem masraflı hem de ciddi emek sarfetmeniz gereken bir eğitim. Türkiye de özel pilotaj okullarına güven yeni yeni oturmakta bunun sıkıntısını çekiyoruz. Bu işi başlayacak arkadaşlara tavsiyem borç ile başlamayın, kaybedeceğiniz gözden çıkardığınız para var ise bu işe girin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Burnunu sokmadıkları yer kalmamıştı .büyük alim fikir beyan etmiş.Bizleri bilgilendirdiği için müteşekkiriz ulemaya....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Faruk eczanesii.. Faruk eczanesii ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000