06 Şubat 2013, Çarşamba 08:48:30

"BENİ ALİ SABANCI İLE KAPIŞTIRMAYIN"

Akşam Gazetesi yazarlarından Funda Özkan, Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun açıklamalarını köşesine taşıdı. Özkan, Topçu'nun "Beni Ali Sabancı ile kapıştırmayın" dediğini ifade etti. İşte o yazı...
  • Şu pişmemiş Rizeliler bir alamet vallahi... Başbakanımız kime THY' yi yönettirdiğini bir görse Allah'ın izniyle.... Dualarımızla!!!
  • Hamdi Bey'e... "Bu sene itibarıyla Avrupa'da uçmadığımız şehir kalmayacak." demişsiniz ama pek iddialı olmuş. Keza size o zaman 1000 uçak lazım olur herhalde.....Saygılar.
  • Doğru. ALİ SABANCI sızler gıbı personelını kapıya koymuyor.Tabiii kapışamazsın..
  • Ya bir sen kendine bak birde Ali Sabanci' ya.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu "Bu sene itibarıyla Avrupa'da uçmadığımız şehir kalmayacak. Şu an çoğu iç hat şehrinden fazla Londra'ya uçuyoruz" diyor.

Avrupa şehirlerine 'iç hat' gibi yoğun trafiğe sahip olması için THY'nin uçağa da ihtiyacı var.

Hamdi Topçu "40 tane geniş gövdeli uçak aldık. 2013'ün son çeyreğinde teslimat başlıyor. 2017'nin sonuna kadar tamamlanacak" diyor.

Genel Müdür Temel Kotil de filosunda halen 104 adet Airbus uçağı bulunan THY'nin, ikisi kesin üçü opsiyonlu yeni sipariş ile A330 tipi uçak sayısını 38 adede yükselteceğini açıkladı.

Pegasus'un reklamları ve kurucusu Ali Sabancı'nın demeçleri aklımıza geliyor. Türkiye'nin en büyük uçak siparişini verdiği iddiasındaki Ali Sabancı ve Pegasus, billboardlarda sokakları süslüyor.

Hamdi Topçu, "100 uçak için 12 milyar doların nasıl hesaplandığını da merak ettim. Yüzde 25'i opsiyonlu" diyor.

Havacılıkta opsiyonlu alım, 'almayabilirsiniz' de anlamına geliyor.

İlk uçak 2022'de teslim edilecekmiş, Pegasus'un alımları 2037'ye kadar devam edecek.

Hamdi Topçu ekliyor:
"İyi zamanda, kriz ortamında doğru iş yaptı Ali Bey. Beni şimdi Ali Bey ile kapıştırmayın. Ali'ninki de bu ülkenin milli şirketi."

Uçakta sesli konuşma olmayacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu bizi 'karalahana çorbalı, kuru fasulye, turşu' mönülü yemekte ağırlarken, bir ara Genel Müdür Temel Kotil geldi, merhabalaştık ve yan masada iş yemeğine geçti. Panasonic Grubu'nun üst düzey yöneticileriyle toplantı yapıyormuş.

THY, yolculara teknolojik hizmetlerini artırmaya devam ediyor. Söz geldi, uçakta cep telefonuyla konuşmaya.

Çevresinde kimse yokmuş gibi yüksek sesle konuşup tüm hayat hikayesini mecburen öğrendiğimiz 'komşu yolcular' sayesinde zaten yolculuklar kâbus gibi. Bir de cep telefonuyla konuşulursa, eyvah ki eyvah.

Topçu "Kesinlikle cep telefonuyla sesli konuşmaya müsaade etmeyeceğiz. E-mail ve mesaj için imkân olacak" diyor.


 

"BENİ ALİ SABANCI İLE KAPIŞTIRMAYIN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Hayret, ~ 5 yıl önce
Şu pişmemiş Rizeliler bir alamet vallahi... Başbakanımız kime THY' yi yönettirdiğini bir görse Allah'ın izniyle.... Dualarımızla!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçekler.... ~ 5 yıl önce
Hamdi Bey'e... "Bu sene itibarıyla Avrupa'da uçmadığımız şehir kalmayacak." demişsiniz ama pek iddialı olmuş. Keza size o zaman 1000 uçak lazım olur herhalde.....Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik :) ~ 5 yıl önce
Doğru. ALİ SABANCI sızler gıbı personelını kapıya koymuyor.Tabiii kapışamazsın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
Ya bir sen kendine bak birde Ali Sabanci' ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000