02 Nisan 2013, Salı 11:21:27

BAŞINA ÖYLE BİR OLAY GELDİ Kİ...

Türk Hava Yolları'ndan kabin amiri olarak emekli olan Sevinç Aydoğan, "onun başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi" dedirtecek bir olay yaşadı. İşte emekli kabin amiri Aydoğan'ın başına gelen o olay...
  • savcı iddia eder, yani iddia makamıdır orası; mahkeme yargıdır ve orada söylenecek şeyler önemlidir, herşey orada olur, deliller, bilirkişi, tanıklar, emniyet raporu, hastane raporları, trafik şb., davacı ve davalı ifadeleri, mahkeme heyetinin yorumu, takdiri ve kararı, temyiz falan devam eder gider, ancak, mahkemelerde karar verilmeyen bir konu vardır ki, o da, insanların vicdani sorumluluğudur, en iyi mahkeme insanın kendi vicdanında yaptığı o mahkemedir,sonrasındaki mahkeme de en yüce mahkemedir, temyizi de yoktur, hostes hanımın vicdanı rahat ise nasıl olsa aklanır, merak etmesin, taksir suçları önemli değildir, en fazla para cezası olur, ben olsam onu da vermem
  • BİRAZ ÇETREFİLLİ BİR İŞ,HER SUÇSUZUM DİYEN SUÇSUZ OLSAYDI HAPİSHANELERDE BİR KİŞİ OLMAZDI,ANCAK,AKSİ İSPAT EDİLENE KADAR HERKES SUÇSUZDUR.İŞ ADALETE KALIYOR,FAZLA YORUM YAPMAK YERSİZ...
  • Aferin işte böyle bilip bilmeden yazınca Özür dilemesini bildiğin için o bardağı oradan aliyorum ve ........ anladın sen diyecem ama gene yanlis anlarsin sen :))
  • haklisiniz, ben eksik okumusum. yine de haberleri duzgun okuyun arkadas. sonra yanlis yorum yaptiriyorsunuz bana. bu bardagi da buradan alin.

Türk Hava Yolları'ndan kabin amiri olarak emekli olan Sevinç Aydoğan, iddiaya göre geçtiğimiz yıl 21 Aralık günü otomobiliyle İstanbul Fatih Keçeciler Caddesi üzerinde giderken yerde yatan bir kişi gördü. Aydoğan, otomobiline aldığı yaralı 89 yaşındaki Mehmet Ali Kıvırcık'ı hastaneye götürdü.

Tedavi altına alınan Kıvırcık, bilinci açıldıktan sonra ise "Bana o çarptı" diyerek Aydoğan'ı gösterdi.

Bunun üzerine hakkında soruşturma başlatılan Aydoğan, ifadesinde "Daha önce çalıştığım THY'de ilkyardım dersleri almıştım, olay günü de yardım etmek amacıyla durdum. Mehmet Bey'i hastaneye getirdiğimde kızı Seda Hanım bana yardımlarım için çok teşekkür etti ve bir hafta önce de evden kaçan babasına 'Sen suçlusun, insanları mağdur ediyorsun, bizi zor durumda bırakıyorsun' diye kızdı. Ancak akşama doğru babasıyla birlikte şikâyetçi oldu" dedi.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Kıvırcık'ın düşerek yaralandığını gören bir kadının da olay yerinde olduğunu ifade eden Aydoğan, "Hatta bana, 'Bunlar senin başına iş açacaklar, ben sadece senin başına iş açılmasın diye geliyorum' diyerek benimle hastaneye geldi. İlk röntgende bir problem çıkmayınca o gitti.

Ben insanlık görevimi yapayım derken iftiraya uğradım, suçlu oldum" diye konuştu.

Savcılık Sevinç Aydoğan hakkında 'taksirle yaralamaya neden olma' suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açtı. Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. (HaberTürk)

BAŞINA ÖYLE BİR OLAY GELDİ Kİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

savcı ~ 5 yıl önce
savcı iddia eder, yani iddia makamıdır orası; mahkeme yargıdır ve orada söylenecek şeyler önemlidir, herşey orada olur, deliller, bilirkişi, tanıklar, emniyet raporu, hastane raporları, trafik şb., davacı ve davalı ifadeleri, mahkeme heyetinin yorumu, takdiri ve kararı, temyiz falan devam eder gider, ancak, mahkemelerde karar verilmeyen bir konu vardır ki, o da, insanların vicdani sorumluluğudur, en iyi mahkeme insanın kendi vicdanında yaptığı o mahkemedir,sonrasındaki mahkeme de en yüce mahkemedir, temyizi de yoktur, hostes hanımın vicdanı rahat ise nasıl olsa aklanır, merak etmesin, taksir suçları önemli değildir, en fazla para cezası olur, ben olsam onu da vermem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAYF ~ 5 yıl önce
BİRAZ ÇETREFİLLİ BİR İŞ,HER SUÇSUZUM DİYEN SUÇSUZ OLSAYDI HAPİSHANELERDE BİR KİŞİ OLMAZDI,ANCAK,AKSİ İSPAT EDİLENE KADAR HERKES SUÇSUZDUR.İŞ ADALETE KALIYOR,FAZLA YORUM YAPMAK YERSİZ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GİYOTİN ~ 5 yıl önce
Aferin işte böyle bilip bilmeden yazınca Özür dilemesini bildiğin için o bardağı oradan aliyorum ve ........ anladın sen diyecem ama gene yanlis anlarsin sen :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ozur dilerim ~ 5 yıl önce
haklisiniz, ben eksik okumusum. yine de haberleri duzgun okuyun arkadas. sonra yanlis yorum yaptiriyorsunuz bana. bu bardagi da buradan alin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000