09 Ekim 2012, Salı 10:01:17

BAŞBAKANLIK HAVACILIK BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ve bakanların kullandığı uçak ve helikopterler için Başbakanlık Havacılık Başkanlığı kuruluyor.
  • Sayın BAŞBAKANIM bu fikriniz mükemmel.. Tamamıyla destekliyor ve kutluyoruz. Nolur Allahrızası için Hamdi Toplançuyu ve Temel Kotili kuracağınız birimin başına geçirin .. Hem başarılarını başbakanlığa taşırlar hem de 40 000 çalışan onların hakkaniyetten uzak, adaletsiz ve zalimce yönetim tarzlarından kurtulmuş olur. Yemin ederim cennete bu yüzden gidebilirsiniz. Devlet ve millet hep birlikte kazanmış Oluruz. LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN..
  • ayrı bir birim olarak çalışması mantıklı hiç bir kuruma yük olmadan kendi stratejinde kendi ekonemisiyle kendi yöneticileriyle mantıklı
  • Rahmetli ÖZAL ın da kullandığı bu uçak artık uçmuyor mu? İkizi TC-ATA hala envanterde görünüyor...
  • tabiiki cok onemli bir adim. allah bereket versin

HaberTürk'te yer alan habere göre;Bugüne kadar Türk Hava Yolları (THY) envanterinde bulunan, bakım-onarım hizmetleri ve pilotları Başbakanlık'taki Havacılık Başkanlığı bünyesinde görev yapacak. Emniyet envanterinde bulunan OBA helikopteri de yine Başbakanlık envanterine geçecek. Filoda; ATA, ANA, DAP ve yeni satın alınan önümüzdeki yılbaşında teslim edilecek A330 uçaklarının yanı sıra; OBA helikopteri ile yine ABD'den yeni satın alınan iki adet Sikorsky S92 helikopter yer alacak.

Başbakan'ın yeni helikopterlerinden ilki gelecek mart ayında, diğeri ise temmuz ayında teslim edilecek. Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından ihalesi sonuçlandırılmak üzere olan ve bakanların kullanacağı 7 adet İtalyan Agusta Westland helikopter de bu filoda hizmet verecek. İhalede Agusta ile Eurocopter firmaları yarışıyor.

UÇAK PİLOTU THY'DEN HELİKOPTER İÇİN DIŞARDAN

Başbakanlık hava filosunda görev yapmak üzere 15 kadar yetişmiş uçak ve helikopter pilotuna da ihtiyaç duyuluyor. Uçakları kullanacak pilotlar THY'den alınacak. Emniyet'in elinde yetişmiş az sayıda helikopter pilotu bulunduğu için görev yapacak helikopter pilotları dışarıdan seçilecek. Başbakan Erdoğan, yeni dönemde daha güvenli bir şekilde uçuşlarını gerçekleştirecek. Zaman ve kaynak tasarrufu sağlanacak. Slotlarda (iniş-kalkış izinleri) üstünlük olacak.

DEVLET HAVA ARACI OLUYOR

Başbakanlık VIP uçak havuzunda bulunan ve sivil havacılık kurallarına tabi olan ANA, DAP, ATA, uçağı ile önümüzdeki yıl filoya katılacak olan A330 uçağı ile helikopterler yeni dönemde devlet hava aracı statüsüne alınacak. Devlet hava aracı statüsüne alınmalarıyla bu uçaklar için slot (iniş-kalkış) izni gerekmeyecek. Uçakların bakım masrafları azalacak, uçuşlar daha güvenli olacak. Yeni dönemde uçakların kuyruk isimleri de değişecek. TC-ANA, TC-DAP gibi isimler yerine ABD Başkanlık uçağı "Air Force One" gibi uçaklara numara verilecek.

BAŞBAKANLIK HAVACILIK BAŞKANLIĞI KURULUYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

BAŞBAKANIMIZA ~ 6 yıl önce
Sayın BAŞBAKANIM bu fikriniz mükemmel.. Tamamıyla destekliyor ve kutluyoruz. Nolur Allahrızası için Hamdi Toplançuyu ve Temel Kotili kuracağınız birimin başına geçirin .. Hem başarılarını başbakanlığa taşırlar hem de 40 000 çalışan onların hakkaniyetten uzak, adaletsiz ve zalimce yönetim tarzlarından kurtulmuş olur. Yemin ederim cennete bu yüzden gidebilirsiniz. Devlet ve millet hep birlikte kazanmış Oluruz. LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
ayrı bir birim olarak çalışması mantıklı hiç bir kuruma yük olmadan kendi stratejinde kendi ekonemisiyle kendi yöneticileriyle mantıklı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC-GAP ~ 6 yıl önce
Rahmetli ÖZAL ın da kullandığı bu uçak artık uçmuyor mu? İkizi TC-ATA hala envanterde görünüyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
tabiiki cok onemli bir adim. allah bereket versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000