08 Eylül 2009, Salı 08:16:12

BARIŞ'IN BABASINDAN ŞOK İSTEK!

Evlilik yıldönümü için gittikleri Dubrovnik'te "Hırsızlık" iddiasıyla tutuklanan THY çalışanı Barış Yorulmaz ve eşinin cezaevinden çıkarılması için babası Halim Yorulmaz'dan 5 bin Euro rüşvet istendiği iddia edildi.
  • Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı, THY, ENKA, TASSA, babası, hepsi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Peki bu arkadaşımızın üyesi hatta temsilciliğini yaptığı HAVA-İŞ ne yapıyor? Üyelerinin ödediği aidatlar ile yaşayanlar ne yapıyor? THY, sendika üyesini işten çıkartınca, parası yine üyesi tarafından ödenmek üzere avukat tavsiye ediyor. Başka? Hiç... Bu sendika avukatı kaç para kazandı acaba? Tabi kazanç işe iade davaları ile bitmiyor, bir de vergiden muafiyet davaları da var... Sendikanın üyelerine hizmeti, "işvereninle ya da devletle sıkıntın mı var? al sana avukat... öde parasını açsın davayı" Ama bekle Barış arkadaş, sendikan arkanda hem de çoook arkanda, göremeyeceğin kadar çok.
  • umarım su dava yarın sonuclanır ve bosu bosuna bu kadar suredır zor gunler gecıren degerlı arkadasım barıs ve nılgun kucuk ege ye ve ulkelerıne kavusurlar. Bizim ülkemize ve kanunlarımıza laf edenlerde bu adaletsızliği farkeder umarım. Sizi biran önce bekliyoruz sevgili barış ve sevgili nilgün ....
  • Umarim THY personelinin yanindadir.Kusura bakmayin ucak almakla yolcu sayisini arttirmakla buyuk hava yolu olunmaz.her durumda THY personelin yaninda ve personelide her durumda sirketinin yaninda ve arkasinda olmali.Konu ile ilgili THY bir aciklama yapmali iste o zaman THY bravooooo
  • hirvat milletinin nasil insanlardan tesekkul oldugunu gorun. Bunlar ilk firsatta Turklere darbe vurabilmek icin ellerinden geleni yapacaklardir. Bu orne,k bunu en guzel sekilde ortaya koymaktadir. Gitmeyelim ulkelerine ve vermeyelim dovizimizi onlara, boykot edelim.

Tarih: 14 Ağustos 2009 Yer: Hırvatistan'ın Dubrovnik kenti. Türk Hava Yolları'nın kabin amiri Barış Yorulmaz ve eşi Nilgün Yorulmaz evlilik yıldönümü için geldikleri bu güzel kentte, "çirkin" bir "oyun"un içine düşüyor.
"Senaryo" bir döviz büfesinde başlıyor.
Barış-Nilgün Yorulmaz çifti, önlerindeki şahsın işlemini bitirmesini bekliyor. Şapkalı şahıs, bir ara geriye dönüp, elindeki broşürü Barış'a göstererek konuşmaya çalışıyor.
O sırada veznedeki görevli 50 adet parayı sayarak bankonun üzerine koyuyor. Görevli diğer desteyi sayarken, şapkalı şahıs önündeki bankoda duran paranın yarısını hızlı bir el hareketiyle cebine indiriyor.
Daha sonra şahsın döviz büfesini dolandırdığı anlaşılıyor.
Polis kamera kayıtlarında yer alan "kısa sohbet"i dikkate alarak Barış ve eşini "hırsızla işbirliği yaptıkları" gerekçesiyle tutukluyor.

***

Aradan geçen süre tam 25 gün.

"İnanılmaz gözaltı" hala sürüyor...

Kamera kayıtları, aslında Barış ve eşinin suçsuz olduğunun delili.

Ama Hırvat adaleti, hırsızı bırakıp "turist"i içeri atıyor.

***

İki Türk'ün "şüpheli" davasına Bakan Hakim değiştiği için duruşmanın ertelendiği bildiriliyor.

"Tuhaf"lık sadece hakimin değişmesiyle sınırlı değil.

Barış ve Nilgün'ün avukatı da davadan çekildi.

Böylece avukata ödenen 2 bin Euro boşa gitmiş oldu.

Avukatın "Hırvat" olma zorunluluğu bulunduğu için baba Halim Yorulmaz, THY'nin 2 çalışanı ile birlikte Hırvatistan'a giderek, yeni bir avukat aramaya başladı.

Yapılan girişimler sonucu Hırvatistan'daki Türk Tanıtma Müşavirliği'nin çalıştığı bir avukatla anlaşma sağlandı.

***

Bu arada baba ile birkaç kez bağlantıya geçen bazı kişiler, oğlu ve gelini için kişi başına 2 bin 500 Euro olmak üzere toplam 5 bin Euro para vermesi halinde, serbest bırakılmasını sağlayacaklarını bildirdiler.
Sözkonusu kişilerin kendilerini "sivil polis" olarak tanıttığına dikkat çekiliyor.

Baba Halim Yorulmaz'ın "oğlunuz suçu kabul etsin. Siz 5 bin Euro'yu ödeyin, gerisini bize bırakın. İlk duruşmada serbest bıraktırırız" diyenlerin teklifini reddettiği öğrenildi.

***

Olayın ilk duruşması yarın (Çarşamba günü) yapılacak.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talimatıyla Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu'nun da devreye girdiği bildiriliyor.
Ayrıca Hırvatistan Devlet Başkanı ile arkadaş olan ENKA Holding'in patronu Şarık Tara'nın da devrede olduğuna dikkat çekiliyor.
İlk duruşmada en azından "kefaletle tahliye" yolunun denenmesi bekleniyor.
Çünkü döviz bürosunda çalışanlar "kamera kayıtları"na rağmen, Barış-Nilgün Yorulmaz çiftinin aleyhine tanıklık yapmakta ısrar ediyor.

***

Bu arada Barış-Nilgün Yorulmaz çiftinin İstanbul'da babaanneye bıraktıkları 2 yaşındaki Ege zor günler geçiriyor.
Ege, çalan her telefon ve kapı zilinde anne-babasının geldiğini zannederek koşmaya başlıyor.
Örgütlü bir şebeke işi ya da başka bir şey.
Her ne ise.
Bu konunun daha fazla uzamaması gerekiyor.
Çünkü geride kalan küçük bir çocuğun psikolojisi giderek daha fazla bozuluyor...

(Takvim)

BARIŞ'IN BABASINDAN ŞOK İSTEK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 9 yıl önce
Cumhurbaşkanı, Dışişleri Bakanı, THY, ENKA, TASSA, babası, hepsi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Peki bu arkadaşımızın üyesi hatta temsilciliğini yaptığı HAVA-İŞ ne yapıyor? Üyelerinin ödediği aidatlar ile yaşayanlar ne yapıyor? THY, sendika üyesini işten çıkartınca, parası yine üyesi tarafından ödenmek üzere avukat tavsiye ediyor. Başka? Hiç... Bu sendika avukatı kaç para kazandı acaba? Tabi kazanç işe iade davaları ile bitmiyor, bir de vergiden muafiyet davaları da var... Sendikanın üyelerine hizmeti, "işvereninle ya da devletle sıkıntın mı var? al sana avukat... öde parasını açsın davayı" Ama bekle Barış arkadaş, sendikan arkanda hem de çoook arkanda, göremeyeceğin kadar çok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
umarım su dava yarın sonuclanır ve bosu bosuna bu kadar suredır zor gunler gecıren degerlı arkadasım barıs ve nılgun kucuk ege ye ve ulkelerıne kavusurlar. Bizim ülkemize ve kanunlarımıza laf edenlerde bu adaletsızliği farkeder umarım. Sizi biran önce bekliyoruz sevgili barış ve sevgili nilgün ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Umarim THY personelinin yanindadir.Kusura bakmayin ucak almakla yolcu sayisini arttirmakla buyuk hava yolu olunmaz.her durumda THY personelin yaninda ve personelide her durumda sirketinin yaninda ve arkasinda olmali.Konu ile ilgili THY bir aciklama yapmali iste o zaman THY bravooooo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
hirvat milletinin nasil insanlardan tesekkul oldugunu gorun. Bunlar ilk firsatta Turklere darbe vurabilmek icin ellerinden geleni yapacaklardir. Bu orne,k bunu en guzel sekilde ortaya koymaktadir. Gitmeyelim ulkelerine ve vermeyelim dovizimizi onlara, boykot edelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000