07 Kasım 2014, Cuma 09:49:10

BAKANLIK'TAN MİL AYARI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tasarruf tedbirleri kapsamında personelin yurt dışı ve yurt içi görev uçuşlarında kazanılan miles&smiles puanlarının kamuya dönüşünün sağlanması için genelge yayınladı.
  • Millerle uğraşana kadar kamuda göreve giden personelin kullanmadığı taksi için yazdığı beleş taksi paralarına bakın, ortalama 50 Tlden görev başına 200 TL yazarak devleti soyan hırsız kamu personelinin 1 senede de devletin kasasından aşırdıgı parayı hesap etseler, akılları şaşar, gerçi kendileri hamuduyla götürdülerinin yanında devede kulak kadar olur.
  • Sıfırlanan paralar unutuldu, kasalar, saatler, elbise torbasında dolarlar, evlerde bulunan trilyonlar, yedi kasa, onlarca ayakkabı kutuları, havuzlar vs hepsini hallettik, mil puan hesabına düştük..
  • Mil lere demi burunlarını soktular
  • Bu bakanlık personeli ne için yurtdışına göreve gider ki zaten.Bu bakanlığın yurtdışıyla ne işi olur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tasarruf tedbirleri kapsamında personelin yurt dışı ve yurt içi görev uçuşlarında kazanılan miles&smiles puanlarının kamuya dönüşünün sağlanması için genelge yayınladı. Genelge ile kamu kaynaklı uçuşlar THY’den alınan kullanıcı kodu ve şifrenin elinde bulunduğu görevli bir personel üzerinden yapılacak. Kamuya dönen miles&smiles puanları öncelikle puanı kazanan birim personelinin uçuşlarında kullanılacak.

Türk Hava Yolları’nın uçuşlarda kazandırdığı miles&smiles puanlarının kamu kaynaklı yapılan uçuşlarda yeniden kamuya döndürülmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eylül ayında Uçuş Milleri başlıklı bir genelge yayınladı. Sekiz maddelik genelge ile mil puanlarının ve uçuş işlemlerinin takibinin internet ortamında yapacak bir personelin görevlendirileceği belirtildi. Bu personelin THY’nin miles puanı kazanmak için 3000 puan şartı öncesi geçici şifre ve kart ile bilet alımı yapabileceği kaydedildi.

ÖNCELİK KENDİ BİRİMİNE

Genelgede personelin kazandığı mil puanlarının bir sonraki uçuşta kullanılmasında öncelikli olarak o personelin birimine öncelik tanınacağının altı çizildi. Uçuşlarda yapılacak harcamalar için öncelikle biriken puanların kullanılmasına dikkat edileceği belirtildi.

PUANIMI İŞLETTİM

Bakanlık, THY ve bağlantılı uçuşlar için harcama biriminde görevli personelin dolduracağı bir taahhüt formuyla “Uçuştan elde edilen miles&similes puanımı kartıma işlettim” şeklinde bildirimde bulunarak puanların şahsi kullanımının önüne geçileceği kaydedildi.

©AirportHaberBAKANLIK'TAN MİL AYARI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Millerle uğraşana kadar kamuda göreve giden personelin kullanmadığı taksi için yazdığı beleş taksi paralarına bakın, ortalama 50 Tlden görev başına 200 TL yazarak devleti soyan hırsız kamu personelinin 1 senede de devletin kasasından aşırdıgı parayı hesap etseler, akılları şaşar, gerçi kendileri hamuduyla götürdülerinin yanında devede kulak kadar olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sıfırlanan paralar unutuldu, kasalar, saatler, elbise torbasında dolarlar, evlerde bulunan trilyonlar, yedi kasa, onlarca ayakkabı kutuları, havuzlar vs hepsini hallettik, mil puan hesabına düştük..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Mil lere demi burunlarını soktular

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 4 yıl önce
Bu bakanlık personeli ne için yurtdışına göreve gider ki zaten.Bu bakanlığın yurtdışıyla ne işi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hımmmm ~ 4 yıl önce
Dostum 1950 yılına geri dön bence sen bu kadar saçma yorumun arasında en saçma olanı bence

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000