24 Ekim 2012, Çarşamba 14:03:21

BAKAN YILDIRIM'DAN 'MEHMETÇİK' AÇIKLAMASI

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Hava Yolları'nın askerleri havayoluyla ücretsiz ulaştırabileceği açıklamasının ardından diğer havayolu şirketlerinden de aynı uygulamaya olumlu yanıt geldiğini açıkladı...
  • Güçlü devlet, güçlü ordu bunca toplanan vergiye rağmen nasıl oluyorda kendisine hizmet etmek için en verimli çağında zorla askere aldığı insanları taşımak için sağa-sola dileniyor, anlıyamadım? Bu mu güçlü devlet, bu mu güçlü ordu? Makam araçlarından birazını kessinler, askere bilet alsınlar. Ya da daha iyisi devlet için aldıkları yüksek maliyetli uçakları askerin taşıma hizmetine versinler. Hani bu uçaklar millet için alınıyordu ya!!!
  • BU ADAMLAR GERÇEKTEN KOMİK KOSKOCA TURKIYE CUMHURİYETİ 10 TANE UÇAK ALIP BU ISI KENDİ YAPMIYOR,TSK ALSIN KENDİ BUNYESİNE YOLCU UCAĞI BU UCAKLARLA YAPSINLAR OPERASYONU , HERSEYE GELİNCE PARA VARDA BU İSE YOKMU YANİ ALIRSIN 10 TANE 300/600 300 YOLCULUK SUR GITSIN HERYERE YOK O HAVA YOLU YOK BU HAVAYOLU KARDEŞİM KENDİ İSİNİ KENDİN GÖRECEKSİN BU IS BU KADAR BASIT.
  • Mehmet sen arkadas vani vurgulamis , bir taneside sen bu paranin harcandiginimi saniyorsun vana gel demis. Ya bir gunde allah razi olsun deyin be adam!!!
  • Gerçekci olmak lazım bu iş ücretsiz olmaz. Milli Savunma Bakanlığı veya Hazinenin bunu karşılaması lazım. Başka türlü bu iş yürümez. Bu konuşulanlarla bu işin olamayacağını herkes görecek. Bu iş şöyle olur ücreti kim karşılayacaksa o belli olduktan sonra THY'de dahil Tüm hava yolları Asker ücreti diye bir ücret belirlenecek en ucuza kim taşırsa askeri de çoğunlukla o taşıyacak veya gerekirse Asker biletini kendisi alacak birliğine ibraz ettği an birliği biletin ücretini derhal Askere ödeyecek. Asker terhis olmuşsa biletini birliği alıp askere verecek bunun dışında konuşulanlar laftan başka birşey olamaz. THY Hamdi Topçunun babasının malımı Askeri bedava taşıyor. Madem öyle her Askere fırınından bir bedava ekmek versin.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmelerimiz neticesinde askerlerin sevkiyatının havayolu ile yapılması konusunda mutabakata vardık. Türk Hava Yolları (THY) başta olmak üzere diğer havayollarının da bu uygulamaya katkı sağlamalarını istedik. Şirketler bu çağrımıza olumlu karşılık verdi. Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) ve diğer havaalanı işletmecileri de kendi hizmet bedellerini almayacaklarını ifade ettiler.

Protokol henüz imzalanmadı ama prensip olarak böyle bir işin yapılabileceğni gördük. Bütün kurumlar seve seve asker sevkiyatını ücretsiz yapabileceklerini ifade ettiler. İnşalllah bu uygulama önümüzdeki günlerde başlamış olur ki zaten Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kendi içerisinde bu uygulamayı  başlatmış durumda." dedi. (Habertürk)

BAKAN YILDIRIM'DAN 'MEHMETÇİK' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Güçlü??? ~ 6 yıl önce
Güçlü devlet, güçlü ordu bunca toplanan vergiye rağmen nasıl oluyorda kendisine hizmet etmek için en verimli çağında zorla askere aldığı insanları taşımak için sağa-sola dileniyor, anlıyamadım? Bu mu güçlü devlet, bu mu güçlü ordu? Makam araçlarından birazını kessinler, askere bilet alsınlar. Ya da daha iyisi devlet için aldıkları yüksek maliyetli uçakları askerin taşıma hizmetine versinler. Hani bu uçaklar millet için alınıyordu ya!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
10 TANE UCAGA BAKAR ~ 6 yıl önce
BU ADAMLAR GERÇEKTEN KOMİK KOSKOCA TURKIYE CUMHURİYETİ 10 TANE UÇAK ALIP BU ISI KENDİ YAPMIYOR,TSK ALSIN KENDİ BUNYESİNE YOLCU UCAĞI BU UCAKLARLA YAPSINLAR OPERASYONU , HERSEYE GELİNCE PARA VARDA BU İSE YOKMU YANİ ALIRSIN 10 TANE 300/600 300 YOLCULUK SUR GITSIN HERYERE YOK O HAVA YOLU YOK BU HAVAYOLU KARDEŞİM KENDİ İSİNİ KENDİN GÖRECEKSİN BU IS BU KADAR BASIT.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ulkem insani ~ 6 yıl önce
Mehmet sen arkadas vani vurgulamis , bir taneside sen bu paranin harcandiginimi saniyorsun vana gel demis. Ya bir gunde allah razi olsun deyin be adam!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Gerçekci olmak lazım bu iş ücretsiz olmaz. Milli Savunma Bakanlığı veya Hazinenin bunu karşılaması lazım. Başka türlü bu iş yürümez. Bu konuşulanlarla bu işin olamayacağını herkes görecek. Bu iş şöyle olur ücreti kim karşılayacaksa o belli olduktan sonra THY'de dahil Tüm hava yolları Asker ücreti diye bir ücret belirlenecek en ucuza kim taşırsa askeri de çoğunlukla o taşıyacak veya gerekirse Asker biletini kendisi alacak birliğine ibraz ettği an birliği biletin ücretini derhal Askere ödeyecek. Asker terhis olmuşsa biletini birliği alıp askere verecek bunun dışında konuşulanlar laftan başka birşey olamaz. THY Hamdi Topçunun babasının malımı Askeri bedava taşıyor. Madem öyle her Askere fırınından bir bedava ekmek versin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000