03 Mayıs 2009, Pazar 12:20:20

AVUKATLAR "SUÇLU BOEING" DİYOR!

Tazminat avcıları olarak bilinen ABD’li hukuk uzmanları, THY’nin Amsterdam’da düşen “Tekirdağ” adlı uçağında hayatını kaybedenlerin yakınları ve kazadan yaralı olarak kurtulan yolcularla gizli bir görüşme yaptı.
  • Bu Airbus hayranlığını ve reklamcılığını anlamak ve yorumlayabilmek mümkün değil. Büyük bir nedeni olması gerek.Aynı yaşta ve aynı uçuş saatine sahip iki ayrı üreticinin uçağını ele alıp ölçüp biçtiniz mi?
  • BUNUN AIRBUSLA ALAKASI YOK .HERKES BİLİYOR.BURADA UCAK TİPİNİ SORGULAMAK AMATÖRCE OLUR. 737-800 TİPİNDE OLMAYAN BİR SİSTEM AIRBUSTA VAR DİYE KOMİK YORUMLAR YAPILIYOR. GERÇEKTEN KOMİKSİNİZ.
  • Av.Kelly Isparta'da düşen uçağın davasını açtıklarını ve mutlaka kazanacaklarını soylüyor. İnsaf be avukat hanım. Kaza raporundaki bulguları okumadın mı? Arızalı çalışmayan sistemlerle uçağı uçuşa vereceksin, uçuracaksın ve hala üretici firma sorumluluğunu iddia edeceksin. Uretici mi uçak sahibinin uçağına bakım yapıp yapmadığını denetleyecek, yoksa bu ülkede başkaları mı? Uretici firma denetlemediği icin mi sorumlu olacak? Ayrıca üretici firma uçakla birlikte deneyimli pilot ve teknisyen de vermedigi icin sorumlu olmalı degil mi?
  • Amerikalı avukatlar iş alabilmek için, gerçeklere göre değil, olmasını arzu ettiklerine göre konuşuyorlar. Şahsen pilotlarımıza hata bulunmamasını isterim. Ama üretici firma kokpite kadar gelip, pilot yerine auto throttle'ı da mı devreden çıkaracaktı? Üreticinin ürettiği mal için belli bir garanti süresi vardır. O süre boyunca ve sonrasında da sık sık Servis Bülteni gönderir ve kullanıcıyı uyarır. Avukat beyler, illa ne edip edip üreticiye yaslanmayı bırakıp, daha realist olarak hukukun baska yollarından gidip, inandırıcı konussunlar. Adamların tek ümidi, işi alıp üretici ile temasa geçip, firma itibarının daha fazla zedelenmemesi gibi sebeplere dayanıp düşük de olsa mahkeme dışı anlaşmayla birkaç dolar koparabilmekte.

Türk Hava Yolları’nın düşen uçağında yakınlarını kaybeden ve yaralı olarak kurtulan yolcularla bir toplantı yapan yetkililer görüşme sonrasında yalnızca AirportHaber ve Airport TV’ye konuştular. Gerald Sterns

Hilton’da gerçekleşen toplantıya kazazede yakınları ve kazadan yaralı kurtulanlar dışında kimse alınmazken, toplantı sonrası Avukatlık Bürosu yetkilisi Gerald Sterns AirportHaber ve Airport TV’ye konuştu.

Türk Hava Yolları’nın düşen uçağında mağdur konumdaki kişilerin haklarını aramak için Türkiye’de olduklarını ifade eden Gerald Sterns, “Bugüne kadar 15–20 civarında mağdur kişiyle görüştük. Dünyada da birçok kaza üzerinde çalışmalarda bulunduk. Bu alanda uzmanlaşmış durumdayız. Havacılık Hukuku üzerinde ciddi çalışmalarımız var. Şuana kadar THY kazasıyla ilgili kesin vekâlet aldığımız kimse yok ancak yakın zamanda bu 15–20 kişiden vekâlet alacağımızı düşünüyorum” dedi.

Gerald SternsGerald Sterns, kazanın pilotaj hatasından kaynaklanmadığını belirterek çarpıcı bir iddiada bulundu.

Sterns, “Ben Hollandalı makamların görüşlerine saygı duyuyorum. Ama şuana kadar açıklanan raporlarda ibre pilotları gösterse bile benim kanaatime göre bu olay bir pilotaj hatası değil. Üretici firmadan kaynaklanan bir durum söz konusu” şeklinde konuştu.

”BUGÜNE KADAR KAYBETMEDİK, BUNDAN SONRA DA KAYBETMEYİZ”

Avukatlık Bürosu yetkilileriyle yapılan görüşmenin ardından yine AirportHaber ve Airport TV ekipleri World Focus Havayolları kazasının ardından aldıkları vekâletlerle ünlenen Ribbeck Hukuk Bürosu ortaklarından Monica Ribbeck Kelly ile görüştü.

Monica Ribbeck KellyAvukat Kelly, yaptığı özel açıklamalarda iddialı konuştu ve “Bugüne kadar 30 dava aldık. Bu alanda uzmanlarla çalışıyoruz. Aldığımız hiçbir davayı kaybetmedik. Bu davaları da kaybetmeyeceğiz. Türk Hava Yolları kazasında yolcuların hiçbir suçu yok. Onlar mağdur olan taraf o yüzden haklarını sonuna kadar savunmaya hazırız. Benzer kazaların bundan sonra yaşanmaması için mücadele veriyoruz” ifadelerinde bulundu.UYARI

AVUKATLAR "SUÇLU BOEING" DİYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu Airbus hayranlığını ve reklamcılığını anlamak ve yorumlayabilmek mümkün değil. Büyük bir nedeni olması gerek.Aynı yaşta ve aynı uçuş saatine sahip iki ayrı üreticinin uçağını ele alıp ölçüp biçtiniz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BUNUN AIRBUSLA ALAKASI YOK .HERKES BİLİYOR.BURADA UCAK TİPİNİ SORGULAMAK AMATÖRCE OLUR. 737-800 TİPİNDE OLMAYAN BİR SİSTEM AIRBUSTA VAR DİYE KOMİK YORUMLAR YAPILIYOR. GERÇEKTEN KOMİKSİNİZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Av.Kelly Isparta'da düşen uçağın davasını açtıklarını ve mutlaka kazanacaklarını soylüyor. İnsaf be avukat hanım. Kaza raporundaki bulguları okumadın mı? Arızalı çalışmayan sistemlerle uçağı uçuşa vereceksin, uçuracaksın ve hala üretici firma sorumluluğunu iddia edeceksin. Uretici mi uçak sahibinin uçağına bakım yapıp yapmadığını denetleyecek, yoksa bu ülkede başkaları mı? Uretici firma denetlemediği icin mi sorumlu olacak? Ayrıca üretici firma uçakla birlikte deneyimli pilot ve teknisyen de vermedigi icin sorumlu olmalı degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Amerikalı avukatlar iş alabilmek için, gerçeklere göre değil, olmasını arzu ettiklerine göre konuşuyorlar. Şahsen pilotlarımıza hata bulunmamasını isterim. Ama üretici firma kokpite kadar gelip, pilot yerine auto throttle'ı da mı devreden çıkaracaktı? Üreticinin ürettiği mal için belli bir garanti süresi vardır. O süre boyunca ve sonrasında da sık sık Servis Bülteni gönderir ve kullanıcıyı uyarır. Avukat beyler, illa ne edip edip üreticiye yaslanmayı bırakıp, daha realist olarak hukukun baska yollarından gidip, inandırıcı konussunlar. Adamların tek ümidi, işi alıp üretici ile temasa geçip, firma itibarının daha fazla zedelenmemesi gibi sebeplere dayanıp düşük de olsa mahkeme dışı anlaşmayla birkaç dolar koparabilmekte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000