28 Haziran 2010, Pazartesi 09:35:23

ATLASJET'İN İŞİ ÇOK ZOR!

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, Atlasjet Havayolları'nın 'KTHY süreci'nde işinin çok zor olduğunu ifade ediyor. Peki, Atlasjet ne konularda zorluk çekecek? İşte Kıdık'ın o yazısı...
  • Bence bodruma 55 dakika yerine 35 dakikada insin uçaklar en azından insanlar varıcağı yere 20 dk erken varırlar ve rötarlarda az yaparlar
  • Hala ne olup ne bittiği anlaşılmadı, ortak şirket kurulana kadar pilotlar uçacak mı ? KTHY ofis kilitli önünde polis, ne arayan var ne bir bilgi veren. Atlas jet bu kadar boeing pilotunu napıcak uçaklar hangarda yatıyor. 0 açıklama? Uçacakmıyız? Maaş alacakmıyız ? İşten atılacakmıyız? Allah yardımcımız olsun.
  • tam bir arpalık mantıgıyla calısan ve 13 ay maas alan bunun karsılıgında ise bile gelmeyen kurumun basına bunların gelmesi cok normal..
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Hiç kimse yaşanan geçmiş sürece dair görüş belirtmiyor. Her ağzı açılan batmış bir şirketin peşkeş çekildiğini veya kirli oyunlar döndüğünü eveleyip-geveleyip duruyor. Oysa ortada bir realite var. O realite de Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın borç batağında oluşudur.

KTHY’nin 35 yıllık serüveninde otuz beş yönetim değiştiğinden bahseden yok. Bu kadar istikrarsız bir yönetim tarzı olan bir şirketin bugüne kadar nasıl ayakta kaldığını sorgulayan yok.

Nasıl ayakta kaldı? Elbette THY sayesinde. Bundan birkaç sene evveline kadar KTHY, Türk Hava Yolları’nın kanatları altında idi. Sonra ne oldu? Tıpkı bugünlerde olduğu gibi Kıbrıs’taki işgüzarlar THY’den ayrılmak için kampanya başlattılar. Bunların en başında sendikalar yer alıyordu.

AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık'ın köşe yazısının tamamı için TIKLAYIN

ATLASJET'İN İŞİ ÇOK ZOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Mert ~ 6 yıl önce
Bence bodruma 55 dakika yerine 35 dakikada insin uçaklar en azından insanlar varıcağı yere 20 dk erken varırlar ve rötarlarda az yaparlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hala ne olup ne bittiği anlaşılmadı, ortak şirket kurulana kadar pilotlar uçacak mı ? KTHY ofis kilitli önünde polis, ne arayan var ne bir bilgi veren. Atlas jet bu kadar boeing pilotunu napıcak uçaklar hangarda yatıyor. 0 açıklama? Uçacakmıyız? Maaş alacakmıyız ? İşten atılacakmıyız? Allah yardımcımız olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tam bir arpalık mantıgıyla calısan ve 13 ay maas alan bunun karsılıgında ise bile gelmeyen kurumun basına bunların gelmesi cok normal..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000