17 Mayıs 2013, Cuma 13:20:06

ATİLAY AYÇİN'DEN SICAK AÇIKLAMA

Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin AirportHaber'e yaptığı açıklamada, bugün yayınlanan bir röportajında sözlerinin çarpıtıldığını ve 'çalışanlar sözünde durmadı kandırıldım' ifadesini kesinlikle kullanmadığını ifade etti...
  • Ustam senden ve kofana lakapli kisiden kesinlikle olmaz, olmaz, olmaz cunki egitimsiz insanlarsiniz.
  • SİYASET YAPACAĞINA EMEKÇİNİN HAKKINI ARA.... gitmesini de bil artık yeter.... seni gören yolunu değiştirir oldu.....
  • Eger sen bir sene önce THY çalışanlarına yasadışı eylem yaptırmasaydın suan herkes gönüllü olurdu bu grev icin. İsitfa etmezsin tabi bukadar parayı başka nerde kazanacaksin. Sunu anla artık THY çalışanları senin kafadan değil hepsi akıllındi ve sendikanın arkalarında olmadıgınıda biliyorlar. Sen git kendin yaptığın hatayı!! (yani 305 kişiyi) duzeltmekle uğraş.
  • SEFER SAYILARINDAKI AZALMA NASIL OLUR?ORNEGIN HER GUN ISTANBULDAN ANKARAYA 5 FREKANS UYGULANMAK ISTENEN SEFER 3 FREKANSA HISSETIRILMEDEN DUSURULUR,yoluc sayısı az olan SEFERLER BIRBIRLERI ILE BIRLESTIRILIR BOYLELIKLEDE UCAKLAR SEFERE VERILMEDEN VE EKIPLER KURULMADAN YANI AKSAKLIKLAR DHMI VE TAV IN EKRANLARINA ANSIMADAN DURUMUN ONUNE GECILMIS OLUR.AMA SOZ KONUSU SIKINTI ŞU Kİ TOPLAM 16 BIN KISIDEN 8BIN VE USTU SAYIDA GREVE KATILIM OLMA KI GREV BASARILI OLSUN.FAKAT ZATEN 2BIN-2500 KAPTAN KATILMADI-TEKNIK KATILMADI-OKYANUS ASIRI UCUSLARA GIDEN INSANLAR EN SON 21-22 MAYISTA TURKIYEDE OLACAKLAR VE O GELENLERIN TAMAMI GREVE KATILSA YINE YINE 8BIN -8500 SAYISINI YAKALAMAK COK ZOR.BU TARZ EYLEMLERLE ILGILI ILK TEPKI COGUNLUK OLARAK ILK GUN VERILIR VE GUN GECTIKCE ARTIS OLUR.THYDE BU COGUNLUK ILK GUN VERILEMEDIGI ICIN GUN GECTIKCE FIRE VERILIYOR.TEK GERCEK BU...GREVE KATILANLAR DA,GREVE KATILDIKLARI ICIN DEGIL AMA ZAMAN SURECI ICERISINDE TORPULENECEKLER.

Hava İş'in uygulamaya koyduğu THY'deki grevin 3. gününe adeta bomba gibi düşen röportaja Atilay Ayçin açıklık getirdi.

Grevin 3. gününde Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binası önünde AirportHaber'in sorularını yanıtlayan Hava İş Genel Başkanı Atilay Ayçin şunları söyledi; 'Grev kararı bir kişiyle alınmaz. Biz de bu kararı yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte aldık. İlk gün katılımın az olması polisin baskı ve tutumuyla ilgilidir. Biz yaklaşık 350 gündür Atatürk Havalimanı'nda eylemimize devam ediyoruz. Kimsenin kılına zarar gelmedi. Ancak grevin başlamasıyla polisin bu tutumu çalışanlar üzerinde etkili oldu. Arkadaşlarımız bu tablo karşısında çekinmiş ve işinden olma kaygısı taşımıştır. Bunu anlayışla karşılıyorum. Bu nedenle katılım ilk gün için azınlıktaydı' dedi.

'ASLA SÖZLERİNDE DURMADILAR İFADESİNİ KULLANMADIM'

Konuyla ilgili bir röportaj verdiğini doğrulayan Ayçin, 'Süreçle ilgili kendisiyle röportaj yaptık. İstifa etmem gerektiğini anladığım anda ve öyle bir hava sezdiğimde istifa edeceğimi kendisine de ilettim. Açıkcası istifa etmem ile ilgili herhangi bir gerekçe ve öyle bir hava söz konusu değil. Bunu hissedersem istifa ederim. Ben röportajda 'çalışanlar sözünü tutmadı kandırıldım' şeklinde bir ifade kesinlikle kullanmadım. Röportajı verdiğim arkadaşı arıyorum ancak telefonlarıma çıkmıyor. Doğru haber yaptığını düşünen biri neden telefonlarını açmasın? şeklinde konuştu.

Hava İş'in grevle ilgili süreçte emin adımlarla ilerlediğinin altını çizen Ayçin, desteğin sürekli arttığını sözlerine ekledi.

Bu arada Hava İş yetkilileri, yurtdışından Türkiye'ye yapılan seferlerin özellikle Avrupalı havayolu şirketleri tarafından artırıldığını, THY'nin sefer sayısını düşürdüğünü ve bunda grevin etkisi olduğunu savundu.

©AirportHaber Özel

ATİLAY AYÇİN'DEN SICAK AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

misafir ~ 5 yıl önce
Ustam senden ve kofana lakapli kisiden kesinlikle olmaz, olmaz, olmaz cunki egitimsiz insanlarsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SİYASET ~ 5 yıl önce
SİYASET YAPACAĞINA EMEKÇİNİN HAKKINI ARA.... gitmesini de bil artık yeter.... seni gören yolunu değiştirir oldu.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aysema ~ 5 yıl önce
Eger sen bir sene önce THY çalışanlarına yasadışı eylem yaptırmasaydın suan herkes gönüllü olurdu bu grev icin. İsitfa etmezsin tabi bukadar parayı başka nerde kazanacaksin. Sunu anla artık THY çalışanları senin kafadan değil hepsi akıllındi ve sendikanın arkalarında olmadıgınıda biliyorlar. Sen git kendin yaptığın hatayı!! (yani 305 kişiyi) duzeltmekle uğraş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şirketten uçucu ~ 5 yıl önce
SEFER SAYILARINDAKI AZALMA NASIL OLUR?ORNEGIN HER GUN ISTANBULDAN ANKARAYA 5 FREKANS UYGULANMAK ISTENEN SEFER 3 FREKANSA HISSETIRILMEDEN DUSURULUR,yoluc sayısı az olan SEFERLER BIRBIRLERI ILE BIRLESTIRILIR BOYLELIKLEDE UCAKLAR SEFERE VERILMEDEN VE EKIPLER KURULMADAN YANI AKSAKLIKLAR DHMI VE TAV IN EKRANLARINA ANSIMADAN DURUMUN ONUNE GECILMIS OLUR.AMA SOZ KONUSU SIKINTI ŞU Kİ TOPLAM 16 BIN KISIDEN 8BIN VE USTU SAYIDA GREVE KATILIM OLMA KI GREV BASARILI OLSUN.FAKAT ZATEN 2BIN-2500 KAPTAN KATILMADI-TEKNIK KATILMADI-OKYANUS ASIRI UCUSLARA GIDEN INSANLAR EN SON 21-22 MAYISTA TURKIYEDE OLACAKLAR VE O GELENLERIN TAMAMI GREVE KATILSA YINE YINE 8BIN -8500 SAYISINI YAKALAMAK COK ZOR.BU TARZ EYLEMLERLE ILGILI ILK TEPKI COGUNLUK OLARAK ILK GUN VERILIR VE GUN GECTIKCE ARTIS OLUR.THYDE BU COGUNLUK ILK GUN VERILEMEDIGI ICIN GUN GECTIKCE FIRE VERILIYOR.TEK GERCEK BU...GREVE KATILANLAR DA,GREVE KATILDIKLARI ICIN DEGIL AMA ZAMAN SURECI ICERISINDE TORPULENECEKLER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000