10 Ekim 2012, Çarşamba 21:15:44

ANONYMOUS'TAN THY'YE BİR DARBE DAHA!

Dünyaca ünlü hacker grup Anonymous'un Türkiye kolu, Türk Hava Yolları'nın eyleme katıldıkları gerekçesiyle işten çıkardığı 305 personele destek vermek amacıyla THY'nin sistemine sızarak, yolculara ait özel bilgileri ele geçirdiğini iddia etti.
  • 305 kişinin hakkını arıyorum diye 17.000 üzerinde fiili olarak çalışanın ve yan sektörlerin ailelerin toplamı 100 binleri bulan insanların hakkına tecavuz etmek ne kadar doğru ? Katılıyorum ; geride kalanlara acımıyorlar..
  • NASIL BU KADAR RAHAT KONUŞABİLİYORSUN SEN YA?BAŞINA GELMEDEN ANLAYAMAZSIN.O YÜZDEN OTURDUĞUN YERDEN AHKAM KESME .BOŞ GÜNÜNDE ATILMIŞ BİRİ OLARAK SORUYORUM SANA.O GÜN BASIN AÇIKLAMASINA GİDERKEN ŞİRKETİMDEN İZİNMİ ALMALIYDIM??CEVAP DUYAMADIM??BEN KENDİ ADIMA SÖYLÜYORUM BENİ BU DURUMA GETİRENİ ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN..SENDE KİMSENİN GÜNAHINA GİRME .YORUM YAPMA GİT UÇUŞUNU YAP
  • beyler bayanlar dağılın artık gerçekten. yorgan gitti kavga bitsin. plansız programsız saçma sapan şeyler yaptınız olan oldu geçmiş olsun. kimseye bağırıp çağırmayın. hak eden hak ettiğini almıştır. sadece o gün gerçekten raporlu olupta haksız yere işten çıkarılan varsa onlaradır üzüntüm. gerisi hikaye. sun var pgs var onur var. şansınızı onlarda denersiniz artık. kaç kişinin ahını aldığınızıda unutmayın.
  • arkadaşlarını yarı yolda bırakan kokpit ve kabin ekibide bu 305 kişinin yaşadıklarının 100 katını yaşar inşallah...az kaldı buğün bizlere olan yarında sizlere olacak inşallah

Daha önce de THY'nin sitesini altı saat boyunca hack’leyerek yüz binlerce TL zarara uğratan grup, bu kez THY'nin kullandığı Troya sistemine sızdığını öne sürdü.

Sisteme sızarak özel bilgilerine ulaştıkları kişiler arasında Türk ve yabancı bakanların yanı sıra rektörler, iş adamları ve sporcuların da bulunduğunu açıklayan grup, bazı yolcuların check-in bilgilerini alıp koltuk numaralarını değiştirdiklerini ve uçak seferleri öncesi karışıklığa neden olduklarını iddia etti.

THY'ye her bir dakikalık rötar için yaklaşık 2 bin 500 TL zarar verdiklerini iddia eden grup, THY'nin çıkardığı işçileri geri almaması ya da tazminat vermemesi durumunda eylemlerinin süreceğini ve ellerindeki daha özel bilgileri de yayınlayacaklarını belirtti.

Hacker grubun check-in kayıtlarını yayınladığı çok sayıda isim arasında Azerbaycan hükümetine bağlı olan Dini Cemaatlerle Çalışma Komiteleri Başkanlığını yürüten Elşad İskenderov, Kazakistan Bakan Yardımcısı Akmaral Baytemirova, Ak Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç ve eski Bakan Onur Kumbaracıbaşı da bulunuyor.

Azeri bir yetkiliye ait check-in bilgileri

ANONYMOUS'TAN THY'YE BİR DARBE DAHA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
305 kişinin hakkını arıyorum diye 17.000 üzerinde fiili olarak çalışanın ve yan sektörlerin ailelerin toplamı 100 binleri bulan insanların hakkına tecavuz etmek ne kadar doğru ? Katılıyorum ; geride kalanlara acımıyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DAĞILIN ARTIK'A HİTABEN ~ 6 yıl önce
NASIL BU KADAR RAHAT KONUŞABİLİYORSUN SEN YA?BAŞINA GELMEDEN ANLAYAMAZSIN.O YÜZDEN OTURDUĞUN YERDEN AHKAM KESME .BOŞ GÜNÜNDE ATILMIŞ BİRİ OLARAK SORUYORUM SANA.O GÜN BASIN AÇIKLAMASINA GİDERKEN ŞİRKETİMDEN İZİNMİ ALMALIYDIM??CEVAP DUYAMADIM??BEN KENDİ ADIMA SÖYLÜYORUM BENİ BU DURUMA GETİRENİ ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN..SENDE KİMSENİN GÜNAHINA GİRME .YORUM YAPMA GİT UÇUŞUNU YAP

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dağılın artık ~ 6 yıl önce
beyler bayanlar dağılın artık gerçekten. yorgan gitti kavga bitsin. plansız programsız saçma sapan şeyler yaptınız olan oldu geçmiş olsun. kimseye bağırıp çağırmayın. hak eden hak ettiğini almıştır. sadece o gün gerçekten raporlu olupta haksız yere işten çıkarılan varsa onlaradır üzüntüm. gerisi hikaye. sun var pgs var onur var. şansınızı onlarda denersiniz artık. kaç kişinin ahını aldığınızıda unutmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tırsaklar ~ 6 yıl önce
arkadaşlarını yarı yolda bırakan kokpit ve kabin ekibide bu 305 kişinin yaşadıklarının 100 katını yaşar inşallah...az kaldı buğün bizlere olan yarında sizlere olacak inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000