07 Mayıs 2014, Çarşamba 19:52:36

ANADOLUJET UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ

Anadolujet'in bugün gerçekleştireceği Ankara - Erzurum seferini yapacak uçağı, bomba şüphesiyle seferini gerçekleştiremedi. Uçakta arama çalışmaları başladı...
  • Tamam herşey güzel THY ekibini alkışlıyorum durum gereği binbir türlü prosedürü başlatıp bitirmişler güvenlik herşeyden önemlidir.Buraya kadar herşey güzel.Şimdi bir iş adamı düşünün yanında da aynı statüde biri.Yanındakine diyorki bomba gibi bir projem var ... ee şimdi prosedür başlayacak.Kurallarda biraz esnekliğe gidilemez mi aslında ?
  • O kelimenin kendi aralarinda yapilan bir sohbette kullanilmamasi gerektigini yolcu neteden bilsin. Herhangi bir yerde yaziyor mu? Yazmiyorsa catir catir tazminatini alir. Yeter ki israrci olsun.
  • Hiiiç öyle kızmak bozulmak yok. Agalar beyler adam olacaksınız adam önce. Kurallara uyacaksınız. Abi çişim geldi sağa çek inelim aracında değilsiniz. Havacılık için riskli olan herneyse yapmayacaksın hatta çeneni bile açmayacaksın. Bu işin suyu çıktı demeyeceksin,suyunu çıkartmayacaksın. Bu işin kuralı kanla yazılmıştır. Uyacaksın emniyetle uçacaksın.
  • Yolcu ciddi bir miktar para cezası alır, kamu davayı sürer ve olasılık cezayla son bulur, TK kişiyi yaşattığı maduriyetten ötürü kara listeye alır ve bir daha uçurmaz, kişi memursa uzaklaştırma alabilir gibi hususlar mevcut ! Dahası tepkili arkadaşım ne olsaydı duyarlı hareket etmeselerdi gerçekten bomba olsaydı insanlar anadolunun ücre köşelerinden mi toplansaydı ! Endonezyadaki dreamliner neden bulunamıyor sizce ? Endonezya uçağındaki kaçak yolcuların bomba taşımadığı hususunda garanti verebilirmisin ???

Türk Hava Yolları'nın alt markası Anadolujet'in bugün gerçekleştireceği Ankara-Erzurum uçağı bomba şüphesiyle seferini henüz gerçekleştiremedi.

Edinilen bilgilere göre Anadolujet'in TK7074 sefer sayılı TC-SBG tescilli Boeing 737-800 tipi uçağı, Ankara - Erzurum seferini yapmak üzere yolcularını aldı.

Uçak henüz hareket etmeden bir yolcu grubunun konuşması esnasında 'bomba' kelimesi geçmesi nedeniyle görevli kabin ekibi durumu kaptan pilota iletti.

Havacılık kuralları gereği kaptan pilot durumu güvenlik güçlerine iletti. Tüm yolcular ve kabin ekipleri uçaktan boşaltılırken valizler ve yolcuların eşyaları prosedür gereği X-ray cihazından geçirildi ve uçakta bomba şüphesi üzerine arama çalışmaları devam ediyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

ANADOLUJET UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Eyvallah ~ 4 yıl önce
Tamam herşey güzel THY ekibini alkışlıyorum durum gereği binbir türlü prosedürü başlatıp bitirmişler güvenlik herşeyden önemlidir.Buraya kadar herşey güzel.Şimdi bir iş adamı düşünün yanında da aynı statüde biri.Yanındakine diyorki bomba gibi bir projem var ... ee şimdi prosedür başlayacak.Kurallarda biraz esnekliğe gidilemez mi aslında ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
O kelimenin kendi aralarinda yapilan bir sohbette kullanilmamasi gerektigini yolcu neteden bilsin. Herhangi bir yerde yaziyor mu? Yazmiyorsa catir catir tazminatini alir. Yeter ki israrci olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Klon Uygulaması ~ 4 yıl önce
her salataya maydonozsun
Bilgi ~ 4 yıl önce
Yolcuların bu konuda bilgilendirilmesi gereklidir, haklısınız. Fakat bu iş nasıl olacak? Herkese ilk uçuşundan evvel kurs mu verilmeli? Yoksa sağduyu sahibi her insan gibi bunun paniğe sebep olacağını tahmin ederek bomba, düşmek, uçak kaçırmak gibi şeylerin telaffuzundan mümkün mertebe kaçınmak mı gerekli? Ayrıca yolcu tazminat filan alamaz bu konuda, fakat cezaya çarptırılması dahi mümkün olabilir. Hukukta şöyle denir, bir kuralın/kanunun varlığından haberdar olmamak, kuralı çiğnemek için bir mazeret değildir. Saygılar.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hiiiç öyle kızmak bozulmak yok. Agalar beyler adam olacaksınız adam önce. Kurallara uyacaksınız. Abi çişim geldi sağa çek inelim aracında değilsiniz. Havacılık için riskli olan herneyse yapmayacaksın hatta çeneni bile açmayacaksın. Bu işin suyu çıktı demeyeceksin,suyunu çıkartmayacaksın. Bu işin kuralı kanla yazılmıştır. Uyacaksın emniyetle uçacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duyarlıyım ~ 4 yıl önce
Yolcu ciddi bir miktar para cezası alır, kamu davayı sürer ve olasılık cezayla son bulur, TK kişiyi yaşattığı maduriyetten ötürü kara listeye alır ve bir daha uçurmaz, kişi memursa uzaklaştırma alabilir gibi hususlar mevcut ! Dahası tepkili arkadaşım ne olsaydı duyarlı hareket etmeselerdi gerçekten bomba olsaydı insanlar anadolunun ücre köşelerinden mi toplansaydı ! Endonezyadaki dreamliner neden bulunamıyor sizce ? Endonezya uçağındaki kaçak yolcuların bomba taşımadığı hususunda garanti verebilirmisin ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malezya ~ 4 yıl önce
olmasın?
777 ~ 4 yıl önce
olmasın?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000